О наименовании и переименовании составных частей города Талдыкорган области Жетісу
Совместные постановление акимата области Жетісу от 14 февраля 2024 года № 46 и решение маслихата области Жетісу от 14 февраля 2024 года № 14-87
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 27 августа 2020 года, с учетом мнения населения соответствующей территории, акимат области Жетісу ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования составным частям города Талдыкорган:
1.1. По жилому массиву "Шайқорған":
1) улице № 17 – улица "Ақберген";
2) улице № 18 – улица "Қарасу";
3) улице № 19 – улица "Атамұра";
4) улице № 20 – улица "Арман";
5) улице № 22 – улица "Ақтөр";
6) улице № 23 – улица "Дидар";
7) улице № 24 – улица "Бұлбұл".
1.2. По жилому массиву "Балауса":
1) улице № 1 – улица "Жартас";
2) улице № 2 – улица "Жайық";
3) улице № 3 – улица "Созақ";
4) улице № 6 – улица "Арал";
5) улице № 7 – улица "Сауран";
6) улице № 14 – улица "Несібелі";
7) улице № 15 – улица "Жанкент".
2. Переименовать следующие составные части города Талдыкорган:
1) улицу Ворошилова – на улицу "Нұрғиса Тілендиев";
2) улицу Невского – на улицу "Абдұлхақ Абдұлхалықов".
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата области Жетісу и решения маслихата области Жетісу возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее совместное постановление акимата области Жетісу и решение маслихата области Жетісу вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. акима области Жетісу А. Жаканбаев
Председатель маслихата области Жетісу Г. Тойлыбаева

Жетісу облысы Талдықорған қаласының құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Жетісу облысы әкімдігінің 2024 жылғы 14 ақпандағы № 46 бірлескен қаулысы және Жетісу облыстық мәслихатының 2024 жылғы 14 ақпандағы № 14-87 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2020 жылғы 27 тамыздағы қорытындысы негізінде, тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып, Жетісу облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талдықорған қаласының құрамдас бөліктеріне келесі атаулар берілсін:
1.1. "Шайқорған" тұрғын үй алабы бойынша:
1) № 17 көшесіне – "Ақберген" көшесі;
2) № 18 көшесіне – "Қарасу" көшесі;
3) № 19 көшесіне – "Атамұра" көшесі;
4) № 20 көшесіне – "Арман" көшесі;
5) № 22 көшесіне – "Ақтөр" көшесі;
6) № 23 көшесіне – "Дидар" көшесі;
7) № 24 көшесіне – "Бұлбұл" көшесі.
1.2. "Балауса" тұрғын үй алабы бойынша:
1) № 1 көшесіне – "Жартас" көшесі;
2) № 2 көшесіне – "Жайық" көшесі;
3) № 3 көшесіне – "Созақ" көшесі;
4) № 6 көшесіне – "Арал" көшесі;
5) № 7 көшесіне – "Сауран" көшесі;
6) № 14 көшесіне – "Несібелі" көшесі;
7) № 15 көшесіне – "Жанкент" көшесі.
2. Талдықорған қаласының келесі құрамдас бөліктері қайта аталсын:
1) Ворошилов көшесі – "Нұрғиса Тілендиев" көшесіне;
2) Невский көшесі – "Абдұлхақ Абдұлхалықов" көшесіне.
3. Осы бірлескен Жетісу облысы әкімдігі қаулысының және Жетісу облыстық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы мен Жетісу облыстық мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жетісу облысы әкімінің м.а. Ә. Жақанбаев
Жетісу облыстық мәслихатының төрағасы Г. Тойлыбаева