О внесении изменений и дополнения в решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 20 декабря 2023 года №128 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 15 апреля 2024 года № 217
Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года №128 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10722940,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2082519 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29538 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 8610883,7 тысяч тенге;
2) затраты – 10869459,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 387733 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 605488 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 217755 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -534251,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 534251,5 тысяч тенге;
поступление займов – 605488 тысяч тенге;
погашение займов – 217755 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 146518,5 тысяч тенге.";
Пункт 4 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) на благоустройство".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Казалинского
районного маслихата
Г. АЛИШ
Приложение
к решению Казалинского
районного маслихата
от "15" апреля 2024 года №217
Приложение 1 к решению
Казалинского районного
маслихата
от 20 декабря 2023 года №128
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
1.Доходы

Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №128 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 15 сәуірдегі № 217 шешімі
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №128 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10722940,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2082519 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29538 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 8610883,7 мың теңге;
2) шығындар – 10869459,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 387733 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 605488 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 217755 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -534251,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 534251,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 605488 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 217755 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 146518,5 мың теңге.";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) абаттандыруға".
Көрсетілген шешімнің 1–қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихатының төрағасы Ғ. ӘЛІШ
Қазалы аудандық мәслихатының
2024 жылғы "15" сәуірдегі
№217 шешіміне қосымша
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы "20" желтоқсандағы
№128 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1. Кірістер

3849
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
520711
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
78466
013
Капитальные расходы государственного органа
37700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
404545
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
127641
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
104876
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
22765
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
34552
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
34552
02
Оборона
32367
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10823
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10823
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21544
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
18342
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3202
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20599
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20599
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20599
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1345399
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1344615
005
Государственная адресная социальная помощь
144760
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и лиц с инвалидностью войны
127
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65800
006
Оказание жилищной помощи

3849
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
520711
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78466
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
37700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
404545
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
127641
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104876
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
22765
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
34552
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34552
02
Қорғаныс
32367
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10823
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10823
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21544
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
18342
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3202
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20599
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20599
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20599
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1345399
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1344615
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
144760
003
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектігі бар адамдарді жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
127
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65800
006
Тұрғын үйге көмек көрсету

17496
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
118877
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
130
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6129
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
171558
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
531400
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
66167
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
141190
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
36783
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
43298
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
784
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
784
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
690432
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
216541
015
Освещение улиц в населенных пунктах
948
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
130091
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
5361
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
32287
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
18738
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
13557
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
570
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту

17496
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
118877
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
130
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6129
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
171558
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
531400
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
66167
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
141190
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
36783
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
43298
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
784
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
784
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
690432
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
216541
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
948
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
130091
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
5361
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
32287
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
18738
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
13557
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
570
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу

1500
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1985
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
352635
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
352635
036
Развитие газотранспортной системы
352635
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
206685
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
206685
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
101976
003
Капитальные расходы государственного органа
16802
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
6010
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
81897
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
185780
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
185780
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
79442
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
102650
015
Капитальные расходы государственного органа
3688
12
Транспорт и коммуникации
307440
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
307440
022
Развитие транспортной инфраструктуры
156360,5
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
107482
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
30786
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
12811,5
13
Прочие
1262213
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
39493
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
39493
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1022720
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
841888
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
180832
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

1500
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1985
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
352635
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
352635
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
352635
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
206685
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
206685
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101976
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16802
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
6010
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
81897
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
185780
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
185780
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79442
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
102650
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3688
12
Көлiк және коммуникация
307440
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
307440
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
156360,5
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
107482
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
30786
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
12811,5
13
Басқалар
1262213
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
39493
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
39493
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1022720
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
841888
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
180832
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі