О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 22 декабря 2023 года №16-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 10 мая 2024 года № 23-2
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 16-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 15956016 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4825414 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22112 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 45000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11063490 тысяч тенге;
2) затраты – 16245983 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 207791 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 282438 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 74647 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 47700 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 47700 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 545458 тысяч тенге;

Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №16-2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 10 мамырдағы № 23-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 109 бабы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15956016 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4825414 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22112 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 45000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11063490 мың теңге;
2) шығындар – 16245983 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 207791 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 282438 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 74647 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 47700 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 47700 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -545458 мың теңге;

6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 545458 тысяч тенге;
поступление займов – 282438 тысяч тенге;
погашение займов – 74647 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 337667 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Меркенского района М. Кокрекбаев
Приложение к решению
маслихата Меркенского района
от мая 2024 года №23-2
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге 2024
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 545458 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 282438 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 74647 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 337667 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Меркі аудандық мәслихатының төрағасы М. Көкрекбаев
Меркі аудандық мәслихатының
2024 жылғы мамырдағы
№23-2 шешіміне қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге 2024
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3

16000
018
Капитальные расходы государственного органа
45
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
402000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
621342
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
46032
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
43965
004
Капитальные расходы государственного органа
2067
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2494632
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
113006
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2381626
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
34731
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
34731
02
Оборона
31526
122
Аппарат акима района (города областного значения)
31526
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3485
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
28041
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
48418
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
48418
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
48418
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1213669
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
440550
005
Государственная адресная социальная помощь
440550
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
290603
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
60253
006
Оказание жилищной помощи
6997
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
135458
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4430
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29800
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

16000
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
45
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
402000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
621342
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
46032
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43965
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2067
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2494632
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113006
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2381626
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
34731
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34731
02
Қорғаныс
31526
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
31526
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3485
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
28041
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
48418
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48418
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
48418
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1213669
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
440550
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
440550
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
290603
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
60253
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6997
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
135458
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4430
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
29800
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

31535
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
35000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
35000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
26608
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
26608
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
192433
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
66139
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
110374
006
Капитальные расходы государственного органа
347
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15573
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
145273
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
40863
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
39213
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1650
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
14916
010
Развитие сельскохозяйственных объектов
14916
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43700
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43700
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
45794
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
45794
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
116200
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
116200
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
41808
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
74392
12
Транспорт и коммуникации
347799
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
347799
022
Развитие транспортной инфраструктуры
8000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

31535
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
35000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
35000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
26608
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26608
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
192433
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66139
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
110374
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
347
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15573
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
145273
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
40863
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39213
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1650
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
14916
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
14916
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
43700
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43700
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
45794
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
45794
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
116200
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
116200
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41808
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
74392
12
Көлік және коммуникация
347799
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
347799
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
8000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету