О реализации пилотного проекта оказания государственных услуг "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)", "Согласование эскиза (эскизного проекта)" и "Выдача технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения" посредством автоматизированной информационной системы государственного градостроительного кадастра
Совместный приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 17 октября 2024 года № 366, Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 октября 2024 года № 94 и Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 октября 2024 года № 654/НҚ
В соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", а также подпункта 2) пункта 2 Раздела 1 Протокола межведомственной комиссии по вопросам оказания государственных услуг при Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 26 января 2024 года №1, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Запустить пилотный проект оказания государственных услуг "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)", "Согласование эскиза (эскизного проекта)" и "Выдача технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения" посредством автоматизированной информационной системы государственного градостроительного кадастра (далее – пилотный проект) по городам республиканского, областного и районного значения и столице Республики Казахстан, кроме городов Байконур и Алатау.
2. Утвердить Алгоритм взаимодействия по оказанию государственных услуг "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)", "Согласование эскиза (эскизного проекта)" и "Выдача технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения" посредством автоматизированной информационной системы государственного градостроительного кадастра, согласно приложению к настоящему приказу.
3. В рамках реализации пилотного проекта оказания государственных услуг "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)", "Согласование эскиза (эскизного проекта)" и "Выдача технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения" посредством автоматизированной информационной системы государственного градостроительного кадастра настоящий приказ разрешает интеграцию с Единым государственным кадастром недвижимости, с Государственной базой данных "Е-лицензирование".

Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы "Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау және қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну", "Эскизді (эскиздік жобаны) келісу" және "Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға техникалық шарттар беру" мемлекеттік қызметтерін көрсету бойынша пилоттық жобаны іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 17 қазандағы № 366, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 21 қазандағы № 94 және Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 16 қазандағы № 654/НҚ бірлескен бұйрығы
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі жанындағы Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның 2024 жылғы 26 қаңтардағы №1 хаттамасының 1-бөлімі 2-тармағының 2-тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Байқоңыр және Алатау қалаларын қоспағанда, Қазақстан Республикасының республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар қалаларында және астанасында Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы "Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау және қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну", "Эскизді (эскиздік жобаны) келісу" және "Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға техникалық шарттар беру" мемлекеттік қызметтерін көрсетудің пилоттық жобасы (бұдан әрі – пилоттық жоба) іске қосылсын.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы "Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау және қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну", "Эскизді (эскиздік жобаны) келісу" және "Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға техникалық шарттар беру" мемлекеттік қызметтерін көрсету бойынша өзара іс-қимыл алгоритмі бекітілсін.
3. Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы "Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау және қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну", "Эскизді (эскиздік жобаны) келісу" және "Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға техникалық шарттар беру" мемлекеттік қызметтерін көрсету бойынша пилоттық жобаны іске асыру барысында осы бұйрық Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрымен, "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қорымен интеграциялауға рұқсат береді.

4. Определить срок действия пилотного проекта со дня вступления в силу настоящего совместного приказа по 1 октября 2025 года.
5. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан совместно с Республиканским государственным предприятием "Республиканский центр государственного градостроительного планирования и кадастра":
1) принять во внимание наличие протоколов с положительными результатами испытаний автоматизированной информационной системы государственного градостроительного кадастра (далее – АИС ГГК) на соответствие требованиям информационной безопасности, оперативного центра информационной безопасности (далее – ОЦИБ) и взаимодействия ОЦИБ с Национальным координационным центром информационной безопасности в соответствии с Едиными требованиями в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности (Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832, далее – Единые требования).
1) в течение 1 года с начала реализации пилотного проекта согласно подпункту 4) пункта 2 статьи 49 и подпунктам 1) и 5-1) пункта 2 статьи 38 Закона Республики Казахстан "Об информатизации" (далее – Закон об информатизации), пунктов 4 и 8 Правил интеграции объектов информатизации "электронного правительства", утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 марта 2018 года № 123 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 апреля 2018 года № 16777), до завершения пилотного проекта обеспечить наличие протоколов с положительными результатами испытаний модуля оказания услуг АИС ГГК на соответствие требованиям информационной безопасности и договора совместных работ по информационной безопасности государственных и негосударственных информационных систем, ОЦИБ и взаимодействия ОЦИБ с Национальным координационным центром информационной безопасности в соответствии с Едиными требованиями.
6. Комитету по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить принятие административных мер в отношении субъектов естественных монополий по предоставляемой на ежемесячной основе информации Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан об оказании услуг выдачи технических условий и актуализации данных инженерных сетей в АИС ГГК согласно приложению к Правилам ведения и предоставления информации и (или) сведений из государственного градостроительного кадастра Республики Казахстан, утвержденным Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 244.

4. Пилоттық жобаның әрекет ету мерзімі осы бірлескен бұйрық күшіне енген күннен бастап 2025 жылғы 1 қазанға дейін белгіленсін.
5. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті "Республикалық мемлекеттік қала құрылысын жоспарлау және кадастр орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен бірлесіп:
1) мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесін (бұдан әрі – МҚҚК ААЖ) ақпараттық қауіпсіздік, ақпараттық қауіпсіздіктің жедел орталығының (бұдан әрі – АҚЖО) талаптарына сәйкестігіне сынаудың оң нәтижелерімен және Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарға (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысы, бұдан әрі – Бірыңғай талаптар) сәйкес Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығымен АҚЖО өзара іс-қимыл хаттамаларының бар екендігін назарға алсын;
2) пилоттық жобаны іске асыру басталғаннан бастап 1 жыл ішінде "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Ақпараттандыру туралы заң) 49-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына және 38-бабы 2-тармағының 1) және 5-1) тармақшаларына, Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 29 наурыздағы № 123 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 19 сәуірде № 16777 болып тіркелді) "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін интеграциялау қағидаларының 4 және 8-тармақтарына сәйкес пилоттық жоба аяқталғанға дейін МҚҚК ААЖ-ның қызметтерді көрсету модулінің ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынаудың оң нәтижелерінің және мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелердің, АҚЖО-ның ақпараттық қауіпсіздік жөніндегі бірлескен жұмыстар шартына және Бірлескен талаптарға сәйкес Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығымен АҚЖО өзара іс-қимыл хаттамаларының болуын қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитеті Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті ай сайынғы негізде ұсынатын техникалық шарттарды беру қызметтерін көрсетуі және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 244 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізудің және одан ақпарат және (немесе) мәліметтер ұсынудың қағидаларына қосымшаға сәйкес МҚҚК ААЖ-да инженерлік желілердің деректерін өзектендіруі туралы ақпараты бойынша табиғи монополиялар субъектілеріне қатысты әкімшілік шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.

7. Местным исполнительным органам в срок до 1 января 2026 года обеспечить соответствие генеральных планов и проектов детальных планировок населенных пунктов Правилам разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (генеральных планов населенных пунктов, проектов детальной планировки и проектов застройки) утвержденным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 сентября 2020 года № 505 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2020 года № 21342) (приложениям 2, 9) и предоставление в АИС ГГК.
8. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования;
2) направление копии настоящего совместного приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" в течение пяти рабочих дней со дня подписания совместного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
9. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих вице-министров промышленности и строительства, цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности, национальной экономики Республики Казахстан.
10. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
_______________
К. Шарлапаев
Министр цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
_______________
Ж. Мадиев
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________
Н. Байбазаров
Согласовано:
Министерство энергетики             Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан             Республики Казахстан
________________                   ________________
Приложение
к приказу Заместитель
Премьер-Министра –Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 октября 2024 года № 94,
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 16 октября 2024 года
№ 654/НҚ и
Исполняющего обязанности
министра промышленности
и строительства
Респбулики Казахстан
от 17 октября 2024 года № 366
Алгоритм взаимодействия по оказанию государственных услуг "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)", "Согласование эскиза (эскизного проекта)" и "Выдача технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения" посредством автоматизированной информационной системы государственного градостроительного кадастра

7. Жергілікті атқарушы органдар 2026 жылғы 1 қаңтарға дейінгі мерзімде елді мекендердің бас жоспарларының және егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларының Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі №505 бұйрығымен бекітілген Қала құрылысы жобаларын (елді мекендердің бас жоспарлары, егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 қыркүйекте № 21342 болып тіркелді) (2, 9 қосымшаларға) сәйкестігін және МҚҚК ААЖ-ға ұсынылуын қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталонды бақылау банкіне енгізу үшін осы бірлескен бұйрықтың көшірмесін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына бірлескен бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жіберуді қамтамасыз етсін.
9. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі, Ұлттық экономика вице-министрлеріне жүктелсін.
10. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
_______Қ. Шарлапаев
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
_________ Ж. Мәдиев
Премьер-Министрдің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
___________Н. Байбазаров
Келісілді:
Қазақстан Республикасы      Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі      Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________ ____________________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 21 қазандағы
№ 94,
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі
2024 жылғы 16 қазандағы
№ 654/НҚ мен
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі міндетін атқарушының
2024 жылғы 17 қазандағы
№ 366 бұйрығына
қосымша
Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы "Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау және қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну", "Эскизді (эскиздік жобаны) келісу" және "Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға техникалық шарттар беру" мемлекеттік қызметтерін көрсету бойынша өзара іс-қимыл алгоритмі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Алгоритм взаимодействия по оказанию государственных услуг "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)", "Согласование эскиза (эскизного проекта)" и "Выдача технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения" посредством автоматизированной информационной системы государственного градостроительного кадастра (далее – Алгоритм) определяет порядок взаимодействия местных исполнительных органов, субъектов естественных монополий при реализации пилотного проекта в городах республиканского, областного и районного значения и столице Республики Казахстан, кроме городов Байконур и Алатау.
2. В Алгоритме используются следующие основные понятия и сокращения:
1) Автоматизированная информационная система государственного градостроительного кадастра (далее – АИС ГГК) - специализированная информационная система государственного градостроительного кадастра, обеспечивающая сбор, хранение, обработку, доступ, отображение и распространение картографических и атрибутивных пространственно-координированных данных, который служит площадкой для оказания услуг при реализации пилотного проекта;
2) АПЗ - архитектурно-планировочное задание;
3) ТУ - технические условия;
4) уникальный номер объекта (далее - УНО) – идентификационный восемнадцатизначный номер, формируемый в АИС ГГК для сбора информации (сведений) об объекте строительства от получения исходных материалов на разработку проектов строительства, реконструкцию (перепланировку и переоборудование) до приемки в эксплуатацию, с целью мониторинга объекта;
5) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
6) государственный сервис контроля доступа к персональным данным (далее – КДП) – сервис, предназначенный для предоставления доступа к персональным данным после получения соответствующего согласия со стороны гражданина, посредством отправки SMS-сообщения от 1414 с запросом на доступ к персональным данным или иным путем субъекта персональных данных.
Все иные термины, используемые в Алгоритме, используются в том значении, в котором они употребляются в Законе Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Законе Республики Казахстан "О государственных услугах", Законе Республики Казахстан "Об информатизации" и иных нормативных правовых актах.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы "Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау және қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну", "Эскизді (эскиздік жобаны) келісу" және "Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға техникалық шарттар беру" мемлекеттік қызметтерін көрсету бойынша өзара іс-қимыл алгоритмі (бұдан әрі – Алгоритм) Байқоңыр және Алатау қалаларынан басқа, Қазақстан Республикасының республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар қалаларында және астанасында пилоттық жобаны іске асыру кезінде жергілікті атқарушы органдардың, табиғи монополиялар субъектілерінің өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындайды.
2. Алгоритмде келесі негізгі ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – МҚҚК ААЖ) - картографиялық және атрибуттық кеңістіктік-үйлестірілген деректерді жинауды, сақтауды, өңдеуді, қол жеткізуді, көрсетуді және таратуды қамтамасыз ететін мемлекеттік қала құрылысы кадастрының мамандандырылған ақпараттық жүйесі, ол пилоттық жобаны іске асыру кезінде алаң ретінде әрекет етеді;
2) СЖТ - сәулет-жоспарлау тапсырмасы;
3) ТШ - техникалық шарттар;
4) объектінің бірегей нөмірі (бұдан әрі – ОБН) – объектінің мониторингілеу мақсатында құрылыс жобаларын әзірлеуге, реконструкциялауға (қайта жоспарлауға және қайта жабдықтауға) бастапқы материалдарды алудан бастап объектіні пайдалануға қабылдауға дейін құрылыс объектісі туралы ақпаратты (мәліметтерді) жинау үшін МҚҚК ААЖ-да қалыптастырылатын он сегіз таңбалы сәйкестендіруші нөмір;
5) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы;
6) дербес деректерге қол жеткізуді бақылаудың мемлекеттік сервисі (бұдан әрі – ДҚБ) – азаматтың тарапынан тиісті келісім алынғаннан кейін дербес деректерге қол жеткізуге сұрау салынған 1414 жылғы SMS-хабарлама жіберу арқылы немесе дербес деректер субъектісінің өзге де жолымен дербес деректерге қол жеткізуді ұсынуға арналған сервис.
Алгоритмде қолданылатын барлық басқа терминдер олар "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының заңында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңында, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының заңында және басқа нормативтік құқықтық актілерде қолданылатын мағынада қолданылады.

3. Участники пилотного проекта соблюдают требования Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", а также Единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832.
Глава 2. Порядок предоставления исходных материалов для разработки проектов строительства и реконструкции (перепланировки, переоборудования) и оказания государственной услуги "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)" посредством АИС ГГК
4. Государственная услуга "Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)" (далее – государственная услуга 1) оказываются местными исполнительными органа республиканского значения, столицы, района, города областного значения, района в городе, города районного значения (далее - услугодатель 1) и субъектами естественных монополий, осуществляющих услуги выдачи ТУ на подключение к сетям электроснабжения, теплоснабжения, водоснабжения и водоотведения (далее - услугодатель 2).
5. Государственная услуга 1 разбивается на следующие подуслуги:
1) предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства (выдача АПЗ и ТУ на подключение к инженерным сетям);
2) предоставление исходных материалов при разработке проектов реконструкции (перепланировки и переоборудования) (выдача АПЗ и ТУ);
3) получение технических условий на подключение к сетям водоснабжения и водоотведения;
4) получение технических условий на подключение к электросетям;
5) получение технических условий на подключение к теплосетям;
6) получение АПЗ при разработке проектов строительства;
7) получение АПЗ при разработке проектов реконструкции (перепланировки и переоборудования).
6. Порядок предоставления подуслуг 3), 4), 5) описывается в главе 2 настоящего Алгоритма. В данной главе ведется описание порядка предоставления подуслуг 1), 2), 6), 7).
7. Подуслуги 1), 2) оказываются совместно услугодателем 1 и услугодателем 2; подуслуги 6) и 7) – услугодателем 1.
8. Для получения подуслуг 1), 2), 6), 7) физическому или юридическому лицу (далее - услугополучатель) необходимо перейти на веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
9. При выборе подуслуг 1), 2), 6), 7) на веб-портале "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz осуществляется перенаправление на веб-портал www.gov.ggk.kz (посредством Redirect).

3. Пилоттық жобаға қатысушылар "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы заңының талаптарын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды сақтайды.
2-тарау. Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу үшін бастапқы материалдарды ұсыну және МҚҚК ААЖ арқылы "Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау және қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
4. "Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау және қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – 1-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың, қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – 1 көрсетілетін қызметті беруші) және электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және су бұру желілеріне қосуға ТШ беру қызметтерін жүзеге асыратын табиғи монополиялар субъектілері (бұдан әрі – 2 көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
5. 1-мемлекеттік көрсетілетін қызмет мынадай кіші қызметтерге бөлінеді:
1) құрылыс жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну (СЖТ және инженерлік желілерге қосылуға ТШ беру);
2) реконструкция (қайта жоспарлау және қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну (СЖТ және ТШ беру);
3) сумен жабдықтау және су бұру желілеріне қосылуға техникалық шарттар алу;
4) электр желілеріне қосылуға техникалық шарттар алу;
5) жылу желілеріне қосылуға техникалық шарттар алу;
6) құрылыс жобаларын әзірлеу кезінде СЖТ алу;
7) реконструкция (қайта жоспарлау және қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде СЖТ алу.
6. 3), 4), 5) кіші қызметтерін көрсету тәртібі осы Алгоритмнің 2-тарауында сипатталады. Осы тарауда 1), 2), 6), 7) кіші қызметтерін көрсету тәртібі сипатталады.
7. 1), 2) кіші қызметтерін 1 көрсетілетін қызметті беруші мен 2 көрсетілетін қызметті беруші бірлесіп көрсетеді; 6) және 7) кіші қызметтерді – 1 көрсетілетін қызметтерді беруші көрсетеді.
8. 1), 2), 6), 7) кіші қызметтерін алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "электрондық үкіметтің" веб-порталына: www.egov.kz, www.elicense.kz өтуі қажет.
9. "электрондық үкімет" веб-порталында: www.egov.kz, www.elicense.kz-те 1), 2), 6), 7) кіші қызметтерін таңдау кезінде www.gov.ggk.kz веб-порталына қайта бағыттау жүзеге асырылады (Redirect арқылы).

10. Услугополучатель авторизуется на веб-портале www.gov.ggk.kz посредством ЭЦП. Также на веб-портале www.gov.ggk.kz имеется возможность авторизации через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
11. После авторизации услугополучатель перенаправляется на паспорт выбранной ранее подуслуги, выбирает либо отрисовывает объект на карте и заполняет заявление по форме, согласно Приложению 1 к настоящему Алгоритму с согласием на сбор, обработку персональных данных, полученных посредством сервиса КДП, с приложением:
для получения подуслуг 1), 6):
1) электронной копии правоустанавливающего документа на земельный участок (в случае отсутствия регистрации в информационной системе "Единый государственный кадастр недвижимости" (далее – ИС ЕГКН)).
для получения подуслуг 2), 7):
1) электронной копии письменного согласия не менее двух третей от общего числа собственников квартир, нежилых помещений жилого дома или протокол собственников квартир, нежилых помещений жилого дома в случаях, если изменения затрагивают общее имущество объекта кондоминиума (не требуется для лиц, имеющих нарушения опорно-двигательного аппарата, передвигающихся на кресло-колясках, в случае если изменения связаны с обеспечением доступа к жилищу) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
2) электронной копии технического паспорта изменяемого помещения (при его наличии);
3) электронной копии правоустанавливающего документа на земельный участок (если реконструкция предусматривает дополнительный отвод (прирезку) земельного участка) (в случае отсутствия регистрации в информационной системе "Единый государственный кадастр недвижимости");
4) электронной копии технического проекта (состав и содержание изложены в приложении 3 в Правилах организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства, утвержденные приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750, (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12684)) (далее - Правила);
5) в случаях если в техническом проекте проектировщиком указано, что планируемые реконструкция (перепланировка, переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивают интересы собственников смежных помещений (частей дома) дополнительно прилагается электронная копия нотариально засвидетельствованного письменного согласия собственников помещений (частей дома), смежных с изменяемыми помещениями (частями дома), в случае, если планируемые реконструкции (перепланировки, переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивают их интересы (не требуется для лиц, имеющих нарушения опорно-двигательного аппарата, передвигающихся на кресло-колясках, в случае если изменения связаны с обеспечением доступа к жилищу).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" (посредством интеграции с ГБД ФЛ и ГБД ЮЛ). Сведения по земельному участку подтягиваются из ИС ЕГКН посредством интеграции.

10. Көрсетілетін қызметті алушы www.gov.ggk.kz веб-порталында ЭЦҚ арқылы авторизациядан өтеді. Сондай-ақ www.gov.ggk.kz веб-порталында "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz арқылы авторизациядан өту мүмкіндігі бар.
11. Авторизациядан өткеннен соң көрсетілетін қызметті алушы алдын таңдалған кіші қызметтің паспортына қайта бағытталады, картада объектіні таңдайды немесе салады және мынадай құжаттарды қоса бере отырып, ДҚБ сервисі арқылы алынған дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісе отырып, осы Алгоритмге 1-қосымшаға сәйкес өтінішті толтырады (ЖМБМК АЖ-да тіркелмеген жағдайда):
1), 6) кіші қызметтерін алу үшін:
1) жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесін ("Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ЖМБМК АЖ) тіркелмеген жағдайда).
2), 7) кіші қызметтерін алу үшін:
1) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес тұрғын үйдің пәтерлері, тұрғын емес үй-жайлары меншік иелерінің жалпы санының кемінде үштен екі бөлігінің жазбаша келісімінің электрондық көшірмелері немесе егер өзгерістер кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін қозғаған жағдайда, тұрғын үйдің пәтерлері, тұрғын емес үй-жайлары меншік иелерінің жиналыс хаттамасы (тұрғынжайға қолжетімділігін қамтамасыз етуге байланысты болған жағдайда, кресло-арбамен қозғалатын тірек-қимыл аппараты бұзылған адамдарға талап етілмейді);
2) өзгертілетін үй-жайдың техникалық паспортының электрондық көшірмесі (болған жағдайда);
3) жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі (егер реконструкциялау жер учаскесін қосымша бөлуді (кесіп беруді) көздейтін болса) ("Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қорында тіркелмеген жағдайда);
4) техникалық жобаның электрондық көшірмесі (оның құрамы мен мазмұны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығымен бекітілген Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларына 3-қосымшада баяндалған (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12684 болып тіркелді) (бұдан әрі – Қағидалар);
5) егер жобалаушы техникалық жобада үй-жайларды (тұрғын үй бөліктерін) жоспарланған реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) немесе үй-жайлардың шекарасын ауыстыру өзгертілетін үй-жайлармен (үй бөліктерімен) жапсарлас үй-жайлар (үй бөліктері) меншік иелерінің мүдделерін қозғайтынын көрсеткен жағдайда, егер жоспарланған реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) немесе үй-жайлардың шекарасын ауыстыру өзгертілетін үй-жайларымен (үй бөліктерімен) жапсарлас үй-жайлар (үй бөліктері) меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын болса, олардың нотариалды куәландырылған жазбаша келісімнің электрондық көшірмелері қосымша қоса беріледі (тұрғынжайға қолжетімділігін қамтамасыз етуге байланысты болған жағдайда кресло-арбамен қозғалатын тірек-қимыл аппараты бұзылған адамдарға талап етілмейді).
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден (ЖТ МДҚ және ЗТ МДҚ) алады). Жер учаскесі бойынша мәліметтер интеграция арқылы ЖМБМК АЖ-дан алынады.

12. При подаче заявления на подуслуги 1), 2), 6), 7) запускается сервис на соответствие планируемого строительства утвержденному генеральному плану, проекту детальной планировки АИС ГГК и определяет возможные варианты функциональных значений объекта согласно утвержденному градостроительному проекту.
13. При подаче заявления на подуслуги 1), 2) с помощью сервиса расчета свободной мощности АИС ГГК услугополучатель выбирает источник питания инженерной инфраструктуры с мощностью, достаточной заявляемой.
14. При подаче услугополучателем всех необходимых документов через веб-портал www.gov.ggk.kz – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания соответствующей подуслуги с указанием даты получения результата. Также для подуслуг 1), 2) производится запись реестра ТУ АИС ГГК со статусом "подана заявка".
15. При выборе подуслуг 1), 2), 6), 7) посредством интеграции сформированное заявление передается в www.elicense.kz, со стороны www.elicense.kz в АИС ГГК передается НИКАД для присвоения заявлению.
16. Услугодатель 1 для подуслуг 1), 2), 6), 7) осуществляет регистрацию документов и сведений в день их поступления.
17. После регистрации заявления и приложенных документов услугодатель 1 для подуслуг 1), 2), 6), 7) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
18. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов услугодатель 1 для подуслуг 1), 2), 6), 7) в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, услугодателя, а также для подуслуг 1), 2) производится смена статуса в реестре ТУ АИС ГГК на "отказ".
19. Для подуслуг 1), 2) в случае полноты представленных документов, заявление принимается в обработку, производится генерация УНО на объект в АИС ГГК, услугодатель 1 в срок не более 1 (одного) рабочего дня со дня получения представленных документов направляет заявление услугодателю 2 для получения ТУ.
Для подуслуг 6), 7) в случае полноты представленных документов услугодатель 1 принимает решение о выдаче АПЗ. При принятии отрицательного решения формируется мотивированный отказ и направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, услугодателя.
При принятии положительного решения формируется исходно-разрешительный документ АПЗ и направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, услугодателя, а также производится запись в реестр АПЗ АИС ГГК.

12. 1), 2), 6), 7) кіші қызметтеріне өтініш берілген кезде жоспарланатын құрылыстың МҚҚК ААЖ-дағы бекітілген бас жоспарға, егжей-тегжейлі жоспарлау жобасына сәйкестігіне сервис іске қосылады және бекітілген қала құрылысы жобасына сәйкес объектінің функционалдық мәндерінің ықтимал нұсқаларын айқындайды.
13. 1), 2) кіші қызметтеріне өтініш берген кезде МҚҚК ААЖ бос қуатты есептеу сервисінің көмегімен көрсетілетін қызметті алушы мәлімделгенге жеткілікті болатын қуаты бар инженерлік инфрақұрылымдық қуаттау көзін таңдайды.
14. Көрсетілетін қызметті алушы www.gov.ggk.kz веб-порталы арқылы барлық қажетті құжаттарды берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" нәтижені алу күнін көрсете отырып, қызмет көрсету үшін тиісті сұранымды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі. Сондай-ақ 1), 2) кіші қызметтері үшін МҚҚК ААЖ ТШ тізіліміне "өтініш берілді" мәртебесімен жазба жүргізіледі.
15. 1), 2), 6), 7) кіші қызметтері таңдалған кезде интеграция арқылы қалыптастырылған өтініш www.elicense.kz-ке беріледі, www.elicense.kz тарапынан МҚҚК ААЖ-ға өтінішке беру үшін ӘҚНЖК беріледі.
16. 1 көрсетілетін қызметті беруші 1), 2), 6), 7) кіші қызметтері үшін құжаттар мен мәліметтерді олар келіп түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
17. Өтінішті және қоса берілген құжаттарды тіркегеннен кейін 1 көрсетілетін қызметті беруші 1), 2), 6), 7) кіші қызметтер үшін көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
18. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда 1 көрсетілетін қызметті беруші 1), 2), 6), 7) кіші қызметтер үшін көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды, сондай-ақ 1), 2) кіші қызметтер үшін МҚҚК ААЖ ТШ тізілімінде мәртебе "бас тарту"-ға ауыстыру жүргізіледі.
19. 1), 2) кіші қызметтер үшін ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда өтініш өңдеуге қабылданады, МҚҚК ААЖ-да объектіге ОБН беру жүргізіледі, 1 көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде 2 көрсетілетін қызметті берушіге ТШ алу үшін өтініш жібереді.
6), 7) кіші қызметтер үшін ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда 1 көрсетілетін қызметті беруші СЖТ беру туралы шешім қабылдайды. Теріс шешім қабылдаған кезде дәлелді бас тарту қалыптастырылады және көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Оң шешім қабылданған кезде СЖТ бастапқы-рұқсат беру құжаты қалыптастырылады және көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады, сондай-ақ МҚҚК ААЖ-ның СЖТ тізіліміне жазба жүргізіледі.

20. Для подуслуг 1), 2) после направления услугодателю 2 материалов для получения ТУ ведется рассмотрение заявления в срок не более 1 (одного) рабочего дня со дня получения представленных документов, ведется проверка на ранее выданные ТУ (при наличии), принимается решение о возможности выдачи ТУ на основе картографических и атрибутивных данных АИС ГГК.
21. При наличии возможности выдачи ТУ – формируется ТУ и в АИС ГГК производится смена статуса ТУ на "действующий". В противном случае – формируется мотивированный отказ с обоснованием дефицита свободной технической мощности услуги, отсутствия сетей или иного имущества, необходимого для предоставления услуги, и в АИС ГГК производится смена статуса ТУ на "отказ".
Далее услугодателю 1 направляется решение услугодателя 2 по выдаче ТУ.
22. После получения результата рассмотрения услугодателя 2 по выдаче ТУ услугодатель 1 принимает решение о выдаче АПЗ. При принятии отрицательного решения формируется мотивированный отказ и направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, услугодателя.
При принятии положительного решения формируется исходно-разрешительный документ АПЗ и направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, услугодателя, а также производится запись в реестр АПЗ АИС ГГК.
23. Услугодатель 2 для подуслуг 1), 2) со дня получения заявления предоставляет решение в срок:
5 (пяти) рабочих дней для технически и (или) технологически несложных объектов;
10 (десяти) рабочих дней для технически и (или) технологически сложных объектов;
2 (два) рабочих дня для мотивированного отказа в выдачи ТУ.
Отказ в выдаче ТУ услугодателем 2 допускается в случаях:
1) отсутствия свободной технической мощности, необходимой для предоставления требуемого объема услуг;
2) отсутствия сетей или иного имущества, необходимого для предоставления услуги.
24. По итогам рассмотрения документов на оказание государственной услуги 1 в сроки, предусмотренные Правилами, услугодатель подготавливает результат оказания государственной услуги 1:
По подуслуге 1) АПЗ по форме, согласно приложению 5 к Правилам и ТУ;
По подуслуге 2) - решение МИО о реконструкции (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих (наружных) конструкций, инженерных систем и оборудования, АПЗ по форме, согласно приложению 5 к Правилам, ТУ;
По подуслуге 6) - АПЗ по форме, согласно приложению 5 к Правилам;
По подуслуге 7) - решение МИО о реконструкции (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих (наружных) конструкций, инженерных систем и оборудования, АПЗ по форме, согласно приложению 5 к Правилам.

20. 1), 2) кіші қызметтер үшін 2 көрсетілетін қызметті берушіге ТШ алу үшін материалдар жіберілген соң өтініш ұсынылған құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қаралады, бұрын берілген ТШ-ға тексеру жүргізіледі (бар болса), МҚҚК ААЖ картографиялық және атрибуттық деректері негізінде ТШ беру мүмкіндігі туралы шешім қабылданады.
21. ТШ беру мүмкіндігі болған кезде ТШ қалыптастырылады және МҚҚК ААЖ-да ТШ мәртебесі "қолданыстағыға" ауыстырылады. Олай болмаған жағдайда – қызметтің еркін техникалық қуатының тапшылығы, қызмет көрсету үшін қажетті желілердің немесе өзге де мүліктің болмауы негізделе отырып, дәлелді бас тарту қалыптастырылады және МҚҚК ААЖ-да ТШ мәртебесін "бас тартуға" ауыстыру жүргізіледі.
Содан соң 1 көрсетілетін қызметті берушіге ТШ беру жөнінде 2 көрсетілетін қызметті берушінің шешімі жіберіледі.
22. ТШ беру бойынша 2 көрсетілетін қызметті берушінің қарау нәтижесін алғаннан кейін 1 көрсетілетін қызметті беруші СЖТ беру туралы шешім қабылдайды. Теріс шешім қабылдаған кезде дәлелді бас тарту қалыптастырылады және көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Оң шешім қабылданған кезде СЖТ бастапқы-рұқсат беру құжаты қалыптастырылады және көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады, сондай-ақ МҚҚК ААЖ СЖТ тізіліміне жазылады.
23. 2 көрсетілетін қызметті беруші 1), 2) кіші қызметтер үшін өтінішті алған күннен бастап:
техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілер үшін 5 (бес) жұмыс күні;
техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілер үшін 10 (он) жұмыс күні;
ТШ беруден дәлелді бас тарту үшін 2 (екі) жұмыс күні мерзімде шешімді ұсынады.
2 көрсетілетін қызметті беруші ТШ беруден:
1) көрсетілетін қызметтердің талап етілетін көлемін ұсыну үшін қажетті бос техникалық қуат болмаған;
2) көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажетті желілер немесе өзге де мүлік болмаған жағдайларда бас тартуға жол беріледі.
24. 1-мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған құжаттарды қарау қорытындылары бойынша Қағидаларда көзделген мерзімдерде көрсетілетін қызметті беруші 1-мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін дайындайды:
1) кіші қызмет бойынша Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша СЖТ және ТШ;
2) кіші қызмет бойынша - тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) туралы ЖАО-ның шешімі, Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша СЖТ, ТШ;
6) кіші қызмет бойынша - Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша СЖТ;
7) кіші қызмет бойынша - тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) туралы ЖАО-ның шешімі, Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша СЖТ.

25. Срок оказания государственной подуслуги 1) на предоставление АПЗ и ТУ – 9 (девять) рабочих дней.
Срок оказания подуслуги 2) – 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня подачи заявления.
Срок предоставления мотивированного отказа в оказании государственной услуги 1 – 5 (пять) рабочих дней.
26. При отсутствии утвержденных генеральных планов и (или) проектов детальных планировок и данных инженерных сетей в АИС ГГК услуги оказываются без отрисовки и отображения на карте необходимых данных с заполнением всех полей как услугополучателя, так и услугодателей. При отсутствии данных об инженерных коммуникациях (источников питания инженерной инфраструктуры и мощностями) услуги оказываются без выбора источников питания на карте.
27. Сформированному выходному документу присваивается НИКАД посредством интеграции с www.elicense.kz при выборе подуслуг 1), 2), 6), 7).
28. Выходные документы оказания подуслуг 1), 2), 6), 7) услугополучатель может просмотреть и скачать в своем личном кабинете на геопортале АИС ГГК – gov.ggk.kz.
29. Выходные документы оказания подуслуг 1), 2), 6), 7) передаются в www.elicense.kz посредством интеграции.
30. Информация по выданному ТУ подуслуг 1), 2) передается в информационную систему "База "Монополист" посредством интеграции.
Глава 3. Порядок выдачи технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения посредством АИС ГГК
31. Подуслуги 3), 4), 5) оказываются услугодателем 2.
32. Для получения подуслуг 3), 4), 5) услугополучателю необходимо перейти на веб-портал www.gov.ggk.kz, в информационную систему "База "Монополист".
33. При выборе подуслуг 3), 4), 5) в информационной системе "База "Монополист" осуществляется перенаправление на веб-портал www.gov.ggk.kz (посредством Redirect).
34. Услугополучатель авторизуется на веб-портале www.gov.ggk.kz посредством ЭЦП. Также на веб-портале www.gov.ggk.kz имеется возможность авторизации через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
35. После авторизации услугополучатель перенаправляется на паспорт выбранной ранее подуслуги, выбирает либо отрисовывает объект на карте и заполняет заявление по форме, согласно Приложению 1 к настоящему Алгоритму с согласием на сбор, обработку персональных данных, полученных посредством сервиса КДП, с приложением электронной копии правоустанавливающего документа на земельный участок (в случае отсутствия регистрации в ИС ЕГКН).
36. При подаче заявления с помощью сервиса расчета свободной мощности услугополучатель выбирает источник питания инженерной инфраструктуры с мощностью, достаточной заявляемой.

25. СЖТ және ТШ ұсынуға 1-мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мерзімі – 9 (тоғыз) жұмыс күні.
2) кіші қызметті көрсету мерзімі – өтініш берілген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні.
1-мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды ұсыну мерзімі – 5 (бес) жұмыс күні.
26. МҚҚК ААЖ-да бекітілген бас жоспарлар және (немесе) егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары және инженерлік желілердің деректері болмаған кезде қызметтер көрсетілетін қызметті алушының да, көрсетілетін қызметті берушілердің де барлық өрістерін толтыра отырып, картада қажетті деректерді салмай және көрсетпей көрсетіледі.
27. 1), 2), 6), 7) кіші қызметтерін таңдау кезінде қалыптастырылған шығыс құжатына www.elicense.kz-пен интеграция арқылы ӘҚНЖК беріледі.
28. 1), 2), 6), 7) кіші қызметтерді көрсетудің шығыс құжаттарын көрсетілетін қызметті алушы gov.ggk.kz – МҚҚК ААЖ геопорталында өзінің жеке кабинетінде көре алады және жүктей алады.
29. 1), 2), 6), 7) кіші қызметтерін көрсетудің шығыс құжаттары интеграция арқылы www.elicense.kz-ке беріледі.
30. 1), 2) кіші қызметтерінің берілген ТШ бойынша ақпарат интеграция арқылы "Монополист" базасы" ақпараттық жүйесіне беріледі.
3-тарау. МҚҚК ААЖ арқылы инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосуға техникалық шарттарды беру тәртібі
31. 3), 4), 5) кіші қызметтер 2 көрсетілетін қызметті беруші көрсетеді.
32. 3), 4), 5) кіші қызметтерін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы www.gov.ggk.kz веб-порталына, "Монополист" базасы" ақпараттық жүйесіне өтуі керек.
33. "Монополист" базасы" ақпараттық жүйесінде 3), 4), 5) кіші қызметтерін таңдау кезінде www.gov.ggk.kz веб-порталына қайта бағыттау іске асырылады (Redirect арқылы).
34. Көрсетілетін қызметті алушы www.gov.ggk.kz веб-порталында ЭЦҚ арқылы авторизациядан өтеді. Сондай-ақ www.gov.ggk.kz веб-порталында "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz арқылы авторизациядан өту мүмкіндігі бар.
35. Авторизациядан өткеннен соң көрсетілетін қызметті алушы алдын таңдалған кіші қызметтің паспортына қайта бағытталады, картада объектіні таңдайды немесе салады және жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесін қоса бере отырып (ЖМБМК АЖ-да тіркелмеген жағдайда), ДҚБ сервисі арқылы алынған дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісе отырып, осы Алгоритмге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті толтырады.
36. Бос қуатты есептеу сервисінің көмегімен өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті алушы мәлімделгенге жеткілікті қуаты бар инженерлік инфрақұрылымның қуат көзін таңдайды.

37. При подаче услугополучателем всех необходимых документов через веб-портал www.gov.ggk.kz – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания соответствующей подуслуги с указанием даты получения результата. Также производится запись реестра ТУ АИС ГГК со статусом "подана заявка".
38. Услугодатель 2 осуществляет регистрацию документов и сведений в день их поступления.
39. Далее услугодателем 2 ведется рассмотрение заявления в срок не более 1 (одного) рабочего дня со дня получения представленных документов, ведется проверка на ранее выданные ТУ (при наличии), принимается решение о возможности выдачи ТУ на основе картографических и атрибутивных данных АИС ГГК.
40. При наличии возможности выдачи ТУ – формируется ТУ, и направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, услугодателя, а также в АИС ГГК производится смена статуса ТУ на "действующий".
41. При отсутствии возможности выдачи ТУ – формируется мотивированный отказ с обоснованием дефицита свободной технической мощности услуги, отсутствия сетей или иного имущества, необходимого для предоставления услуги, и направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, услугодателя, а также в АИС ГГК производится смена статуса ТУ на "отказ".
42. Услугодатель 2 со дня получения заявления предоставляет решение в срок:
5 (пяти) рабочих дней для технически и (или) технологически несложных объектов;
10 (десяти) рабочих дней для технически и (или) технологически сложных объектов;
2 (два) рабочих дня для мотивированного отказа в выдачи ТУ.
Отказ в выдаче ТУ услугодателем 2 допускается в случаях:
1) отсутствия свободной технической мощности, необходимой для предоставления требуемого объема услуг;
2) отсутствия сетей или иного имущества, необходимого для предоставления услуги.
43. При отсутствии данных об инженерных коммуникациях (источников питания инженерной инфраструктуры и мощностями) услуги оказываются без выбора источников питания на карте.
44. По итогам рассмотрения документов на оказание подуслуг 3), 4), 5) услугодатель 2 подготавливает результат оказания услуги – ТУ либо мотивированный отказ.
45. Информация по выданному ТУ подуслуг 3), 4), 5) передается в информационную систему "База "Монополист" посредством интеграции.

37. Көрсетілетін қызметті алушы www.gov.ggk.kz веб-порталы арқылы барлық қажетті құжаттарды берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" нәтижені алған күнін көрсете отырып қызмет көрсету үшін тиісті сұранымды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі. Сондай-ақ МҚҚК ААЖ ТШ тізіліміне "өтініш берілді" мәртебесімен жазба жүргізіледі.
38. 2 көрсетілетін қызметті беруші құжаттар мен мәліметтерді олар түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
39. Содан соң 2 көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті қарайды, алдын берілген ТШ-ға (болған жағдайда) тексеру жүргізіледі, МҚҚК ААЖ картографиялық және атрибуттық деректері негізінде ТШ беру мүмкіндігі туралы шешім қабылданады.
40. ТШ беру мүмкіндігі болған жағдайда – ТШ қалыптастырылады және көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қол қойылған электронды құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады, сондай-ақ МҚҚК ААЖ-да ТШ-ның мәртебесі "қолданыстағы" болып ауысады.
41. ТШ беру мүмкіндігі болмаған кезде – қызметтің бос техникалық қуатының тапшылығын, желінің немесе қызмет көрсету үшін қажетті өзге де мүліктің болмауын негіздей отырып, дәлелді бас тарту қалыптастырылады және көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қол қойылған электронды құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады, сондай-ақ МҚҚК ААЖ-да ТШ-ның мәртебесі "бас тарту" болып ауысады.
42. 2 көрсетілетін қызметті беруші өтінішті алған күннен бастап:
техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілер үшін 5 (бес) жұмыс күні;
техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілер үшін 10 (он) жұмыс күні;
ТШ беруден дәлелді бас тарту үшін 2 (екі) жұмыс күні мерзімде шешімді ұсынады.
2 көрсетілетін қызметті беруші ТШ беруден:
1) көрсетілетін қызметтердің талап етілетін көлемін ұсыну үшін қажетті бос техникалық қуат болмаған;
2) көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажетті желілер немесе өзге де мүлік болмаған жағдайларда бас тартуға жол беріледі.
43. Инженерлік коммуникациялар (инженерлік инфрақұрылымның қоректендіру көздері және қуаттар) туралы деректер болмаған кезде қызметтер картада қоректендіру көздерін таңдамай көрсетіледі.
44. 3), 4), 5) кіші қызметтерін көрсетуге құжаттарды қарау нәтижелері бойынша 2 көрсетілетін қызметті беруші қызметті көрсету нәтижесі – ТШ немесе дәлелді бас тартуды дайындайды.
45. 3), 4), 5) кіші қызметтерінің берілген ТШ туралы ақпарат интеграция арқылы "Монополист" базасы" ақпараттық жүйесіне беріледі.

Глава 4. Порядок согласования эскиза (эскизного проекта) на строительство и оказания государственной услуги "Согласование эскиза (эскизного проекта)" посредством АИС ГГК
46. Государственная услуга "Согласование эскиза (эскизного проекта)" (далее - государственная услуга 2) осуществляется услугодателем 1.
47. Для получения государственной услуги 2 услугополучателю необходимо перейти на веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
48. При выборе государственной услуги 2 на веб-портале "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz осуществляется перенаправление на портал www.gov.ggk.kz (посредством Redirect).
49. Услугополучатель авторизуется на веб-портале www.gov.ggk.kz посредством ЭЦП. Также на веб-портале www.gov.ggk.kz имеется возможность авторизации через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
51. После авторизации услугополучатель перенаправляется на паспорт государственной услуги 2, отмечает либо отрисовывает объект на карте и заполняет заявление по форме, согласно Приложению 2 к настоящему Алгоритму с согласием на сбор, обработку персональных данных, полученных посредством сервиса КДП, с приложением электронной копии эскиза (эскизного проекта), с указанием УНО объекта (при наличии) и АПЗ, если УНО не было выдано ранее.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" (посредством интеграции с ГБД ФЛ и ГБД ЮЛ). Сведения по земельному участку подтягиваются из ИС ЕГКН посредством интеграции.
52. При заполнении заявления в АИС ГГК проводится проверка на наличие УНО у объекта. При отсутствии УНО у объекта производится генерация УНО у объекта.
53. При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги 2 с указанием даты получения результата государственной услуги 2.
54. Далее посредством интеграции сформированное заявление передается в www.elicense.kz, со стороны www.elicense.kz в АИС ГГК передается НИКАД для присвоения заявлению.
55. Услугодатель 1 в автоматизированном рабочем месте АИС ГГК осуществляет регистрацию документов в день их поступления.

4-тарау. Құрылысқа эскизді (эскиздік жобаны) келісу және МҚҚК ААЖ арқылы "Эскизді (эскиздік жобаны) келісу" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
46. "Эскизді (эскиздік жобаны) келісу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – 2-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) 1 көрсетілетін қызметті беруші көрсетеді.
47. 2-мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкіметтің" веб-порталына: www.egov.kz, www.elicense.kz өтуі қажет.
48. "электрондық үкімет" веб-порталында: www.egov.kz, www.elicense.kz-те 2-мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау кезінде www.gov.ggk.kz порталына қайта бағыттау жүзеге асырылады (Redirect арқылы).
49. Көрсетілетін қызметті алушы www.gov.ggk.kz веб-порталында ЭЦҚ арқылы авторизациядан өтеді. Сондай-ақ www.gov.ggk.kz веб-порталында "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz арқылы авторизациядан өту мүмкіндігі бар.
50. Авторизациядан өткеннен соң көрсетілетін қызметті алушы 2-мемлекеттік көрсетілетін қызметтің паспортына қайта бағытталады, картада объектіні таңдайды немесе салады және объектінің ОБН (болған жағдайда) және ОБН алдын берілмеген болса СЖТ көрсете отырып, эскиздің (эскиздік жобаның) электронды көшірмесін қоса бере отырып, ДҚБ сервисі арқылы алынған дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісе отырып, осы Алгоритмге 2-қосымшаға сәйкес өтінішті толтырады.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден (ЖТ МДҚ және ЗТ МДҚ) алады). Жер учаскесі бойынша мәліметтер интеграция арқылы ЖМБМК АЖ-дан алынады.
52. МҚҚК ААЖ-да өтінішті толтыру кезінде объектінің ОБН болуына тексеру жүргізіледі. Объектіде ОБН болмаған жағдайда объектіге ОБН генерацияланады.
53. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" 2-мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, 2-мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
54. Содан соң қалыптастырылған өтініш интеграция арқылы www.elicense.kz-ке беріледі, www.elicense.kz тарапынан МҚҚК ААЖ-ға өтінішке беру үшін ӘҚНЖК беріледі.
55. 1 көрсетілетін қызметті беруші МҚҚК ААЖ автоматтандырылған жұмыс орнында құжаттарды олар келіп түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.

56. После регистрации заявление записывается в реестр эскизов АИС ГГК.
57. После регистрации заявления и приложенного эскиза (эскизного проекта) услугодатель 1 в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов заявителя проверяет их полноту.
58. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов услугодатель 1 в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугодателя 1.
59. В случае полноты представленных документов заявление принимается в обработку.
60. Услугодатель 1 рассматривает приложенные документы на соответствие требованиям, установленным в пункте 54 Правил.
При несоответствии вышеуказанным требованиям услугодатель 1 выдает мотивированный отказ и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугодателя 1.
При соответствии вышеуказанным требованиям ведется запись в реестры АИС ГГК: в АИС ГГК создается запись в реестре эскизов и в реестре АПЗ (при условии, что АПЗ ранее не был выдан в АИС ГГК), также присваивается переданный УНО записи. Далее в АИС ГГК формируется выходной документ с согласованием.
61. По итогам рассмотрения документов на оказание государственной услуги 2 в предусмотренные Правилами сроки, услугодателем 1 подготавливается письмо-согласование с указанием УНО, наименования и месторасположения объекта либо мотивированный отказ.
62. Выходной документ подписывается услугодателем 1 и направляется в в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугодателя 1.
63. Сформированному выходному документу присваивается НИКАД посредством интеграции с www.elicense.kz.
64. Выходные документы оказания государственной услуги 2 услугополучатель может просмотреть и скачать в своем личном кабинете на геопортале АИС ГГК – www.gov.ggk.kz.
65. Выходные документы оказания государственной услуги 2 передаются в www.elicense.kz посредством интеграции.
Приложение 1
Форма заявления для
государственной услуги 1
Заявление о предоставлении исходных материалов / архитектурно-планировочного задания и технических условий / исходных материалов для реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования
Уполномоченному органу
в сфере архитектуры
и градостроительства
_____________________
Заявитель: ________________
ИИН заявителя: ___________
Телефон: __________________
Прошу Вас выдать:
Исходные материалы на реконструкцию (архитектурно-планировочное задание). Область _________
Район _________
Населенный пункт _________
Микрорайон _______
Адрес проектируемого объекта: ______
Кадастровый номер: ________
УНО __________
Функциональные значения: ____________
Целевое назначение проектируемого объекта: __________________
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку моих персональных данных, а также на передачу их в Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан (БИН 141040008075) в рамках оказания государственной услуги посредством АИС ГГК.
Сообщаем об отсутствии трансграничной передачи персональных данных, а также об отсутствии распространения персональных данных в общедоступных источниках.
Перечень собираемых данных: ИИН, БИН, номер телефона.
Заявление о выдаче технических условий на подключение к сетям энергоснабжения
Заявитель: __________________
ИИН заявителя: ______________
Телефон: ___________________
Кадастровый номер: __________
Наименование проектируемого
объекта: ____________________
Адрес проектируемого объекта:
____________________________

56. Өтініш тіркелген соң МҚҚК ААЖ эскиздер тізіліміне жазылады.
57. Өтінішті және қоса берілген эскизді (эскиздік жобаны) тіркегеннен кейін 1 көрсетілетін қызметті беруші өтініш берушінің құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
58. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда 1 көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және 1 көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
59. Ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда өтініш өңдеуге қабылданады.
60. 1 көрсетілетін қызметті беруші қоса берілген құжаттарды Қағидалардың 54-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды.
Жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда 1 көрсетілетін қызметті беруші дәлелді бас тартуды береді және 1 көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
Жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес болған кезде МҚҚК ААЖ тізілімдеріне жазба жүргізіледі: МҚҚК ААЖ-да эскиздер тізілімінде және СЖТ тізілімінде жазба жасалады (СЖТ бұрын МҚҚК ААЖ-да берілмеген жағдайда), сондай-ақ жазбаның берілген ОБН беріледі. Бұдан әрі МҚҚК ААЖ да келісе отырып шығыс құжаты қалыптастырылады.
61. 2-мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған құжаттарды қарау қорытындылары бойынша Қағидаларда көзделген мерзімдерде 1 көрсетілетін қызметті беруші ОБН, объектінің атауы мен орналасқан жері көрсетіле отырып, келісу хатын не дәлелді бас тарту дайындайды.
62. Шығыс құжатқа 1 көрсетілетін қызметті беруші қол қояды және 1 көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
63. Қалыптастырылған шығыс құжатқа с www.elicense.kz –пен интеграция арқылы ӘҚНЖК беріледі.
64. 2 мемлекеттік көрсетілетін қызметтің шығыс құжаттарын көрсетілетін қызметті алушы МҚҚК ААЖ геопорталында – www.gov.ggk.kz өзінің жеке кабинетінде қарап жүктей алады.
65. 2 мемлекеттік көрсетілетін қызметтің шығыс құжаттары интеграция арқылы www.elicense.kz-ке беріледі.
1-қосымша
1-мемлекеттік көрсетілетін
қызмет үшін өтініш нысаны
Бастапқы материалдарды/сәулет-жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттарды ұсыну / тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) үшін бастапқы материалдар алу туралы өтініш
Сәулет және қала құрылысы
саласындағы уәкілетті
органға___________
Өтініш беруші: __________
Өтініш беруінің ЖСН: _____
Телефоны: ___________
Сізден:
Реконструкцияға бастапқы материалдарды (сәулет-жоспарлау тапсырмасы) беруді сұраймын. Облыс _________
Аудан _________
Елді мекен _________
Шағын аудан _______
Жобаланатын объектінің мекенжайы: ______
Кадастрлық нөмірі: ________
ОБН __________
Функционалдық мақсаты: ____________
Жобаланатын объектінің нысаналы мақсаты: __________________
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, менің дербес деректерімді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ оларды МҚҚК ААЖ арқылы мемлекеттік қызмет көрсету шеңберінде Қазақстан Республикасының Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетіне (БСН 141040008075) беруге келісім беремін.
Дербес деректердің трансшекаралық берілуінің жоқтығы, сондай-ақ жалпыға қолжетімді көздерде дербес деректердің таралуының жоқтығы туралы хабарлаймыз.
Жиналатын деректердің тізбесі: ЖСН, БСН, телефон нөмірі.
Энергиямен жабдықтау желілеріне қосылуға техникалық шарттар беру туралы өтініш
Өтініш беруші: ___________
Өтініш берушінің ЖСН: ____
Телефоны: ________________
Кадастрлық нөмірі: _________
Жобаланатын объектінің атауы:
_________________
Жобаланатын объектінің мекенжайы: _____________

1. Необходимость выдачи технических условий__________________
2. Кадастровый номер__________________
3. УНО __________________
4. РКА__________________
5. Область __________________
6. Населенный пункт __________________
7. Микрорайон/улица __________________
8. КАТО: __________________
9. Адрес объекта __________________
10. Наименование объекта __________________
11. Тип объекта проектируемый объект __________________
12. Основание для получения ТУ __________________
13. Заявленная мощность, кВт/ч __________________
14. Уровень напряжения (номинальное напряжение присоединяемой установки), Кв __________________
15. Категория надежности электроснабжения __________________
16. Перечень субпотребителей и характеристики их электроустановок __________________
Заявление о предоставлении технических условий на подключение к сетям теплоснабжения
Заявитель: __________________
ИИН заявителя: ______________
Телефон: ___________________
Кадастровый номер: __________
Наименование проектируемого
объекта: ____________________
Адрес проектируемого объекта:
____________________________
Прошу Вас предоставить технические условия на подключение к сетям теплоснабжения
Основание выдачи ТУ: __________________
Общая тепловая нагрузка (Гкал/ч): __________________
Заявление о предоставлении технических условий на подключение к сетям водоснабжения и водоотведения
Заявитель: __________________
ИИН заявителя: ______________
Телефон: ___________________
Кадастровый номер: __________
Наименование проектируемого
объекта: ____________________
Адрес проектируемого объекта:
___________________________
Прошу Вас предоставить технические условия на подключение к сетям водоснабжения и водоотведения
Общая потребность в воде (м3/сутки): __________________
Общее количество сточных вод (м3/сутки): __________________
Приложение 2
Форма заявления для
государственной услуги 2
Согласование эскиза (эскизного проекта)
Уполномоченному органу
в сфере архитектуры
и градостроительства города
________________________
От: ____________________
Адрес: _________________
Контактный телефон:
________________________
Заявление
Прошу Вас согласовать ___________
Заказчик: ___________
Наименование проектируемого объекта: ___________
Адрес проектируемого объекта: ___________
Кадастровый номер ___________
УНО (при наличии)_______________________
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку моих персональных данных, а также на передачу их в Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан (БИН 141040008075) в рамках оказания государственной услуги посредством АИС ГГК.
Сообщаем об отсутствии трансграничной передачи персональных данных, а также об отсутствии распространения персональных данных в общедоступных источниках.
Перечень собираемых данных: ИИН, БИН, номер телефона.

1. Техникалық шарттарды беру қажеттілігі__________________
2. Кадастрлық нөмірі__________________
3. ОБН __________________
4. МЖТ__________________
5. Облыс __________________
6. Елді мекен __________________
7. Шағынаудан/көше __________________
8. КАТО: __________________
9. Объектінің мекенжайы __________________
10. Объектінің атауы __________________
11. Жобаланатын объектінің түрі __________________
12. ТШ алу үшін негіздеме __________________
13. Мәлімделген қуаты, кВт/сағ __________________
14. Кернеу деңгейі (қосылатын қондырғының номиналды кернеуі), Кв _______
15. Электрмен жабдықтау сенімділігі санаты __________________
16. Қосалқы тұтынушылардың тізбесі және олардың электр қондырғыларының сипаттамалары __________________
Жылумен жабдықтау желілеріне қосылуға техникалық шарттар беру туралы өтініш
Өтініш беруші: __________
Өтініш берушінің ЖСН: _____
Телефоны: _________________
Кадастрлық нөмірі: ________
Жобаланатын объектінің атауы:
__________________
Жобаланатын объектінің мекенжайы: ____________
Сізден жылумен жабдықтау желілеріне қосылуға техникалық шарттар беруіңізді сұраймын
ТШ беру негіздемесі: __________________
Жалпы жылулық жүктеме (Гкал/сағ): __________________
Сумен жабдықтау және су бұру желілеріне қосылуға техникалық шарттар беру туралы өтініш
Өтініш беруші: ________
Өтініш берушінің ЖСН: ____
Телефоны: _________________
Кадастрлық нөмірі: _________
Жобаланатын объектінің атауы:
_________________
Жобаланатын объектінің мекенжайы: ____________
Сізден сумен жабдықтау және су бұру желілеріне қосылуға техникалық шарттар беруіңізді сұраймын
Суға жалпы қажеттілік (тәулігіне м3): __________________
Ағынды сулардың жалпы саны (тәулігіне м3): __________________
2-қосымша
2-мемлекеттік көрсетілетін
қызмет үшін өтініш нысаны
Эскизді (эскиздік жобаны) келісу
_________ қаласының сәулет
және қала құрылысы
саласындағы уәкілетті органына
Кімнен: ___________
Мекенжайы: ___________
Байланыс телефоны: ______
Өтініш
Сізден келісуді сұраймын ___________
Тапсырыс беруші: ___________
Жобаланатын объектінің атауы: ___________
Жобаланатын объектінің мекенжайы: ___________
Кадастрлық нөмірі ___________
ОБН (болған жағдайда)_______________________
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, менің дербес деректерімді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ оларды МҚҚК ААЖ арқылы мемлекеттік қызмет көрсету шеңберінде Қазақстан Республикасының Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетіне (БСН 141040008075) беруге келісім беремін.
Дербес деректердің трансшекаралық берілуінің жоқтығы, сондай-ақ жалпыға қолжетімді көздерде дербес деректердің таралуының жоқтығы туралы хабарлаймыз.
Жиналатын деректердің тізбесі: ЖСН, БСН, телефон нөмірі.