О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 13-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 6 декабря 2024 года № 31-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 13-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190675) следующие изменения:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 308 755 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 269 109 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 265 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 238 939 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 778 442 тысяч тенге;
2) затраты – 15 410 663 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46 410 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 81 224 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 814 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -350 437 тысяч тенге;

Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 13-2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 31-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 13-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190675 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 308 755 мың теңге;
салықтық түсімдер – 5 269 109 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 265 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 238 939 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 778 442 мың теңге;
2) шығындар – 15 410 663 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46 410 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 81 224 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 814 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -350 437 мың теңге;

6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1 148 318 тысяч тенге:
поступления займов – 384 408 тысяч тенге;
погашение займов – 33 971 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 797 881 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Шайдаев
Приложение к решению
Жамбылского районного маслихата

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 148 318 мың теңге;
қарыздар түсімі – 384 408 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 971 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 797 881 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихат төрағасы М. Шайдаев
Жамбыл аудандық мәслихатының

12998
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
27336
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17317
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17317
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17317
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
948411
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
224055
005
Государственная адресная социальная помощь
224055
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
309510
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
71071
006
Оказание жилищной помощи
59
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
124937
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4810
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
47366
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
61267
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
414846
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51024
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
831
021
Капитальные расходы государственного органа
1130
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
351361
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2040
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8460
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

12998
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдардың құрылмаған елді мекендердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
27336
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17317
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17317
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
17317
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
948411
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
224055
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
224055
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
309510
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
71071
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
59
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
124937
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4810
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
47366
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
61267
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
414846
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51024
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
831
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1130
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
351361
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
2040
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8460
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

57117
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
57117
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
52117
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5000
12
Транспорт и коммуникации
780849
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
780849
022
Развитие транспортной инфраструктуры
32876
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
52685
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениямСубсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
192576
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
502712
13
Прочие
1105040
452
Отдел финансов района (города областного значения)
90708
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
90708
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
381440
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
27730
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
353710
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
632892
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
632892
14
Обслуживание долга
39
452
Отдел финансов района (города областного значения)
39
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
39
15
Трансферты
1874700
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1874700
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
20627
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
1419220
038
Субвенции
365806
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

57117
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
57117
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
52117
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5000
12
Көлік және коммуникация
780849
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
780849
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
32876
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
52685
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық) қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
192576
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
502712
13
Басқалар
1105040
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
90708
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
90708
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
381440
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
27730
064
Ауыл-Ел бесігі жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
353710
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
632892
079
Ауыл-Ел бесігі жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік
632892
14
Борышқа қызмет көрсету
39
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
39
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
39
15
Трансферттер
1874700
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1874700
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
20627
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
1419220
038
Субвенциялар
365806
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару