О внесении изменений в решение Алакольского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 19-1 "О бюджетах города Ушарал и сельских округов Алакольского района на 2024-2026 годы"
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 4 декабря 2024 года № 41-1
Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алакольского районного маслихата "О бюджетах города Ушарал и сельских округов Алакольского района на 2024-2026 годы" от 29 декабря 2023 года № 19-1 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 5, 8, 13, 14, 15, 18, 19, 22, 24 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Ушарал на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 382 899 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 353 581 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 29 318 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 446 129 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 63 230 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 63 230 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 63 230 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Кабанбайского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 102 437 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 72 259 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 30 178 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 121 104 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 18 667 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 18 667 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 18 667 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Бескольского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

Алакөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы "Алакөл ауданының Үшарал қаласы мен ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 19-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 41-1 шешімі
Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алакөл аудандық мәслихатының "Алакөл ауданының Үшарал қаласы мен ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 19-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 5, 8, 13, 14, 15, 18, 19, 22, 24-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Үшарал қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 382 899 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 353 581 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 29 318 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 446 129 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 63 230 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 63 230 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 63 230 мың теңге.
2. Қабанбай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 102 437 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 72 259 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 30 178 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 121 104 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 18 667 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 18 667 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 18 667 мың теңге.
3. Бескөл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 791 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 791 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 791 тысяча тенге.
18. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 52, 53 и 54 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 39 195 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 567 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 33 628 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 40 335 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 140 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 140 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 140 тысяч тенге.
19. Утвердить бюджет Архарлинского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 55, 56 и 57 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 54 010 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 336 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 52 674 тысячи тенге, в том числе;
2) затраты 54 584 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 574 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 574 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 574 тысячи тенге.
22. Утвердить бюджет Ушбулакского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 64, 65 и 66 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 71 244 тысячи тенге, в том числе:

4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 791 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 791 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 791 мың теңге.
18. Қамысқала ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 52, 53 және 54-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 39 195 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 567 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 33 628 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 40 335 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 140 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 140 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 140 мың теңге.
19. Архарлы ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 55, 56 және 57-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 54 010 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 336 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 52 674 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 54 584 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 574 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 574 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 574 мың теңге.
22. Үшбұлақ ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 64, 65 және 66-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 71 244 мың теңге, оның ішінде:

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 242 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 242 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 242 тысячи тенге";
2. Приложения 1, 4, 7, 13, 22, 37, 40, 43, 52, 55, 64, 70 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 242 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 242 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 242 мың теңге.";
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 13, 22, 37, 40, 43, 52, 55, 64, 70-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.