O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2025-2027 годы
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 20 декабря 2024 года № 28/270.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Абай на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 531 805 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 360 413 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 903 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 159 489 тысяч тенге;
2) затраты – 2 650 660 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 118 855 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 118 855 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 118 855 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 14.03.2025 № 31/296 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в составе поступлений в бюджет города Абай на 2025 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 4.
3. Утвердить бюджет поселка Топар на 2025-2027 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 229 035 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 153 169 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 770 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 73 946 тысяч тенге;
2) затраты – 253 856 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 24 821 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 821 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 28/270 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Абай қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 531 805 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 360 413 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 903 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 159 489 мың теңге;
2) шығындар – 2 650 660 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 118 855 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 118 855 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 118 855 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 14.03.2025 № 31/296 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2025 жылға арналған Абай қаласының бюджетінің түсімдер құрамында 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Топар кентінің бюджеті 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 229 035 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 153 169 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 770 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 150 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 73 946 мың теңге;
2) шығындар – 253 856 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 24 821 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 821 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 24 821 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 14.03.2025 № 31/296 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Топар на 2025 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 8.
5. Утвердить бюджет поселка Карабас на 2025-2027 годы согласно приложениям 9, 10 и 11 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 68 023 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 959 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 138 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 52 926 тысяч тенге;
2) затраты – 68 800 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 777 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 777 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 777 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 14.03.2025 № 31/296 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Карабас на 2025 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 12.
7. Утвердить бюджет поселка Южный на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 430 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 465 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 108 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 59 857 тысяч тенге;
2) затраты – 75 001 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 1 571 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 571 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 571 тысяч тенге.

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 24 821 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 14.03.2025 № 31/296 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2025 жылға арналған Топар кенті бюджетінің түсімдер құрамында 8 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Қарабас кентінің бюджеті 9, 10 және 11 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68 023 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 959 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 138 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 52 926 мың теңге;
2) шығындар – 68 800 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 777 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 777 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 777 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 14.03.2025 № 31/296 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2025 жылға арналған Қарабас кенті бюджетінің түсімдер құрамында 12 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Южный кентінің бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 73 430 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 465 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 108 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 59 857 мың теңге;
2) шығындар – 75 001 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 1 571 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 571 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 1 571 мың теңге.

12. Учесть в составе поступлений в бюджет Акбастауского сельского округа на 2025 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 24.
13. Утвердить бюджет Есенгельдинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 677 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 743 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 77 934 тысяч тенге;
2) затраты – 83 290 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 613 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 613 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 613 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 14.03.2025 № 31/296 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Учесть в составе поступлений в бюджет Есенгельдинского сельского округа на 2025 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 28.
15. Утвердить бюджет Карагандинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 29, 30 и 31 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 464 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 818 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 80 596 тысяч тенге;
2) затраты – 93 595тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 1 131 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 131 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 131 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 14.03.2025 № 31/296 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Учесть в составе поступлений в бюджет Карагандинского сельского округа на 2025 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 32.

12. Аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2025 жылға арналған Ақбастау ауылдық округінің бюджетінің түсімдер құрамында 24 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
13. 2025-2027 жылдарға арналған Есенгелді ауылдық округінің бюджеті 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 82 677 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 743 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 77 934 мың теңге;
2) шығындар – 83 290 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 613 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 613 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 613 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 14.03.2025 № 31/296 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2025 жылға арналған Есенгелді ауылдық округінің бюджетінің түсімдер құрамында 28 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
15. 2025-2027 жылдарға арналған Қарағанды ауылдық округінің бюджеті 29, 30 және 31 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 92 464 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 818 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 80 596 мың теңге;
2) шығындар – 93 595 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 1 131 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 131 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 1 131 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 14.03.2025 № 31/296 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. Аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2025 жылға арналған Қарағанды ауылдық округінің бюджетінің түсімдер құрамында 32 қосымшаға сәйкес ескерілсін.