О внесении изменений в решение Кордайского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 16-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 12 декабря 2024 года № 36-5
Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кордайского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 16-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 19 406 756 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 881 557 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 273 567 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 371 044 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 880 588 тысяч тенге;
2) затраты – 21 553 887 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 39 336 тысяч тенге, в том числе бюджетные кредиты – 39 336 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 73 798 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 2 186 467 тысяч тенге;

"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 16-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 36-5 шешімі
Қордай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 16-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 19 406 756 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 881 557 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 273 567 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 371 044 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 880 588 мың теңге;
2) шығындар – 21 553 887 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39 336 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 39 336 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 73 798 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 186 467 мың теңге;

6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 186 467 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 997 556 тысяч тенге;
погашение займов – 123 548 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 312 459 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кордайского районного маслихата Н. Садыков
Приложение к решению
Кордайского районного маслихата

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 186 467 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 997 556 мың теңге; қарыздарды өтеу – 123 548 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 312 459 мың теңге".
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қордай аудандық мәслихатының төрағасы Н. Садыков
Қордай аудандық мәслихатының

150
02
Оборона
32699
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7661
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7661
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25038
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
25038
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
43370
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43370
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
43370
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1046832
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
197949
005
Государственная адресная социальная помощь
197949
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
609730
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
94091
006
Оказание жилищной помощи
900
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100918
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9542
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
156521
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
247758
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
239153
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77557
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1039
021
Капитальные расходы государственного органа
8647
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
140280
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
804
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

150
02
Қорғаныс
32699
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7661
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7661
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25038
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
25038
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
43370
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43370
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
43370
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1046832
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
197949
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
197949
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
609730
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
94091
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
900
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100918
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9542
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
156521
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
247758
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
239153
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77557
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1039
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8647
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
140280
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
804
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

54010
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
54010
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
68264
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
34817
010
Капитальные расходы государственного органа
22
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
33425
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
189243
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
46926
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
135332
006
Капитальные расходы государственного органа
6985
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
883668
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
883668
036
Развитие газотранспортной системы
883668
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1638508
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
60451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
60451
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1452147
010
Развитие объектов сельского хозяйстваv
1452147
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
32410
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
32410
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
93500
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
60362
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
32418
007
Капитальные расходы государственного органа
720
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
405538
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
405538
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
331979
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

54010
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
54010
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
68264
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34817
010
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
22
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
33425
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
189243
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46926
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
135332
006
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
6985
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
883668
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
883668
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
883668
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1638508
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
60451
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60451
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1452147
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1452147
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
32410
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
32410
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
93500
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60362
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
32418
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
720
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
405538
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
405538
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
331979
013
Аудан аумағында қала құрысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық облыстық маңызы бар қаланың, кенттердің және өзгеде ауылдық елді мекендердің бас жоспарын әзірлеу