О бюджете города Караганды на 2025–2027 годы
Решение Карагандинского городского маслихата от 20 декабря 2024 года № 213
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 151 346 368 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 118 250 565 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 654 222 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 520 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 921 581 тысяча тенге;
2) затраты – 146 790 046 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 214 226 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 214 226 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

Қарағанды қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 213 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаланың 2025-2027 жылдарға арналған, оның ішінде 2025 жылға арналған бюджеті тиісінше 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 151 346 368 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 118 250 565 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 654 222 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 520 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 30 921 581 мың теңге;
2) шығындар – 146 790 046 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1 214 226 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 214 226 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – 5 770 548 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 5 770 548 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 5 770 548 тысяч тенге.
2. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2025 год в сумме 2 400 000 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе поступлений и расходов города на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 5 770 548 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 5 770 548 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 5 770 548 мың теңге;
2. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 2 400 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 4-ші қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығындарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

416
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
416
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 820 101
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 820 101
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 820 101
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 820 101
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
15 385 056
1
Социальное обеспечение
913 979
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
913 979
005
Государственная адресная социальная помощь
913 979
2
Социальная помощь
13 383 203
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11 903 093
006
Оказание жилищной помощи
38 793
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 026 388
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 140
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
280 793
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 079 032
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
298 175
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
7 043 692
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
130 080
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 480 110
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 480 110
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 087 874
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 087 874
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
283 210
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

416
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
416
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 820 101
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 820 101
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 820 101
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 820 101
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
15 385 056
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
913 979
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
913 979
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
913 979
2
Әлеуметтiк көмек
13 383 203
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11 903 093
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
38 793
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 026 388
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 140
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
280 793
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 079 032
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
298 175
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
7 043 692
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
130 080
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 480 110
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
1 480 110
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 087 874
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 087 874
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
283 210
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу