О распределении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и (или) послевузовским образованием в разрезе групп образовательных программ на 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 учебные годы
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 26 апреля 2024 года № 193.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Распределить:
1) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием на 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 учебные годы в разрезе групп образовательных программ, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) государственный образовательный заказ на подготовку магистров на 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 учебные годы, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) государственный образовательный заказ на подготовку докторов PhD на 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 учебные годы, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр науки и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
Приложение 1 к приказу
Министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 26 апреля 2024 года № 193

2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 оқу жылдарына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 26 сәуірдегі № 193 бұйрығы.
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 оқу жылдарына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 оқу жылдарына магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 оқу жылдарына PhD докторларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нұрбек
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2024 жылғы 26 cәуірдегі
№ 193 бұйрығына
1-қосымша

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием на 2024-2025 учебный год в разрезе групп образовательных программ
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 18.11.2024 № 525.
Код и классификация направлений подготовки
Наименование групп образовательных программ
Всего
Полное обучение
Сокращенное обучение
всего
для усиления языковой подготовки
всего

2024-2025 оқу жылына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 18.11.2024 № 525 бұйрығымен.
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Барлығы
Толық оқу
Қысқартылған оқу
Барлығы
Тілдік дайындығын күшейту үшін
Барлығы

6В013 Подготовка учителей без предметной специализации
B003 (US)
Педагогика и методика начального обучения (US)
5
5
6В018 Подготовка социальных педагогов
B020 (US)
Специальная педагогика (US)
8
8
Итого:
21
21
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия
0
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью
0
Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
0
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
0
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей
0
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет
0
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы
0
Итого:
0
Всего:
21
21
6В05 Естественные науки, математика и статистика
6В051 Биологические и смежные науки
В050 (US)
Биологические и смежные науки (US)
21
21
Итого:
21
21
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия
0
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью
0
Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
0
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
1
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей
0
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет
1
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы
0
Итого:
2
Всего:
23
21
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
6В061 Информационно-коммуникационные технологии
В057 (US)
Информационные технологии (US)
50
50
Итого:
50
50
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия
0
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью
0
Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
0
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
0
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей
0
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет
0
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы
0
Итого:
0
Всего:
50
50
Всего:
94
94
На обучение студентов по совместным образовательным программам реализуемых в рамках стратегического партнерства с Университетом Аризона c получением диплома НАО "Северо-Казахстанского университета имени Манаша Козыбаева"
Код и классификация направлений подготовки
Наименование групп образовательных программ
Всего
Полное обучение
Сокращенное обучение,
всего
всего
для усиления языковой подготовки

6В013 Пәндік мамандандырылмаған мұғалімдерді даярлау
B003 (US)
Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі (US)
5
5
6В018 Әлеуметтік педагогтарды даярлау
B020 (US)
Арнайы педагогика (US)
8
8
Жиыны:
21
21
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін
0
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін
0
Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін
0
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін
0
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
0
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін
0
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
0
Жиыны:
0
Барлығы:
21
21
6В05 Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика
6В051 Биологиялық және сабақтас ғылымдар
В050 (US)
Биологиялық және сабақтас ғылымдар (US)
21
21
Жиыны:
21
21
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін
0
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін
0
Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін
0
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін
1
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
0
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін
1
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
0
Жиыны:
2
0
Барлығы:
23
21
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
6В061 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
В057 (US)
Ақпараттық технологиялар (US)
50
50
Жиыны:
50
50
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін
0
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін
0
Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін
0
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін
0
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
0
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін
0
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін
0
Жиыны:
0
0
Барлығы:
50
50
Барлығы:
94
94
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КЕАҚ дипломын ала отырып Аризона университетімен стратегиялық әріптестік шеңберінде іске асырылатын бірлескен білім беру бағдарламалары бойынша студенттерді оқытуға
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Барлығы
Толық оқу
Қысқартылған оқу,
Барлығы
Барлығы
Тілдік дайындығын күшейту үшін

200
На обучение иностранных граждан по международным соглашениям
140
На обучение граждан Монголии
25
Итого:
365
На обучение в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
100
На обучение в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Российский государственный университет нефти и газа (национальный исследовательский университет) имени И.М. Губкина"
100
На обучение в филиале федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования "Российский химико-технологический университет им. Д.И. Менделеева"
28
На обучение студентов в филиале Университета Королевы в Белфесте "Queen's University Belfast" на базе НАО "Университета Нархоз"
90
На обучение студентов в филиале Университета города Гонконг "City University of Hong Kong" на базе НАО Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.Сатпаева"
100
На обучение студентов в филиале Технического университета Берлин на базе НАО "Каспийский университет технологий и инжиниринга имени Ш.Есенова"
240
На обучение студентов в Казахстанском филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
150
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет"
1250
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет"
550
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
490
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием на 2025-2026 учебный год в разрезе групп образовательных программ
Код и классификация направлений подготовки
Наименование групп образовательных программ
Всего
Полное обучение
Сокращенное обучение
всего
для усиления языковой подготовки
всего
6B01 Педагогические науки
6В011 Педагогика и психология
В001
Педагогика и психология
300
270
30
6В012 Педагогика дошкольного воспитания и обучения
В002
Дошкольное обучение и воспитание
1 030
730
300
6В013 Подготовка учителей без предметной специализации
В003
Педагогика и методика начального обучения
800
720
80
6В014 Подготовка учителей с предметной специализацией общего развития
В004
Подготовка учителей начальной военной подготовки
86
86
В005
Подготовка учителей физической культуры
550
500
50
В006
Подготовка учителей музыки
150
140
10
В007
Подготовка учителей художественного труда и черчения
120
100
20
В008
Подготовка учителей основы права и экономики
100
100
6В015 Подготовка учителей по естественнонаучным предметам
В009
Подготовка учителей математики

200
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға
140
Моңғолия азаматтарын оқытуға
25
Жиыны:
365
"МИФИ" ұлттық ядролық зерттеу университеті" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға
100
"И.М. Губкин атындағы Ресей мемлкеттік мұнай және газ университеті (Ұлттық зерттеу университеті)" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға
100
Д. И. Менделеева атындағы Ресей химия-технологиялық университеті федералды мемлекеттік Жоғары білім беру мекемесінің филиалында бюджеттік білім беру
28
"Нархоз университеті" КЕАҚ базасында "Queen' s University Belfast"Белфасттағы Королева университетінің филиалында студенттерді оқытуға
90
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті КЕАҚ базасында "City University of Hong Kong" Гонконг қаласы университетінің филиалында студенттерді оқытуға
100
"Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті"КЕАҚ базасында Берлин техникалық университетінің филиалында студенттерді оқытуға
240
М. В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандық филиалында студенттерді оқытуға
150
"Назарбаев Университеті" ДББҰ-да студенттерді оқытуға
1250
"Назарбаев Университеті" ДББҰ дайындық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға
550
Шетел азаматтарын, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарды оқытуға арналған стипендиялық бағдарлама
490
2025-2026 оқу жылына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламасы тобының коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Барлығы
Толық оқу
Қысқартылған оқу
Барлығы
Тілдік дайындығын күшейту үшін
Барлығы
6B01 Педагогикалық ғылымдар
6В011 Педагогика және психология
В001
Педагогика және психология
300
270
30
6В012 Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
В002
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу
1 030
730
300
6В013 Пәндік мамандандырылмаған мұғалімдерді даярлау
В003
Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі
800
720
80
6В014 Жалпы дамудың пәндік мамандырылған мұғалімдерін даярлау
В004
Бастапқы әскери дайындық мұғалімдерін даярлау
86
86
В005
Дене шынықтыру мұғалімдерін даярлау
550
500
50
В006
Музыка мұғалімдерін даярлау
150
140
10
В007
Көркем еңбек және сызу мұғалімдерін даярлау
120
100
20
В008
Құқық және экономика негіздері мұғалімдерін даярлау
100
100
6В015 Жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау
В009
Математика мұғалімдерін даярлау

6В013 Подготовка учителей без предметной специализации
В003
Педагогика и методика начального обучения
44
44
6В019 Специальная педагогика
В020
Специальная педагогика
25
25
Итого:
104
104
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия, - 1 процент
1
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью – 1 процент
1
Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, – 0,5 процента
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан, - 4 процента
5
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей, – 5 процентов
6
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет, – 1 процент
1
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы, – 1 процент.
1
Итого:
16
Всего:
120
104
6В04 Бизнес, управление и право
6В041 Бизнес и управление
В046
Финансы, экономика, банковское и страховое дело
86
86
Итого
86
86
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия, - 1 процент
1
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью – 1 процент
1
Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, – 0,5 процента
1
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан, - 4 процента
4
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей, – 5 процентов
5
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет, – 1 процент
1
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы, – 1 процент.
1
Итого
14
Всего
100
86
6В05 Естественные науки, математика и статистика
6В051 Биологические и смежные науки
В050
Биологические и смежные науки
68
68
Итого
68
68
Квота для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия, - 1 процент
1
Квота для лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью – 1 процент
1

6В013 Пәндік мамандандырылмаған мұғалімдерді даярлау
В003
Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі (Қосдипломдық бағдарламалар)
44
44
6В019 Арнайы педагогика
В020
Арнайы педагогика (Қосдипломдық бағдарламалар)
25
25
Жиыны:
104
104
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін – 1 пайыз
1
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін – 1 пайыз
1
Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін – 0,5 пайыз
1
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін – 4 пайыз
5
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 5 пайыз
6
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін – 1 пайыз
1
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 1 пайыз.
1
Жиыны:
16
Барлығы:
120
104
6B04 Бизнес, басқару және құқық
6B041 Бизнес және басқару
В046
Қаржы, экономика, банк және сақтандыру ісі (Қосдипломдық бағдарламалар)
86
86
Жиыны
86
86
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін – 1 пайыз
1
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін – 1 пайыз
1
Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін – 0,5 пайыз
1
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін – 4 пайыз
4
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 5 пайыз
5
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін – 1 пайыз
1
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 1 пайыз.
1
Жиыны
14
Барлығы
100
86
6B05 Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика
6B051 Биологиялық және сабақтас ғылымдар
В050
Биологиялық және сабақтас ғылымдар (Қосдипломдық бағдарламалар)
68
68
Жиыны
68
68
Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін – 1 пайыз
1
Бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін – 1 пайыз
1

Государственный образовательный заказ на подготовку магистров на 2024-2025 учебный год
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 18.11.2024 № 525 (порядок введение в действие см. п. 4).
Код и классификация направлений подготовки
Номер группы образовательной программы
Наименование групп образовательных программ
Научно-педагогическая магистратура
Профильная магистратура
1
7М01 Педагогические науки
7M011 Педагогика и психология
M001
Педагогика и психология

2024-2025 оқу жылына магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 18.11.2024 № 525 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламасы тобының нөмері
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Ғылыми-педагогикалық магистратура
Бейінді магистратура
1
7М01 Педагогикалық ғылымдар
7M011 Педагогика және психология
M001
Педагогика және психология

495
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
50
Всего
12844
600
Приложение 3 к приказу
Министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 26 апреля 2024 года № 193
Государственный образовательный заказ на подготовку докторов PhD на 2024-2025 учебный год
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 18.11.2024 № 525 (порядок введение в действие см. п. 4).
Код и классификация направлений подготовки
Код группы образовательной программы
Наименование групп образовательных программ
Научно-педагогическая докторантура
Профильная докторантура
1
8D01 Педагогические науки
8D011 Педагогика и психология
D001
Педагогика и психология
67
8D012 Педагогика дошкольного воспитания и обучения
D002
Дошкольное обучение и воспитание
12

495
Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларына арналған стипендиялық бағдарлама
50
Жиыны
12844
600
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің 2024 жылғы
26 сәуірдегі № 193 бұйрығына
3-қосымша
2024-2025 оқу жылына PhD докторларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 18.11.2024 № 525 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
Даярлау бағытының коды және класификациясы
Білім беру бағдарламасы тобының коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Ғылыми-педагогикалық докторантура
Бейінді докторантура
1
8D01 Педагогикалық ғылымдар
8D011 Педагогика және психология
D001
Педагогика және психология
67
8D012 Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
D002
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
12

8D013 Подготовка педагогов без предметной специализации
D003
Подготовка педагогов без предметной специализации
23
8D014 Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития
D004
Подготовка педагогов начальной военной подготовки
3
D005
Подготовка педагогов физической культуры
12
D006
Подготовка педагогов музыки
3
D007
Подготовка педагогов художественного труда, графики и проектирования
8
D009
Основы права и экономики
1
8D015 Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам
D010
Подготовка педагогов математики
27
D011
Подготовка педагогов физики (казахский, русский, английский языки)
31
D012
Подготовка педагогов информатики (казахский, русский, английский языки)
43
D013
Подготовка педагогов химии (казахский, русский, английский языки)
16
D014
Подготовка педагогов биологии (казахский, русский, английский языки)
24
D015
Подготовка педагогов географии
24
8D016 Подготовка педагогов по гуманитарным предметам
D016
Подготовка педагогов истории
32
8D017 Подготовка педагогов по языкам и литературе
D017
Подготовка педагогов казахского языка и литературы
55
D018
Подготовка педагогов русского языка и литературы
26
D019
Подготовка педагогов иностранного языка
62
8D018 Подготовка социальных педагогов
D020
Подготовка кадров по социальной педагогике
12

8D013 Пәндік мамандандырылмаған педагогтерді даярлау
D003
Пәндік мамандандырылмаған педагогтерді даярлау
23
8D014 Жалпы дамудың пәндік мамандандырылған педагогтерді даярлау
D004
Бастапқы әскери дайындық педагогтерін даярлау
3
D005
Дене шынықтыру педагогтерін даярлау
12
D006
Музыка педагогтерін даярлау
3
D007
Көркем еңбек, графика және жобалау педагогтерін даярлау
8
D009
Құқық және экономика негіздері
1
8D015 Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтерді даярлау
D010
Математика педагогтерін даярлау
27
D011
Физика педагогтерін даярлау (қазақ, орыс, ағылшын тілі)
31
D012
Информатика педагогтерін даярлау (қазақ, орыс, ағылшын тілі)
43
D013
Химия педагогтерін даярлау (қазақ, орыс, ағылшын тілі)
16
D014
Биология педагогтерін даярлау (қазақ, орыс, ағылшын тілі)
24
D015
География педагогтерін даярлау
24
8D016 Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтерді даярлау
D016
Тарих педагогтерін даярлау
32
8D017 Тілдер және әдебиет бойынша педагогтерді даярлау
D017
Қазақ тілі мен әдебиетінің педагогтерін даярлау
55
D018
Орыс тілі мен әдебиетінің педагогтерін даярлау
26
D019
Шет тілі педагогтерін даярлау
62
8D018 Әлеуметтік педагогтарды даярлау
D020
Әлеуметтік педагогика бойынша кадрларды даярлау
12