О бюджете Ескельдинского района на 2025-2027 годы
Решение Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 30 декабря 2024 года № 38-116.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 6 133 601 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 557 396 тысяч тенге;
неналоговые поступления 149 280 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 396 371 тысячи тенге;
поступления трансфертов 5 030 554 тысячи тенге;
2) затраты 5 783 860 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитов 149 416 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 286 209 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 136 793 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 200 325 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-)200 325 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 286 209 тысяч тенге;
погашение займов 494 042 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 7 508 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 06.02.2025 № 41-122 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 25 231 тысяча тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 195 152 тысяч тенге, в том числе:
Алдабергеновскому сельскому округу 8581 тысяча тенге; Акынсаринскому сельскому округу 27805 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу 23 137 тысяч тенге;
Туленгутскому сельскому округу 14 902 тысячи тенге;
Сырымбетскому сельскому округу 22 983 тысячи тенге.
Кайнарлинскому сельскому округу 26 804 тысячи тенге;
Конырскому сельскому округу 26 052 тысячи тенге;

Ескелді ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 38-116 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 133 601 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 557 396 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 149 280 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 396 371 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 030 554 мың теңге;
2) шығындар 5 783 860 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 149 416 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 286 209 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 136 793 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 200 325 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 200 325 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 286 209 мың теңге;
қарыздарды өтеу 494 042 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 7 508 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 06.02.2025 № 41-122 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 25 231 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері барлығы 195 152 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алдабергенов ауылдық округіне 8 581 мың теңге;
Ақын Сара ауылдық округіне 27 805 мың теңге;
Қаратал ауылдық округіне 23 137 мың теңге;
Төлеңгіт ауылдық округіне 14 902 мың теңге;
Сырымбет ауылдық округіне 22 983 мың теңге;
Қайнарлы ауылдық округіне 26 804 мың теңге;
Қоңыр ауылдық округіне 26 052 мың теңге;

Кокжазыкскому сельскому округу 17 789 тысяч тенге;
Жалгизагашскому сельскому округу 27 099 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
проведение мероприятии по благоустройству и озеленению населенных пунктов, обеспечение санитарии и освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Ескельдинского района.

Көкжазық ауылдық округіне 17 789 мың теңге;
Жалғызағаш ауылдық округіне 27 099 мың теңге;
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру, елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру және санитариясын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды іске асыруға;
ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ескелді ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Сатанов К.
Приложение 1 к решению Ескельдинского районного маслихата От 30 декабря 2024 года № 38-116
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 06.02.2025 № 41-122 (вводится в действие с 01.01.2025).
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
ІІ. Доходы

5. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ. Сатанов
Ескелді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы №38-116 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 06.02.2025 № 41-122 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Кірістер

51 750
015
Капитальные расходы государственного органа
15 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
258 031
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
38 348
013
Капитальные расходы государственного органа
1 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
96 382
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
122 301
02
Оборона
84 491
1
Военные нужды
49 082
122
Аппарат акима района (города областного значения)
49 082
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
49 082
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
35 409
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35 409
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35 409
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 239
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 239
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 239
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 239
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 024 951
1
Социальное обеспечение
419 247
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
419 247
005
Государственная адресная социальная помощь
419 247
2
Социальная помощь
455 831
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
455 831
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 379
006
Оказание жилищной помощи
6 448
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64 412
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 813
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111 607
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

51 750
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
258 031
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 348
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
96 382
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
122 301
02
Қорғаныс
84 491
1
Әскери мұқтаждар
49 082
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
49 082
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
49 082
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
35 409
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
35 409
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35 409
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 239
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 239
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 239
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 239
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 024 951
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
419 247
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
419 247
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
419 247
2
Әлеуметтiк көмек
455 831
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
455 831
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39 379
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 448
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64 412
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 813
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
111 607
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету