О внесении изменений и дополнения в решение Жалагашского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 12-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 14 февраля 2024 года № 14-1
Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жалагашского районного маслихата "О районном бюджете на 2024–2026 годы" от 25 декабря 2025 года № 12-2 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 608 093,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 976 848 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 840 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 250 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 610 155,6 тысяч тенге;
2) затраты – 9 610 737,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 438 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 243 958 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –213 520 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -33 082,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 33 082,1 тысяч тенге.
поступление займов –243 958 тысяч тенге;
погашение займов –221 494 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств –10 618,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:

"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жалағаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 12-2 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 14 ақпандағы № 14-1 шешімі
Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жалағаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 12-2 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 608 093,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 976 848 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 840 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 250 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 610 155,6 мың теңге;
2) шығындар – 9 610 737,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30 438 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 243 958 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 213 520 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -33 082,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 33 082,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 243 958 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 221 494 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 618,1 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:

"1-1. Учесть, что в 2023 году из средств, выделенных из областного и республиканского бюджета, в областной бюджет возвращены по неиспользованным (недоиспользованным) целевых трансфертов в сумме 570 тысяч тенге.".
приложения 1, 4, 6 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жалагашского районного маслихата Елеусинов У.
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 14 февраля 2024 года № 14-1
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 25 декабря 2023 года № 12-2
Бюджет района на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

"1-1. 2023 жылы облыстық және республикалық бюджеттен бөлінген қаржыдан 570 мың теңге пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасы облыстық бюджетке қайтарылғаны ескерілсін.".
көрсетілген шешімнің 1, 4, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жалағаш аудандық мәслихатының төрағасы У. Елеусинов
Жалағаш аудандық мәслихатының
2024 жылғы 14 ақпандағы
№ 14-1 шешіміне 1-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 12-2 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Кірістер

104848
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
882647
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
135137
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
132105
015
Капитальные расходы государственного органа
1600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1432
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
52344
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
51778
003
Капитальные расходы государственного органа
566
02
Оборона
45 626
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21846
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21846
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23780
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2494
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
21286
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 579
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2579
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2579
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
742 900
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146580
005
Государственная адресная социальная помощь
146580
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
349957
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38323
006
Оказание жилищной помощи
4713
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
70905
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
169
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5782
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
9326
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

104848
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
882647
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
135137
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
132105
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1432
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
52344
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51778
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
566
02
Қорғаныс
45 626
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21846
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21846
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23780
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2494
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
21286
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 579
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2579
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2579
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
742 900
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146580
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
146580
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
349957
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38323
006
Тұрғынүйге көмек көрсету
4713
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
70905
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Данқ" ордендерiмен марапатталған, "Халык Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтiк қолдау
169
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5782
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
9326
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

245227
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
3679
036
Развитие газотранспортной системы
3679
12
Транспорт и коммуникации
423 486
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
423486
022
Развитие транспортной инфраструктуры
423486
13
Прочие
79 197,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50000
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
50000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
29197,6
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
29197,6
Приложение 3 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 14 февраля 2024 года № 14-1
Приложение 6 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 25 декабря 2023 года № 12-2
Целевые трансферты на развитие предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
611 465,6
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и газораспределительных сетей в н.п.Шаменова"
4584
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и газораспределительных сетей в н.п.Аксу"
31743
Бурение разведочно-эксплатуационной скважины №2-Т на добычу подземных вод для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенного пункта Тан
47301
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора село. Мырзабай ахун"
14115
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры жилищного сектора с. Есет батыра (Электроснабжение)"
35701
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры жилищного сектора с. Т.Жургенова (Электроснабжение)"
42387
Реконструкция подъездной автомобильной дороги районного значения Жанаконыс-Тан
287603
Реконструкция автомобильной дороги районного значения Тан-Самурат
118834
Софинансирование проекта строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в поселке Жалагаш
29197,6

245227
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және
құрылыс бөлімі
3679
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
3679
12
Көлік және коммуникация
423 486
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
423486
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
423486
13
Басқалар
79 197,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50000
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
50000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс,
сәулет және қала құрылысы бөлімі
29197,6
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
29197,6
Жалағаш аудандық мәслихатының
2024 жылғы 14 ақпандағы
№ 14-1 шешіміне 3-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 12-2 шешіміне 6-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаралған нысаналы даму трансферттері
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
611 465,6
"Шәменов елді мекеніне газ тарату желілерінің және жеткізуші газ құбырының құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
4584
"Ақсу елді мекеніне газ тарату желілерінің және жеткізуші газ құбырының құрылысы" жобасынқоса қаржыландыру
31743
Таң елді мекенін шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жер асты суларын өндіруге арналған №2-Т барлау-пайдалану ұңғымасын бұрғылау
47301
"Мырзабай ахун ауылының тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электрмен жабдықтау)" жобасын қоса қаржыландыру
14115
"Есет батыр ауылының тұрғынүй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электрменжабдықтау)"жобасын қоса қаржыландыру
35701
"Т.Жүргенов аулының тұрғынүй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электрменжабдықтау)"жобасын қоса қаржыландыру
42387
Жаңақоныс-Таң елді мекеніне кіре-беріс автомобиль жолдарын реконструкциялау
287603
Таң-Самұрат аудандық маңызы бар автомобиль жолын қайта жаңғырту
118834
Жалағаш кентінде дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
29197,6