О внесении изменений в решение Мойынкумского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №14-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 6 мая 2024 года № 19-5
Мойынкумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 14-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 693 131 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 472 916 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 045 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 161 070 тысяч тенге;
2) затраты – 9 018 982 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 163 899 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 239 699 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 800 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -489 750 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 489 750 тысяч тенге, в том числе:

Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №14-3 "2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 6 мамырдағы № 19-5 шешімі
Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 693 131 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 472 916 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 045 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –14 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 161 070 мың теңге;
2) шығындар – 9 018 982 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 163 899 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 239 699 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 800 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -489 750 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 489 750 мың теңге, оның ішінде:

поступление займов – 239 699 тысяч тенге;
погашение займов – 75 800 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 325 851 тысяч тенге."
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Мойынкумского района Н. Саурыков
Приложение к решению
Мойынкумского районного маслихата
от 6 мая 2024 года №19-5
Приложение 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата

қарыздар түсімі – 239 699 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 800 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 325 851 мың теңге."
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық маслихатының төрағасы Н. Саурыков
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2024 жылғы 6 мамырдағы №19-5
шешіміне қосымша
Мойынқұм аудандық мәслихатының

584341
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
147021
005
Государственная адресная социальная помощь
147021
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
155702
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40612
006
Оказание жилищной помощи
1200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75240
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2215
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
36435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
281618
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для
населения
104382
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2320
021
Капитальные расходы государственного органа
9536
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
78165
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
74600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12615
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2712037
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15381
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15381
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
292939
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
292939
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2348518
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
471820
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1876698
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

584341
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
147021
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
147021
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
155702
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40612
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75240
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2215
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
36435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
281618
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104382
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2320
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9536
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
78165
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
74600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12615
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2712037
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15381
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
15381
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
292939
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
292939
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2348518
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
471820
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1876698
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

72938
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
30506
006
Капитальные расходы государственного органа
400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
42032
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
654479
010
Развитие объектов сельского хозяйства
654479
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
53237
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28095
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
25142
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
58320
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
58320
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная
деятельность
126850
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
126850
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
32347
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
33499
015
Капитальные расходы государственного органа
1400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
59604
12
Транспорт и коммуникации
1136662
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1011662
022
Развитие транспортной инфраструктуры
555555
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
385919
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
70188
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
125000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
125000
13
Прочие
602409
452
Отдел финансов района (города областного значения)
46541
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
46541
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

72938
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30506
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
42032
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
654479
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
654479
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
53237
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28095
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
25142
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
58320
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
58320
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
126850
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
126850
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
32347
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
33499
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
59604
12
Көлiк және коммуникация
1136662
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1011662
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
555555
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
385919
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
70188
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
125000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
125000
13
Басқалар
602409
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
46541
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
46541
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі