О внесении изменений в решение IX сессии маслихата области Ұлытау от 13 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 12 ноября 2024 года № 192
РЕШИЛ:
1. Внести в решение IX сессии маслихата области Ұлытау от 13 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 190686) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 132 888 796 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46 244 413 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 078 414 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 84 565 969 тысяч тенге;
2) затраты – 136 052 176 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 013 918 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 464 202 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 450 284 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 177 298 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 177 298 тысяч тенге:
поступление займов – 14 664 202 тысяч тенге;

Ұлытау облыстық мәслихатының IX сессиясының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 95 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 12 қарашадағы № 192 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының IX сессиясының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 95 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190686 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 132 888 796 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 46 244 413 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 078 414 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 84 565 969 мың теңге;
2) шығындар – 136 052 176 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 013 918 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 464 202 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 450 284 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 177 298 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 177 298 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 664 202 мың теңге;

148 733
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
50 955
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
1 054
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
78 072
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
206 000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 361 822
037
Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств местного бюджета
633 182
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 952 583
1
Социальное обеспечение
1 486 526
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 166 773
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
763 692
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
403 081
261
Управление образования области
319 753
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
285 646
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
34 107
2
Социальная помощь
1 959 415
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 933 755
068
Программа занятости
1 933 755
261
Управление образования области
25 660
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
25 660
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
506 642
256
Управление координации занятости и социальных программ области
426 470
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
105 626
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
125 584
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
10 147
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
185 113
270
Управление по инспекции труда области
80 172
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне

148 733
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
50 955
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
1 054
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
78 072
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
206 000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 361 822
037
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу
633 182
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 952 583
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 486 526
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 166 773
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
763 692
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
403 081
261
Облыстың білім басқармасы
319 753
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
285 646
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
34 107
2
Әлеуметтiк көмек
1 959 415
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 933 755
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 933 755
261
Облыстың білім басқармасы
25 660
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
25 660
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
506 642
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
426 470
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105 626
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
125 584
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
10 147
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
185 113
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
80 172
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

37 134
4
Туризм
15 907
265
Управление предпринимательства и промышленности области
15 907
021
Регулирование туристской деятельности
15 907
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
671 429
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
99 313
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
99 313
752
Управление общественного развития области
572 116
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
513 519
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
58 597
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
576 947
1
Топливо и энергетика
576 947
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
576 947
007
Развитие теплоэнергетической системы
562 629
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
14 318
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6 542 051
1
Сельское хозяйство
4 399 009
719
Управление ветеринарии области
1 448 429
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
75 681
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
41 567
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
22 470
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 113
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
16 013
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
75 940
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 119 597
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 210
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
22 895
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

37 134
4
Туризм
15 907
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
15 907
021
Туристік қызметті реттеу
15 907
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
671 429
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
99 313
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 313
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
572 116
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
513 519
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
58 597
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
576 947
1
Отын және энергетика
576 947
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
576 947
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
562 629
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
14 318
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6 542 051
1
Ауыл шаруашылығы
4 399 009
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 448 429
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 681
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
41 567
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
22 470
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 113
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
16 013
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
75 940
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 119 597
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 210
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
22 895
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

4 949 626
Целевые трансферты на развитие
17 618 800
Бюджетные кредиты
8 312 202
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
4 949 626
в том числе:
Управление экономики области
5 496
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5 496
Управление координации занятости и социальных программ области
185 113
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
185 113
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
748 800
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
748 800
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
440 000
на проведение мероприятий по текущему ремонту фасадов многоквартирных жилых домов
440 000
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 570 217
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и внутренних дорог населенных пунктов
2 459 988
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 110 229
Целевые трансферты на развитие:
17 618 800
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 488 992
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
317 937
на строительство жилых домов жилищного фонда
1 154 960
развития объектов чрезвычайных ситуаций
139 433
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 229 633
развитие объектов спорта
647 029
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
14 129 808
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
112 454
на развитие систем теплоснабжения
4 719 693
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
6 332 637
на развитие газотранспортной системы
2 032 961
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
932 063
Бюджетные кредиты:
8 312 202
в том числе:
Управление экономики области
361 816
для реализации мер социальной поддержки специалистов
361 816
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 950 386
на строительство жилых домов жилищного фонда
4 840 351
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения

4 949 626
Нысаналы даму трансферттері
17 618 800
Бюджеттік кредиттер
8 312 202
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
4 949 626
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
5 496
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
5 496
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
185 113
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
185 113
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
748 800
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуғахалықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
748 800
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
440 000
көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін ағымдағы жөндеу бойынша іс-шараларды жүргізуге
440 000
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 570 217
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
2 459 988
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 110 229
Нысаналы даму трансферттері
17 618 800
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 488 992
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
317 937
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
1 154 960
төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
139 433
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 229 633
спорт нысандарын дамыту
647 029
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
14 129 808
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
112 454
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
4 719 693
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
6 332 637
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
2 032 961
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
932 063
Бюджетные кредиты:
8 312 202
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
361 816
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
361 816
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 950 386
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
4 840 351
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуғахалықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға