О бюджете города Талдыкорган на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 24 декабря 2024 года № 29-174
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправления в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 47 675 782 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 12 907 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления 1 174 399 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 544 808 тысяч тенге;
поступления трансфертов 33 049 375 тысяч тенге;
2) затраты 47 675 782 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование(-) 167 522 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 108 745 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 276 267 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 167 522 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-) 167 522 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 108 745 тысяч тенге;

Талдықорған қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 29-174 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 47 675 782 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 12 907 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 174 399 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 544 808 мың теңге;
трансферттер түсімі 33 049 375 мың теңге;
2) шығындар 47 675 782 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-) 167 522 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 108 745 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 276 267 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 167 522 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 167 522 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 108 745 мың теңге;

погашение займов 276 267 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Утвердить резерв акимата города Талдыкорган на 2025 год в сумме 287 946 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из бюджета города в бюджеты сельских округов в сумме 221 238 тысяч тенге, в том числе:
Еркинскому сельскому округу 184 141 тысяча тенге;
Отенайскому сельскому округу 37 097 тысяч тенге.

қарыздарды өтеу 276 267 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Талдықорған қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 287 946 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 221 238 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Еркін ауылдық округіне 184 141 мың теңге;
Өтенай ауылдық округіне 37 097 мың теңге.

214 126
1
Правоохранительная деятельность
110 550
467
Отдел строительство района (города областного значения)
110 550
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
110 550
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
103 576
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
103 576
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
103 576
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 418 803
1
Социальное обеспечение
2 586 189
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 586 189
005
Государственная адресная социальная помощь
2 586 189
2
Социальная помощь
2 966 715
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 746 715
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 791
006
Оказание жилищной помощи
6 058
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
375 417
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
18 307
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
239 143
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
234 910
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 863 089
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
220 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
220 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
865 899
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
667 654
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82 592
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
32 697

214 126
1
Құқық қорғау қызметi
110 550
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
110 550
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
110 550
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
103 576
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
103 576
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
103 576
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 418 803
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 586 189
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 586 189
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 586 189
2
Әлеуметтiк көмек
2 966 715
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 746 715
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 791
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 058
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
375 417
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
18 307
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
239 143
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
234 910
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 863 089
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
220 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
220 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
865 899
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
667 654
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 592
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
32 697