О районном бюджете на 2025 – 2027 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2024 года № 40-2
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 9 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9195962 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3062474 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 48926 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 47400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6037162 тысяч тенге;
2) затраты – 9195962 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 66376 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 119926 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53550 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 40-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9195962 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3062474 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 48926 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 47400 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 6037162 мың теңге;
2) шығындар – 9195962 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 66376 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 119926 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53550 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;

5) дефицит бюджета (профицит) – - 66376 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 66376 тысяч тенге.
2. Объем субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет на 2025 год установлено в размере 3977207 тысяч тенге.
3. Объем субвенции передаваемых из районого бюджета в бюджет аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2025 год установить согласно приложению 4.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Байзакского районного маслихата Б. Акбаев
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года №40-2
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Класс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Под
класс
1. Доходы

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 66376 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 66376 мың теңге.
2. 2025 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3977207 мың теңге белгіленген.
3. 2025-2027 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық мәслихат төрағасы Б. Акбаев
Байзақ аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 40-2 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

7500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40800
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
40800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1958307
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1958307
005
Государственная адресная социальная помощь
590795
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
93611
006
Оказание жилищной помощи
5000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
387784
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10234
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
109507
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
205786
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54326
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
16924
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
40900
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
358240
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
85200
07
Жилищно-коммунальное хозяцство
1924075
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
772378
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
17000
098
Покупка жилья коммунального жилищного фонда
755378
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1151697
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
35865
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения
88766
058
Развитие систем водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах

7500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40800
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
40800
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1958307
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1958307
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
590795
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
93611
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
387784
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10234
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
109507
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
205786
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54326
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
16924
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
40900
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
358240
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
85200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1924075
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
772378
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
17000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
755378
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1151697
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
35865
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
88766
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

73696
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
51296
003
Капитальные расходы государственного органа
22400
122
Аппарат акима района (города областного значения)
349513
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
308575
003
Капитальные росходы государственного органа
40938
452
Отдел финансов района (города областного значения)
52128
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района (города областного значения) и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
44839
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3207
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, пост приватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2000
018
Капитальные расходы государственного органа
2082
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
41991
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
40431
004
Капитальные расходы государственного органа
1560
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
68398
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
67398
013
Капитальные расходы государственного органа
1000
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
48222
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности и туризма
47085
003
Капитальные расходы государственного органа
1137
02
Оборона
48614
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48614
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7748
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
40866
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
91130
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8500
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
8500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

73696
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
51296
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
22400
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
349513
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
308575
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
40938
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
52128
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44839
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3207
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2000
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2082
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
41991
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40431
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1560
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
68398
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67398
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
48222
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47085
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1137
02
Қорғаныс
48614
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48614
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7748
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
40866
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
91130
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8500
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
8500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

145247
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
47776
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
47526
006
Капитальные расходы государственного органа
250
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
50440
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38808
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
10896
007
Капитальные расходы государственного органа
736
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
35000
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
35000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12031
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
12031
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
152255
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
152255
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
41455
013
Разработка комплексных схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
110000
015
Капитальные расходы государственного органа
800
12
Транспорт и коммуникации
288293
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
198293
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
44293
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
154000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
90000
13
Прочие
91858
452
Отдел финансов района (города областного значения)
60000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
60000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31858
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
31858
15
Трансферты

145247
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
47776
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47526
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
50440
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38808
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
10896
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
736
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
35000
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
35000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12031
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
12031
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
152255
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
152255
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41455
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
110000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800
12
Көлiк және коммуникация
288293
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
198293
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
44293
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
154000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
90000
13
Басқалар
91858
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
60000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
60000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31858
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
31858
15
Трансферттер