О внесении изменений в решение IX сессии маслихата области Ұлытау от 13 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 27 февраля 2024 года № 108
РЕШИЛ:
1. Внести в решение IX сессии маслихата области Ұлытау от 13 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" (регистрационный номер акта в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан №190686) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 135 985 129 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 568 999 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 815 472 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 89 600 658 тысяч тенге;
2) затраты – 138 731 029 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 125 031 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 513 816 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 388 785 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 870 931 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 870 931 тысяч тенге:
поступление займов – 6 713 816 тысяч тенге;
погашение займов – 2 411 732 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 568 847 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть объем бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2024 год в сумме 10 453 297 тысяч тенге, в том числе:

Ұлытау облыстық мәслихатының IX сессиясының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 95 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 27 ақпандағы № 108 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының IX сессиясының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 95 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізіміндегі актінің тіркеу нөмірі №190686) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 135 985 129 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 568 999 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 815 472 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 89 600 658 мың теңге;
2) шығындар – 138 731 029 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 125 031 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 513 816 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 388 785 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 870 931 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 870 931 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 713 816 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 411 732 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 568 847 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 10 453 297 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:

города Жезказган – 8 765 083 тысяч тенге,
Улытауского района – 1 688 214 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата области Ұлытау Б. Шингисов
Приложение 1 к решению
XII сессии маслихата области Ұлытау
от 27 февраля 2024 года
№ 108
Приложение 1 к решению
IX сессии маслихата области Ұлытау

Жезқазған қаласынан – 8 765 083 мың теңге,
Ұлытау ауданынан – 1 688 214 мың теңге."
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов
Ұлытау облыстық мәслихатының
XII сессисының
2024 жылғы 27 ақпандағы
№ 108 шешіміне
1 қосымша
Ұлытау облыстық мәслихатының
IX сессисының

9 610 437
1
Сельское хозяйство
6 612 024
719
Управление ветеринарии области
1 451 771
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
71 431
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
30 215
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
22 470
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
10 000
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
16 013
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
85 250
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 119 597
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 350
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
27 944
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
20 231
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
45 270
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
5 160 253
002
Субсидирование развития семеноводства
12 600
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
8 500
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
60 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
3 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)

9 610 437
1
Ауыл шаруашылығы
6 612 024
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 451 771
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 431
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
30 215
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
22 470
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
10 000
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
16 013
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
85 250
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 119 597
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 350
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
27 944
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
20 231
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
45 270
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
5 160 253
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
12 600
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
8 500
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
60 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
3 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау

2 459 988
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 110 229
Целевые трансферты на развитие:
17 422 157
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 709 918
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
317 937
на строительство жилых домов жилищного фонда
481 055
развития объектов чрезвычайных ситуаций
135 895
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
775 031
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
15 712 239
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
175 713
на развитие систем теплоснабжения
3 806 891
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
6 692 445
на развитие газотранспортной системы
4 105 127
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
932 063
Бюджетные кредиты:
361 816
в том числе:
Управление экономики области
361 816
для реализации мер социальной поддержки специалистов
361 816

2 459 988
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 110 229
Нысаналы даму трансферттері
17 422 157
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 709 918
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
317 937
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
481 055
төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
135 895
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
775 031
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
15 712 239
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
175 713
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
3 806 891
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
6 692 445
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
4 105 127
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
932 063
Бюджетные кредиты:
361 816
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
361 816
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
361 816