О бюджете города Талдыкорган на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 24 декабря 2024 года № 29-174.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправления в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 48 834 045 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 12 907 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления 1 174 399 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 544 808 тысяч тенге;
поступления трансфертов 34 207 638 тысяч тенге;
2) затраты 59 081 157 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-) 167 522 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 108 745 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 276 267 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 10 079 590 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 10 079 590 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 6 450 925 тысяч тенге;
погашение займов 621 434 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 250 099 тысяч тенге.

Талдықорған қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 29-174 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 48 834 045 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 12 907 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 174 399 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 544 808 мың теңге;
трансферттер түсімі 34 207 638 мың теңге;
2) шығындар 59 081 157 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-) 167 522 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 108 745 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 276 267 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 10 079 590 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 10 079 590 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 6 450 925 мың теңге;
қарыздарды өтеу 621 434 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 250 099 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 28.01.2025 № 32-185 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв акимата города Талдыкорган на 2025 год в сумме 287 946 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из бюджета города в бюджеты сельских округов в сумме 221 238 тысяч тенге, в том числе:
Еркинскому сельскому округу 184 141 тысяча тенге;

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 28.01.2025 № 32-185 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Талдықорған қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 287 946 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 221 238 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Еркін ауылдық округіне 184 141 мың теңге;

Отенайскому сельскому округу 37 097 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
ПредседательТалдыкорганского городского маслихата Т. Ахажан
Приложение 1 к решению Талдыкорганского городского маслихата от 24 декабря 2024 года №29-174
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 28.01.2025 № 32-185 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет города на 2025 год
Категория
Класс
Наименование
Сумма
Подкласс
(тысяч тенге)
I. Доходы

Өтенай ауылдық округіне 37 097 мың теңге.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының төрағасы Т. Ахажан
Талдықорған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 29-174 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 28.01.2025 № 32-185 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2025 жылға арналған қала бюджеті
Санаты
Сынып
Сомасы
Ішкі
сынып Атауы
(мың теңге)
I. Кірістер

110 550
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
103 576
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
103 576
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
103 576
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 433 591
1
Социальное обеспечение
2 586 189
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 586 189
005
Государственная адресная социальная помощь
2 586 189
2
Социальная помощь
2 975 003
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 755 003
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 791
006
Оказание жилищной помощи
6 058
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
380 849
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
18 307
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
239 143
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
237 766
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 863 089
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
220 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
220 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
872 399
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
674 154
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82 592
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
32 697
021
Капитальные расходы государственного органа
1 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

110 550
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
103 576
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
103 576
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
103 576
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 433 591
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 586 189
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 586 189
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 586 189
2
Әлеуметтiк көмек
2 975 003
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 755 003
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 791
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 058
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
380 849
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
18 307
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
239 143
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
237 766
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 863 089
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
220 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
220 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
872 399
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
674 154
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 592
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
32 697
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер