О внесении изменений в решение Сарысуского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 16-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 19 марта 2024 года № 19-2
Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 16-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 11 323 411 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 346 679 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 168 007 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 764 425 тысяч тенге.
2) затраты – 11 810 206 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 467 025 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 542 829 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 804 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-3 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 наурыздағы № 19-2 шешімі
Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарысу аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11 323 411 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 346 679 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 168 007 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 44 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 764 425 мың теңге.
2) шығындар – 11 810 206 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 467 025 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 542 829 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 804 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 953 820 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –953 820 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 542 829 тысяч тенге;
погашение займов – 75 804 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 486 795 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарысуского районного маслихата Ш. Мусабеков
Приложение к решению
Сарысуского районного маслихата

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -953 820 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 953 820 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 542 829 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 804 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 486 795 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық мәслихат төрағасы Ш. Мұсабеков
Сарысу аудандық мәслихатының

46312
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3643
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3000
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
3000
06
Социальная помошь и социальное обеспечение
796536
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
245938
005
Государственная адресная социальная помощь
245938
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
328467
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28147
006
Оказание жилищной помощи
5859
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
60131
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5315
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
113088
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
115927
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
222131
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52340
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
645
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
143361
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
17608
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
8177
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1815255
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
898482
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

46312
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3643
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3000
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
3000
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
796536
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
245938
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
245938
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
328467
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28147
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5859
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
60131
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5315
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
113088
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
115927
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
222131
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52340
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
645
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
143361
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
17608
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8177
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1815255
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
898482
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

27254
010
Капитальные расходы государственного органа
900
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
77543
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
135117
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
52305
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
79143
006
Капитальные расходы государственного органа
2984
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
685
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2551129
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2537672
019
Развитие теплоэнергетической системы
2537672
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13457
036
Развитие газотранспортной системы
13457
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
187891
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
30790
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
30790
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
85797
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
85797
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
34152
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28536
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5616
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
37152
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
37152
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
106552
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
106552
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
49759
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

27254
010
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
900
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
77543
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
135117
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52305
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
79143
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
2984
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
685
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2551129
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
2537672
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
2537672
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
13457
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13457
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
187891
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
30790
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30790
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
85797
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
85797
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
34152
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28536
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5616
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
37152
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
37152
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
106552
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
106552
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
49759
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу