О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 13-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 4 ноября 2024 года № 29-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 13-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190675) следующие изменения:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 939 101 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 355 807 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 309 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 224 939 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 343 046 тысяч тенге;
2) затраты – 15 041 009 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 110 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 81 224 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 114 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -352 137 тысяч тенге;

Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 13-2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 қарашадағы № 29-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 13-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190675 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 939 101 мың теңге;
салықтық түсімдер – 5 355 807 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 309 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 224 939 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 343 046 мың теңге;
2) шығындар – 15 041 009 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 110 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 81 224 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 114 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -352 137 мың теңге;

6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1 150 018 тысяч тенге:
поступления займов – 384 408 тысяч тенге;
погашение займов – 32 271 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 797 881 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Шайдаев
Приложение к решению
Жамбылского районного маслихата
от 4 ноября 2024 года №29-2
Бюджет Жамбылского района на 2024 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 150 018 мың теңге;
қарыздар түсімі – 384 408 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 271 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 797 881 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихат төрағасы М. Шайдаев
Жамбыл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 04 қараша №29-2
шешіміне қосымша
2024 жылға арналған Жамбыл ауданының бюджеті
АТАУЫ
сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
235555
005
Государственная адресная социальная помощь
235555
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
319437
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
71071
006
Оказание жилищной помощи
59
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
132937
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4810
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
49293
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
61267
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
395396
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51024
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
831
021
Капитальные расходы государственного органа
1130
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
331361
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2040
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9010
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1836
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1836
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3007746
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2171697
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
18523
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2153174
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33224
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
33224
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
235555
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
235555
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
319437
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
71071
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
59
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
132937
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4810
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
49293
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
61267
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
395396
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51024
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
831
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1130
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
331361
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
2040
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9010
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1836
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1836
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3007746
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2171697
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
18523
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2153174
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33224
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
33224
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
56599
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
160154
006
Капитальные расходы государственного органа
137
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12171
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
656270
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
656270
036
Развитие газотранспортной системы
656270
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
036
Развитие газотранспортной системы
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
159935
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
13451
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13451
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
36724
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
36491
006
Капитальные расходы государственного органа
233
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
36898
010
Развитие объектов сельского хозяйства
36898
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
67490
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
32690
006
Землеустройство, проведимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел.
34000
007
Капитальные расходы государственного органа
800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5372
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
5372
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57117
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
57117
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
52117
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56599
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
160154
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
137
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
12171
09
Отын энергетика және жер қойнауын пайдалану
656270
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
656270
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
656270
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
159935
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
13451
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
13451
462
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
36724
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36491
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
233
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
36898
010
Ауылшаруашылығы объектілерін дамыту
36898
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
67490
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32690
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
34000
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5372
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
5372
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57117
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
57117
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
52117
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу