О внесении изменений в решение Мойынкумского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №14-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 19 марта 2024 года № 17-2
Мойынкумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 14-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 288 131 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 067 916 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 045 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 161 070 тысяч тенге;
2) затраты – 8 514 877 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 103 262 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 179 062 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 800 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №14-3 "2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 наурыздағы № 17-2 шешімі
Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 288 131 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 067 916 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 045 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –14 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 161 070 мың теңге;
2) шығындар – 8 514 877 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 103 262 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 179 062 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 800 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета - -330 008 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 330 008 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 179 062 тысяч тенге;
погашение займов – 75 800 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 226 746 тысяч тенге."
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата
Мойынкумского района Н. Саурықов

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -330 008 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 330 008 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 179 062 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 800 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 226 746 мың теңге."
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық мәслихат төрағасы Н. Саурықов
Мойынқұм аудандық мәслихатының

8750
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
590232
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150821
005
Государственная адресная социальная помощь
150821
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169327
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40612
006
Оказание жилищной помощи
1200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
88865
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2215
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
36435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
270084
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
92848
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2320
021
Капитальные расходы государственного органа
9536
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
78165
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
74600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12615
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2903375
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15381
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15381
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
291439
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
291439
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1955352
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
177759
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1777593
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

8750
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
590232
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150821
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
150821
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169327
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40612
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
88865
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2215
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
36435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
270084
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92848
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2320
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9536
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
78165
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
74600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12615
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2903375
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15381
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
15381
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
291439
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
291439
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1955352
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
177759
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1777593
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

30506
006
Капитальные расходы государственного органа
400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
56696
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
74094
010
Развитие объектов сельского хозяйства
74094
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28095
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28095
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
58320
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
58320
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
111502
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
111502
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
32347
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
33499
015
Капитальные расходы государственного органа
1400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
44256
12
Транспорт и коммуникации
1141872
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1016872
022
Развитие транспортной инфраструктуры
555555
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
391129
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
70188
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
125000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
125000
13
Прочие
602409
452
Отдел финансов района (города областного значения)
46541
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
46541
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
284733
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
284733
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

30506
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
56696
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
74094
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
74094
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
28095
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28095
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
58320
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
58320
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
111502
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
111502
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
32347
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
33499
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
44256
12
Көлiк және коммуникация
1141872
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1016872
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
555555
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
391129
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
70188
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
125000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
125000
13
Басқалар
602409
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
46541
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
46541
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
284733
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
284733
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі