О внесении изменений в решение маслихата области Жетісу от 15 декабря 2023 года № 11-64 "Об областном бюджете области Жетісу на 2024-2026 годы"
Решение маслихата области Жетісу от 28 июня 2024 года № 17-108
Маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Жетісу "Об областном бюджете области Жетісу на 2024-2026 годы" от 15 декабря 2023 года № 11-64 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190684) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 479 361 705 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 46 876 841 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям 13 065 804 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 17 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 419 402 060 тысяч тенге;
2) затраты 479 533 373 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 17 962 349 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 32 830 436 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 14 868 087 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 2 879 555 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 2 879 555 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 21 013 572 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 21 013 572 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 27 042 708 тысяч тенге;
погашение займов 11 440 638 тысяч тенге;

Жетісу облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 11-64 "Жетісу облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 17-108 шешімі
Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісу облыстық мәслихатының "Жетісу облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 11-64 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190684 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 479 361 705 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 46 876 841 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 13 065 804 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 17 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 419 402 060 мың теңге;
2) шығындар 479 533 373 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 17 962 349 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 32 830 436 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 14 868 087 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 2 879 555 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 2 879 555 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 21 013 572 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
21 013 572 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 27 042 708 мың теңге;
қарыздарды өтеу 11 440 638 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств 5 411 502 тысячи тенге.";
пункты 14 и 15 указанного решения изложить в новой редакции:
"14. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 633 707 тысяч тенге.
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 30 059 141 тысяча тенге.".

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 411 502 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 14 және 15-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 633 707 мың теңге сомасында көзделсін.
15. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 30 059 141 мың теңге сомасында көзделсін.".

2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель областного маслихата Г.Тойлыбаева
Приложение к решению маслихата области Жетісу от 28 июня 2024 года № 17-108
Приложение 1 к решению маслихата области Жетісу от 15 декабря 2023 года № 11-64 "Об областном бюджете области Жетісу на 2024-2026 годы"
Областной бюджет области Жетісу на 2024 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихаттың төрағасы Г.Тойлыбаева
Жетісу облыстық мәслихатының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 17-108 шешіміне қосымша
Жетісу облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы "Жетісу облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 11-64 шешіміне 1-қосымша
Жетісу облысының 2024 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
15 198
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 620 710
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 304 049
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
700 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 897 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
300 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 403 500
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 036 870
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
12 730
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
32 055
271
Управление строительства области
1 923 769
020
Развитие объектов сельского хозяйства
1 923 769
719
Управление ветеринарии области
4 797 892
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
165 383
003
Капитальные расходы государственного органа
5 769
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
54 916
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
35 381
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6 941
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
89 396
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 644 434
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
684 462
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
15 198
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 620 710
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 304 049
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
700 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 897 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
300 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 403 500
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 036 870
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
12 730
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
32 055
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 923 769
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 923 769
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 797 892
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
165 383
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 769
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
54 916
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
35 381
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6 941
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
89 396
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 644 434
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
684 462
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру