Қазақстан Республикасында радиожиілік спектрді перспективалы пайдаланудың 2024-2029 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 755/НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 71) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасында радиожиілік спектрді перспективалы пайдаланудың 2024-2029 жылдарға арналған жоспары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін бес жұмыс күн ішінде оның электрондық түрде қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Ж. Мәдиев
Бұйрыққа қосымша

Об утверждении плана перспективного использования радиочастотного спектра в Республике Казахстан на 2024-2029 годы
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года № 755/НҚ
В соответствии с подпунктом 71) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить план перспективного использования радиочастотного спектра в Республике Казахстан на 2024-2029 годы согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Ж. Мадиев
Приложение к приказу

Қазақстан Республикасында радиожиілік спектрді перспективалы пайдаланудың 2024-2029 жылдарға арналған жоспары
Радиожиілік спектрді перспективалы пайдалану жоспары (бұдан әрі – Перспективалы жоспар) әртүрлі мақсаттағы қолданыста тұрған радиоэлектрондық құралдардың (бұдан әрі – РЭҚ), перспективада қолдану жоспарланып отырған РЭҚ-тің, сондай-ақ жақын арада пайдаланылуы тоқтататылатын РЭҚ-тің радиожиілік жолақтарын пайдаланудағы басты бағыттарды айқындайды.

План перспективного использования радиочастотного спектра в Республике Казахстан на 2024-2029 годы
План перспективного использования радиочастотного спектра (далее – Перспективный план) определяет основные направления использования полос радиочастот действующими радиоэлектронными средствами (далее – РЭС) различного назначения, РЭС, планируемыми для применения в перспективе, а также РЭС, эксплуатация которых может быть прекращена в ближайшее время.

Осы Перспективалы жоспарда 3 кГц-тен бастап 400 ГГц-ке дейінгі, яғни Қазақстан Республикасындағы радиоқызметтер арасындағы жиілік жолақтарын бөлу кестесіне сәйкес барлық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдарға арналған 3 кГц-тен бастап 400 ГГц-ке дейінгі диапазондағы жиіліктер есепке алынған.
Халықаралық жылжымалы электробайланыс (IMT)
Жиілік диапазоны
Ескерту
Кезең
Перспективалы технологиялар
1
694-790 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.

В настоящем Перспективном плане учтены частоты от 3 кГц до 400 ГГц, то есть частоты, указанные в Таблице распределения полос частот между радиослужбами Республики Казахстан в диапазоне частот от 3 кГц до 400 ГГц для радиоэлектронных средств всех назначений.
Международная подвижная электросвязь (IMT)
Диапазон частот
Примечание
Период
Перспективные технологии
1
694-790 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.

2024-2029
5G/IMT-2020 бесінші буын жылжымалы ұялы байланыс жиілік жолақтары.
Қазақстан Республикасының аумағында РЖС-ге рұқсат беруді тоқтата тұру. Босату.
2
790-960 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
GSM, UMTS және LTE жылжымалы ұялы байланыс стандарттарының жұмысын жалғастыру, сонымен қатар IMT жүйесінің жаңа сипаттамаларын енгізу.
3
1710-1980 МГц 2110-2170 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
GSM, UMTS және LTE жылжымалы ұялы байланыс стандарттарының жұмысын жалғастыру, сонымен қатар IMT жүйесінің жаңа сипаттамаларын енгізу.
4
2496-2690 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
IMT жүйелерін перспективалы енгізу. Қазақстан Республикасының аумағында РЖС-ге рұқсат беруді тоқтата тұру.
5
3400-3600 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
ЖБЖС қорғауын қамтамасыз еткен кездегі 5G/IMT-2020 бесінші буын жылжымалы ұялы байланыс жиілік жолақтары.
Қазақстан Республикасының аумағында РЖС-ге рұқсат беруді тоқтата тұру.
6
3600-3800 МГц
Керекті жобаны іске асыратын кезде келісу қажет.
2024-2029
5G/IMT-2020 бесінші буын жылжымалы ұялы байланыс жиілік жолақтары. Қазақстан Республикасының аумағында РЖС-ге рұқсат беруді тоқтата тұру. Босату.
7
3800-4100 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Радиовысотамер жұмысының қорғауын қамтамасыз ету кезіндегі 5G/IMT-2020 бесінші буын жылжымалы ұялы байланыс жиілік жолақтары. Шекаралық координация сұрақтарын есепке алу.
Қазақстан Республикасының аумағында РЖС-ге рұқсат беруді тоқтата тұру.
8
4800-4990 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
5G/IMT-2020 бесінші буын жылжымалы ұялы байланыс үшін перспективалы жолақ. Қолданыстағы РЭҚ үшін 2029 жылға дейін РЖС қолдануға рұқсат беру.
9
24,25-27,5 ГГц
Керекті жобаны іске асыратын кезде келісу қажет.
2024-2029
5G/IMT-2020 бесінші буынды жылжымалы ұялы байланыс үшін перспективалы жолақ.
10

2024-2029
Полосы частот для сотовой подвижной связи пятого поколения 5G/IMT-2020. Приостановление выдачи разрешения на РЧС на территории Республики Казахстан. Высвобождение.
2
790-960 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Продолжение функционирования систем сотовой подвижной связи стандартов GSM, UMTS и LTE, а также внедрение новых спецификаций систем IMT.
3
1710-1980 МГц 2110-2170 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Продолжение функционирования систем сотовой подвижной связи стандартов GSM, UMTS и LTE, а также внедрение новых спецификаций систем IMT.
4
2496-2690 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Перспективное внедрение систем IMT. Приостановление выдачи разрешения на РЧС на территории Республики Казахстан.
5
3400-3600 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Полосы частот для систем сотовой подвижной связи пятого поколения 5G/IMT-2020 при обеспечении защиты ЗССС.
Приостановление выдачи разрешения на РЧС на территории Республики Казахстан.
6
3600-3800 МГц
Требуется согласование при реализации необходимого проекта.
2024-2029
Полосы частот для сотовой подвижной связи пятого поколения 5G/IMT-2020. Приостановление выдачи разрешения на РЧС на территории Республики Казахстан. Высвобождение.
7
3800-4100 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Полосы частот для сотовой подвижной связи пятого поколения 5G/IMT-2020 при обеспечении защиты работы радиовысотомеров. С учҰтом вопросов приграничной координации. Приостановление выдачи разрешения на РЧС на территории Республики Казахстан.
8
4800-4990 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Перспективная полоса для сотовой подвижной связи пятого поколения 5G/IMT-2020.
Выдача разрешений на использование РЧС для действующих РЭС до 2029 года.
9
24,25-27,5 ГГц
Требуется согласование при реализации необходимого проекта.
2024-2029
Перспективная полоса для сотовой подвижной связи пятого поколения 5G/IMT-2020.
10

27,5-29,5 ГГц
Керекті жобаны іске асыратын кезде келісу қажет.
2024-2029
5G/IMT-2020 бесінші буынды жылжымалы ұялы байланыс үшін перспективалы жолақ.
11
694-960 МГц
1710-1885 МГц
2500-2690 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Жылжымалы қызметтің жоғары платформадағы станцияларды (HIBS) IMT базалық станциялар ретінде қолдану жөніндегі мәселені әрі қарай зерттеу.
12

27,5-29,5 ГГц
Требуется согласование при реализации необходимого проекта.
2024-2029
Перспективная полоса для сотовой подвижной связи пятого поколения 5G/IMT-2020.
11
694-960 МГц
1710-1885 МГц
2500-2690 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Дальнейшее изучение вопроса об использовании станций на высотной платформе в качестве базовых станций IMT (HIBS) подвижной службы.
12

37-43,5 ГГц
66-71 ГГц
Керекті жобаны іске асыратын кезде келісу қажет.
2024-2029
5G/IMT-2020 жүйесін енгізу жөніндегі мәселені әрі қарай зерттеу.
13
4400-4800 МГц 7125-8400 МГц 14,8-15,35 ГГц
Керекті жобаны іске асыратын кезде келісу қажет.
2024-2029
ДРК-27 зерттеу нәтижелері мен шешіміне сәйкес IMT үшін жолақтарды пайдалану мүмкіндігін зерттеу.
Тіркелген қызмет жүйесі
Жиілік диапазоны
Ескерту
Кезең
Перспективалы технологиялар
14
2300-2400 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
LTE технологиясы қолданылған, FWA (Fixed Wireless Access) жүйесінің тіркелген абоненттік терминалдары бар стационарлық (базалық) станциялардан басқа, Қазақстан Республикасының аумағында РЖС-ге рұқсат беруді тоқтата тұру.
15
27,9-28,2 ГГц
47,2-47,5 ГГц 47,9-48,2 ГГц
Керекті жобаны іске асыратын кезде келісу қажет.
2024-2029
Жоғары платформадағы (HAPS) станциялардың жиілік жолақтарды қолдану жөніндегі мәселені әрі қарай зерттеу.
Спутниктік жүйелер
Жиілік диапазоны
Ескерту
Кезең
Перспективалы технологиялар
16
2025-2110 МГц
2200-2290 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Жерді зерттеу қызметтерінің NGSO ғарыш аппараттарының шеңберінде пайдаланылады.
17
3400-3450 МГц
5725-5775 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Тіркелген спутниктік қызметтің геостационарлық спутниктік байланыс жүйелері шеңберінде пайдаланылады (ТЖҚ ГСО).
18
4500-4800 МГц
6725-7025 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
мерзімсіз
ҚР-ның ұлттық бөлулер шеңберінде тіркелген спутниктік қызметтің жоспарына резервте сақталған ғарыштық жүйелерді пайдалану үшін ХЭО бөлген жиілікті иемденулер.
19
8025-8400 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Жерді зерттеу қызметтерінің ГСЕО ғарыш аппараттарының шеңберінде пайдаланылады.
20
10,7-10,95 ГГц
10,95-11,2 ГГц
11,2-11,45 ГГц
11,45-11,7 ГГц
12,5-12,75 ГГц
12,75-13,25 ГГц
13,75-14,5 ГГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Тіркелген спутниктік қызметтің геостационарлық спутниктік байланыс жүйелері шеңберінде пайдаланылады (ТСҚ ГСО).
21
11,7-12,5 ГГц
13,4-13,65 ГГц
14,5-14,75 ГГц
14,5-14,8 ГГц
17,3-18,1 ГГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Тіркелген және радиохабар тарату спутниктік қызметтің спутниктік байланыс жүйелері үшін жиілік жолақтарын перспективалы пайдалану (ТСҚ ГСО және РСҚ).
22

37-43,5 ГГц
66-71 ГГц
Требуется согласование при реализации необходимого проекта.
2024-2029
Дальнейшее изучение вопроса о внедрении 5G/IMT-2020.
13
4400-4800 МГц 7125-8400 МГц 14,8-15,35 ГГц
Требуется согласование при реализации необходимого проекта.
2024-2029
Изучение вопроса возможности использования полос для IMT в соответствии с результатами исследований и решением ВКР-27.
Системы фиксированной службы
Диапазон частот
Примечание
Период
Перспективные технологии
14
2300-2400 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Приостановление выдачи разрешения на РЧС на территории Республики Казахстан, кроме стационарных (базовых) станций c фиксированными абонентскими терминалами системы FWA (Fixed Wireless Access) с применением технологии LTE.
15
27,9-28,2 ГГц
47,2-47,5 ГГц 47,9-48,2 ГГц
Требуется согласование при реализации необходимого проекта.
2024-2029
Дальнейшее изучение вопроса об использовании полос частот станциями на высотной платформе (HAPS).
Спутниковые системы
Диапазон частот
Примечание
Период
Перспективные технологии
16
2025-2110 МГц
2200-2290 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Используется в рамках НГСО космических аппаратов служб исследования Земли.
17
3400-3450 МГц
5725-5775 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Используется в рамках геостационарных спутниковых систем связи фиксированной спутниковой службы (ГСО ФСС).
18
4500-4800 МГц
6725-7025 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
бессрочно
Частотные присвоения, резервируемые в рамках национальных выделений РК в Плане фиксированной спутниковой службы выделенные МСЭ для будущего использования космических систем.
19
8025-8400 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Используется в рамках НГСО космических аппаратов служб исследования Земли.
20
10,7-10,95 ГГц
10,95-11,2 ГГц
11,2-11,45 ГГц
11,45-11,7 ГГц
12,5-12,75 ГГц
12,75-13,25 ГГц
13,75-14,5 ГГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Используется в рамках геостационарных спутниковых систем связи фиксированной спутниковой службы (ГСО ФСС).
21
11,7-12,5 ГГц
13,4-13,65 ГГц
14,5-14,75 ГГц
14,5-14,8 ГГц
17,3-18,1 ГГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Перспективное использование полос частот для спутниковых систем связи фиксированной и радиовещательной спутниковой службы (ГСО ФСС и РСС).
22

10,7-10,95 ГГц
11,2-11,45 ГГц
11713,98-12086,22 МГц
12,75-13,25 ГГц
17313,98-17686,22 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
мерзімсіз
ҚР-ның ұлттық бөлулер шеңберінде тіркелген спутниктік қызметтің жоспарына резервте сақталған ғарыштық жүйелерді пайдалану үшін ХЭО бөлген жиілікті иемденулер.
23
10,7-10,95 ГГц
11,2-11,45 ГГц
12,75-13,25 ГГц
13,75-14,5 ГГц
17,7-18,6 ГГц
18,8-19,3 ГГц
19,7-20,2 ГГц
27,5-29,1 ГГц
29,5-30 ГГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Тіркелген спутниктік қызметтің глобалды геостационарлық емес спутниктік жүйелермен (ТСҚ ГСЕО) жиілік жолақтарын перспективалы пайдалану.
24
17,7-19,7 ГГц
27,5-29,5 ГГц
12,75-13,25 ГГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
ТСҚ ГСО спутниктермен байланыс орнататын қозғалыстағы жер станциялары (ESIM) үшін жиілік жолақтарын перспективалы пайдалану.
25
17,7-18,6 ГГц
18,8-19,3 ГГц
19,7-20,2 ГГц
27,5-29,1 ГГц
29,5-30 ГГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
ТСҚ NGSO спутниктермен байланыс орнататын қозғалыстағы жер станциялары (ESIM) үшін жиілік жолақтарын перспективалы пайдалану.
26
17,7-20,3 ГГц
20,2-21,2 ГГц
21,4-22 ГГц
27,5-30 ГГц
30-31 ГГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Спутниктік байланыс үшін жиілік жолақтарын перспективалы пайдалану.
27
37,5-40,5 ГГц
42,5-43,5 ГГц
43,5-47 ГГц
47,2-50,2 ГГц
50,4-51,4 ГГц
Керекті жобаны іске асыратын кезде келісу қажет.
2024-2029
Спутниктік байланыс үшін жиілік жолақтарын перспективалы пайдалану (ТСҚ ГСО).
28
2.7 ГГц төмен
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Жерүсті IMT (D2D) желілерін қамтумен қатар ғарыш станциялары мен Халықаралық жылжымалы электрбайланысын (IMT) пайдалану жабдықтары арасындағы тікелей қосылу үшін жылжымалы спутниктік қызметке жаңа бөлулер мүмкіндігін зерттеу.
Телерадиохабар тарату
Жиілік диапазоны
Ескерту
Кезең
Перспективалы технологиялар
29
66-74 МГц
87,5-108 МГц
174-230 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Мүдделі тараптармен жұмыс өткізу және цифрлық радиохабар тарату байланысын енгізу жөніндегі мәселені зерттеу.
30
470-694 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Осы жолақтағы спектрді қазіргі уақытта пайдалануға және IMT-ді болашақта ықтималды пайдалануға бағалау жүргізу. ХЭО зерттеуін назарға ала отырып, 470-694 МГц спектрін болашақта пайдалану мен ҚР цифрлық жерүсті теледидарын таратудың болашақтағы стратегиясын қарастыру және IMT технологиялар аймағында халықаралық әзірлеу мен осы жолақтағы таратуды байқап отыру.
Кіші радиусты жабдық
Жиілік диапазоны
Ескерту
Кезең
Перспективалы технологиялар
31

10,7-10,95 ГГц
11,2-11,45 ГГц
11713,98-12086,22 МГц
12,75-13,25 ГГц
17313,98-17686,22 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
бессрочно
Частотные присвоения, резервируемые в рамках национальных выделений РК в Плане фиксированной и радиовещательной спутниковой службы выделенные МСЭ для будущего использования космических систем.
23
10,7-10,95 ГГц
11,2-11,45 ГГц
12,75-13,25 ГГц
13,75-14,5 ГГц
17,7-18,6 ГГц
18,8-19,3 ГГц
19,7-20,2 ГГц
27,5-29,1 ГГц
29,5-30 ГГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Перспективное использование полос частот глобальными негеостационарными спутниковыми системами связи фиксированной спутниковой службы (НГСО ФСС).
24
17,7-19,7 ГГц
27,5-29,5 ГГц
12,75-13,25 ГГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Перспективное использование полос частот для земных станций в движении (ESIM), осуществляющих связь со спутниками ГСО ФСС.
25
17,7-18,6 ГГц
18,8-19,3 ГГц
19,7-20,2 ГГц
27,5-29,1 ГГц
29,5-30 ГГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Перспективное использование полос частот для земных станций в движении (ESIM), осуществляющих связь со спутниками НГСО ФСС.
26
17,7-20,3 ГГц
20,2-21,2 ГГц
21,4-22 ГГц
27,5-30 ГГц
30-31 ГГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Перспективное использование полос частот для спутниковой связи.
27
37,5-40,5 ГГц
42,5-43,5 ГГц
43,5-47 ГГц
47,2-50,2 ГГц
50,4-51,4 ГГц
Требуется согласование при реализации необходимого проекта.
2024-2029
Перспективное использование полос частот для спутниковой связи (ГСО ФСС).
28
ниже 2.7 ГГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Изучение вопроса о возможных новых распределениях подвижной спутниковой службе для прямого подключения между космическими станциями и пользовательским оборудованием Международной подвижной электросвязи (IMT) в дополнение к покрытию наземных сетей IMT (D2D).
Телерадиовещание
Диапазон частот
Примечание
Период
Перспективные технологии
29
66-74 МГц
87,5-108 МГц
174-230 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Изучение вопроса о внедрении сетей цифрового радиовещания и проведение работ с заинтересованными сторонами.
30
470-694 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Проведение оценки нынешнего использования спектра в этой полосе и потенциального будущего использования IMT. Отслеживание международных разработок в области технологий IMT и вещания в этом диапазоне частот и рассмотрение будущей стратегии распространения цифрового наземного телевидения в РК и будущего использования спектра 470-694 МГц, принимая во внимание исследования МСЭ.
Устройства малого радиуса действия
Диапазон частот
Примечание
Период
Перспективные технологии
31

5925-6425 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Қағидаларға сәйкес WiFi 6E, WiFi 7 жүйелерін енгізу.
32
5875-5925 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
Зияткерлік көліктік жүйелер үшін жолақтарды пайдалану жөніндегі мәселені қарастыру.
Жылжымалы объектілердегі байланыс жүйелері
Жиілік диапазоны
Ескерту
Кезең
Перспективалы технологиялар
33
1905-1915 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2025
LTE-R теміржол жылжымалы байланыс жүйелерін енгізу туралы мәселені қарастыру. Қазақстан Республикасының аумағында РЖС-ге рұқсат беруді тоқтата тұру.
34

5925-6425 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Внедрение систем WiFi 6E, WiFi 7 в соответствии с правилами.
32
5875-5925 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Рассмотрение вопроса об использовании полосы для Интеллектуальных транспортных систем (ИТС).
Системы связи на подвижных объектах
Диапазон частот
Примечание
Период
Перспективные технологии
33
1905-1915 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2025
Рассмотрение вопроса о внедрении систем железнодорожной подвижной связи LTE-R. Приостановление выдачи разрешения на РЧС на территории Республики Казахстан.
34

1980-1995/
2170-2185 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2025
Air-to-Ground жүйесін енгізу туралы мәселені қарастыру.
Сымсыз радио қолжетімділік жүйелері
Жиілік диапазоны
Ескерту
Кезең
Перспективалы технологиялар
35
5925-7125 МГц
ҚР ҚМ құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар пайдаланады.
2024-2029
WiFi 6E, WiFi 7 жүйелерін қолдана отырып, сымсыз радио қолжетімділікті ұйымдастыру мақсатында стационарлық нүктелерден басқа, Қазақстан Республикасының аумағында РЖС-ге рұқсат беруді тоқтата тұру.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығымен бекітілген Жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидалары.
Қысқартулар:
ҚР – Қазақстан Республикасы;
ҚР ҚМ – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
ХЭО – Халықаралық электр байланыс одағы;
РЖС – Радиожиілік спектр;
ЖБЖС – Жерсеріктік байланыс жер станциялары;
ДРК – Дүниежүзілік радиобайланыс конференциясы;
ГСО – Геостационарлық орбита;
ГСЕО – Геостационарлық емес орбита;
IMT – International Mobile Telecommunications;
GSM – Global System for Mobile communications;
UMTS – Universal Mobile Telecommunications System;
LTE – Long Term Evolution;
HIBS – High Altitude IMT Base Stations;
HAPS – High-Altitude Platform.

1980-1995/
2170-2185 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2025
Рассмотрение вопроса о внедрении системы Air-to-Ground.
Системы беспроводного радиодоступа
Диапазон частот
Примечание
Период
Перспективные технологии
35
5925-7125 МГц
Используется структурными подразделениями МО РК и государственными органами.
2024-2029
Приостановление выдачи разрешения на РЧС на территории Республики Казахстан, кроме стационарных точек доступа в целях организации беспроводного радиодоступа с применением систем WiFi 6E, WiFi 7.
Правила присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения, утвержденные Приказом И.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 34.
Сокращения:
РК – Республика Казахстан;
МО РК – Министерство обороны Республики Казахстан;
МСЭ – Международный союз электросвязи;
РЧС – Радиочастотный спектр;
ЗССС – Земные станции спутниковой связи;
ВКР – Всемирная конференция радиосвязи;
ГСО – Геостационарная орбита;
НГСО – Негеостационарная орбита;
IMT – International Mobile Telecommunications;
GSM – Global System for Mobile communications;
UMTS – Universal Mobile Telecommunications System;
LTE – Long Term Evolution;
HIBS – High Altitude IMT Base Stations;
HAPS – High-Altitude Platform.