О внесении изменений в решение Кербулакского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 10-83 "О бюджете Кербулакского района на 2024-2026 годы"
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 29 мая 2024 года № 15-134
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кербулакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кербулакского районного маслихата "О бюджете Кербулакского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 10-83 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 6 970 593 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 688 170 тысяч тенге;
неналоговые поступления 115 186 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 8 230 тысяч тенге;
поступление трансфертов 6 159 007 тысяч тенге;
2) затраты 8 162 931 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 124 513 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 210 444 тысячи тенге;

Кербұлақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 10-83 "Кербұлақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 мамырдағы № 15-134 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кербұлақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кербұлақ аудандық мәслихатының "Кербұлақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 10-83 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 970 593 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 688 170 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 115 186 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 8 230 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 159 007 мың теңге;
2) шығындар 8 162 931 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 124 513 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 210 444 мың теңге;

погашение бюджетных кредитов 85 931 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 316 851 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 316 851 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 1 012 794 тысячи тенге;
погашение займов 102 955 тысяч тенге;

бюджеттік кредиттерді өтеу 85 931 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 316 851 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 316 851 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 012 794 мың теңге;
қарыздарды өтеу 102 955 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств 407 012 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кербулакского районного маслихата К. Бекиев
Приложение к решению Кербулакского районного маслихата от 29 мая 2024 года № 15-134
Приложение 1 к решению Кербулакского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 10-83 "О бюджете Кербулакского района на 2024-2026 годы"
Районный бюджет на 2024 год
Категория Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
1. Доходы

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 407 012 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының төрағасы Қ. Бекиев
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 мамырдағы № 15-134 шешіміне қосымша
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы "Кербұлақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 10-83 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

45 615
006
Оказание жилищной помощи
11 495
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
70 921
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 861
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 545
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
189 548
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
187 479
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
182 479
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40 746
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 724
021
Капитальные расходы государственного органа
16 050
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
60 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 554
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39 405
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 168 343
1
Жилищное хозяйство
1 244 673
472
Отдел строительства и градостроительство района (города областного значения)
1 244 673
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
417 803
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
24 520
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
802 350
2
Жилищное хозяйство
710 264
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
710 264
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
196 831
028
Развитие коммунального хозяйства
12 500
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

45 615
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 495
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
70 921
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 861
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 545
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
189 548
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
187 479
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
182 479
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 746
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 724
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 050
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 554
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39 405
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 168 343
1
Тұрғын үй шаруашылық
1 244 673
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 244 673
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
417 803
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
24 520
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
802 350
2
Коммуналдық шаруашылық
710 264
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
710 264
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
196 831
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
12 500
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту