О внесении изменений в решение маслихата района Т.Рыскулова от 25 декабря 2023 года № 15-4 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 18 марта 2024 года № 17-9
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Т.Рыскулова "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 15-4 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 10139698 тысяч тенге;
налоговые поступления - 3810134 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 11072 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1500 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 6317052 тысяч тенге;
2) затраты - 10291310 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 233791 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 316785 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 82994 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета --385403 тысяч тенге;

Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2023 жылдың 25 желтоқсандағы №15-4 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 18 наурыздағы № 17-9 шешімі
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 15-4 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 10139698 мың теңге;
салықтық түсімдер -3810134 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -11012 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1500 мың теңге;
трансферттер түсімі -6317052 мың теңге;
2) шығындар -10291310 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -233791 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -316785 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -82994 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -385403 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 385403 тысяч тенге;
поступление займов- 316785 тысяч тенге;
погашение займов -82994 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 151612 тысяч тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Е. Абуталипов
Приложение к решению
маслихата района Т.Рыскулова
от 18 марта 2024 года № 17-9
Приложение 1 к решению
маслихата района Т.Рыскулова

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -385403 мың теңге;
қарыздар түсімі - 316785 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 82994 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 151612 мың теңге."
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Е. Абуталипов
2024 жылғы 18 наурыздағы №-17-9
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың
шешіміне қосымша

19277
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
45587
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45587
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
45587
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1138003
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
479930
005
Государственная адресная социальная помощь
479930
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
307681
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65182
006
Оказание жилищной помощи
7000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
84911
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4984
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90025
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
55579
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
350392
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70637
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
163814
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
103869
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10072
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2168427
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2139458
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
50000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2089458
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

19277
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
45587
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45587
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
45587
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1138003
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
479930
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
479930
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
307681
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65182
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
84911
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4984
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90025
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
55579
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
350392
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70637
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
163814
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
103869
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10072
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2168427
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2139458
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
50000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2089458
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

784168
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
34444
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
34444
006
Капитальные расходы государственного органа
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
674897
010
Развитие объектов сельского хозяйства
674897
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43351
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26351
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
17000
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
31476
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
31476
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
61477
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
61477
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40449
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7615
015
Капитальные расходы государственного органа
13413
12
Транспорт и коммуникации
122479
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
122479
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
44769
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
29436
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
48274
13
Прочие
1374202
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50141
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
50141
452
Отдел финансов района (города областного значения)
83960
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
83960
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

784168
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
34444
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34444
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
674897
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
674897
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
43351
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26351
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
17000
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
31476
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
31476
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
61477
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
61477
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40449
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7615
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
13413
12
Көлік және коммуникация
122479
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
122479
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
44769
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
29436
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
48274
13
Басқалар
1374202
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50141
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
50141
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
83960
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
83960
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі