Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 9 апреля 2024 года № 212/НҚ
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и подпунктом 185) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить цены на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество согласно приложению.
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" в течении пяти рабочих дней со дня подписания приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 9 апреля 2024 года № 212/НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество

"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік монополияға жатқызылған, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 9 сәуірдегі № 212/НҚ бұйрығы
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 185) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік монополияға жатқызылған, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсына орналастырылуын;
2) осы бұйрық көшірмесінің Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2024 жылғы 9 сәуірдегі
№ 212/НҚ бұйрығына
қосымша
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік монополияға жатқызылған, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары

1. Государственная регистрация прав на недвижимое имущество
Наименование товаров (работы, услуги)
Единица измерения
Цена без учета НДС, тенге
через фронт-офис
из ЕНИС www.egov.kz
1.
Регистрация возникновения прав собственности, хозяйственного ведения, оперативного управления, доверительного управления, залога, ренты, пользования (кроме сервитутов):
1)
на квартиру, индивидуальный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), хозяйственные постройки
для физических лиц
1 регистрация

1. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Өлшем бірлігі
Бағасы ҚҚС-сыз, теңгемен
фронт-кеңселер арқылы
БНАЖ www.egov.kz арқылы
1.
Меншік, шаруашылық жүргізу, жедел басқару, сенімгерлік басқару, кепіл, рента, пайдалану құқықтарының (сервитуттардан басқа) пайда болуын тіркеу:
1)
пәтерге, жеке тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстары және басқа да осындай объектілері бар), шаруашылық құрылыстарға
жеке тұлғалар үшін
1 тіркеу

1 415,86
1 440,50
10.
Регистрация иных прав на недвижимое имущество, а также обременений прав на недвижимое имущество
для физических лиц
1 регистрация
1 222,50
1 226,29
для юридических лиц
1 регистрация
1 486,00
1 516,33
11.
Регистрация юридических притязаний
1 регистрация
1 796,88
1 855,65
12.
Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество
1 дубликат
1 169,42
1 106,87
13.
Регистрация обременения права на недвижимое имущество, налагаемого (производимого) государственным органом в порядке, предусмотренном законодательным актом Республики Казахстан
1 регистрация
0,00
0,00
14.
Регистрация прав на недвижимое имущество, отнесенное к государственной собственности, для уполномоченного государственного органа, осуществляющего права владения, пользования и распоряжения республиканской собственностью, и его территориальных органов
1 регистрация
0,00
0,00
15.
Систематическая регистрация ранее возникших прав (обременений прав) на недвижимое имущество
1 регистрация
0,00
0,00
16.
Регистрация изменений идентификационных характеристик недвижимого имущества на основании решений государственных органов, в том числе при изменении наименования населенных пунктов, названия улиц, а также порядкового номера зданий и сооружений (адреса) или при изменении кадастровых номеров в связи реформированием административно-территориального устройства Республики Казахстан
1 регистрация
0,00
0,00

1 415,86
1 440,50
10.
Жылжымайтын мүлікке өзге де құқықтарды, сондай-ақ жылжымайтын мүлікке құқық ауыртпалықтарын тіркеу
жеке тұлғалар үшін
1 тіркеу
1 222,50
1 226,29
заңды тұлғалар үшін
1 тіркеу
1 486,00
1 516,33
11.
Заңдық талаптарды тіркеу
1 тіркеу
1 796,88
1 855,65
12.
Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру
1 телнұсқа
1 169,42
1 106,87
13.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген тәртіппен мемлекеттік органдар салатын (өндіретін) жылжымайтын мүлікке құқық ауыртпалығын тіркеу
1 тіркеу
0,00
0,00
14.
Республикалық меншікті иелену, пайдалану және оған билік ету құқығын жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган мен оның аумақтық органдары үшін мемлекеттік меншікке жатқызылған жылжымайтын мүлікке құқықты тіркеу
1 тіркеу
0,00
0,00
15.
Жылжымайтын мүлікке бұрын туындаған құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) жүйелі тіркеу
1 тіркеу
0,00
0,00
16.
Мемлекеттік органдардың шешімдері негізінде, оның ішінде елді мекендердің атауы, көшелердің аттары, сондай-ақ ғимараттар мен құрылыстардың реттік нөмірлері (мекенжайлары) өзгерген кезде немесе Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылымын реформалауға байланысты кадастрлық нөмірлері өзгерген кезде жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін тіркеу
1 тіркеу
0,00
0,00

2. При оказании услуг в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество в ускоренном порядке применяются коэффициенты:
через фронт-офисы - коэффициент 3 (три);
посредством ЕНИС, www.egov.kz - коэффициент 4 (четыре).
3. Переход на текущий уровень цен от базового осуществляется через коэффициент изменения месячного расчетного показателя (Кп), устанавливаемого ежегодно бюджетным законодательством, согласно следующей формуле:
Кп = МРП текущего года : МРП базового года.
Примечание:
НДС – налог на добавленную стоимость;
МРП – месячный расчетный показатель.

2. Жеделдетілген тәртіппен жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласында қызметтер көрсету кезінде келесі коэффициенттер қолданылады:
фронт-кеңселер арқылы - 3 (үш) коэффициенті;
БНАЖ, www.egov.kz арқылы - 4 (төрт)коэффициенті.
3. Бағалардың базалықтан ағымдағы деңгейге ауысуы жыл сайын бюджеттік заңнамамен белгіленетін айлық есептік көрсеткіштің (Кп) өзгеру коэффициенті арқылы төмендегі формулаға сәйкес жүзеге асырылады:
Кп = ағымдағы жылғы АЕК: базалық жылғы АЕК.
Ескертпе:
ҚҚС – қосылған құн салығы;
АЕК – айлық есептік көрсеткіш.