О внесении изменений в решение маслихата Жанакорганского района от 26 декабря 2023 года №135 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 12 ноября 2024 года № 270
Маслихат Жанакорганского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жанакорганского района от 26 декабря 2023 года №135 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующем объеме:
1) доходы – 17 829 658,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 303 202,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 136 825,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 656,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 374 975,9 тысяч тенге;
2) затраты – 20 223 861,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 6 929,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 237 790,0 тысяч тенге ;
погашение бюджетных кредитов – 244 719,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 387 273,3 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы №135 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 қарашадағы № 270 шешімі
Жаңақорған ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы №135 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 17 829 658,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 303 202,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 136 825,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 656,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13 374 975,9 мың теңге;
2) шығындар – 20 223 861,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– - 6 929,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –237 790,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –244 719,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 387 273,3 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 387 273,3 тысяч тенге".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Жанакорганского района Г. Жаркынбек
приложение 1 к решению
маслихата Жанакорганского района
от 12 ноября 2024 года №270
приложение 1 к решению
маслихата Жанакорганского района
от 26 декабря 2023 года № 135
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1. Поступления

6) бюджет тапшылығы қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 387 273,3 мың теңге".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған ауданы мәслихатының төрағасы Ғ. Жарқынбек
Жаңақорған ауданы мәслихатының
2024 жылғы 12 қарашадағы
№270 шешіміне 1-қосымша
Жаңақорған ауданы мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 135 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Түсімдер

285 644,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
280 813,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 831,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84 819,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
83 586,5
013
Капитальные расходы государственного органа
1 233,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 326 721,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
151 578,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 122,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 174 021,3
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
37 101,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
37 101,0
02
Оборона
9 376,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 695,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 695,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 681,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 681,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
54 270,5
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54 270,5
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
54 270,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 346 063,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
418 997,0
005
Государственная адресная социальная помощь
418 997,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
803 200,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
78 005,0
006
Оказание жилищной помощи
891,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

285 644,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
280 813,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 831,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84 819,5
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 586,5
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 233,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 326 721,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
151 578,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 122,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 174 021,3
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
37 101,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 101,0
02
Қорғаныс
9 376,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 695,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 695,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 681,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 681,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
54 270,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54 270,5
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
54 270,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 346 063,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
418 997,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
418 997,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
803 200,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
78 005,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
891,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

144 740,0
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
85,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 959,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
35 896,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
501 493,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
29 131,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
123 866,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
98 305,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 569,0
021
Капитальные расходы государственного органа
900,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
110,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8 980,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 002,0
07
Жилищно–коммунальное хозяйство
5 228 333,0
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 887 635,3
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 887 262,3
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
373,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 006 888,0
466
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 171 469,4
466
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 835 418,6
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
3 382,0
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
3 382,0
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
229 743,6
458
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

144 740,0
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
85,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 959,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
35 896,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
501 493,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
29 131,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
123 866,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 305,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 569,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
110,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 980,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 002,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 228 333,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 887 635,3
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 887 262,3
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
373,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3 006 888,0
466
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 171 469,4
466
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 835 418,6
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
3 382,0
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
3 382,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
229 743,6
458
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

6 687,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
3 226 316,0
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 391,8
019
Развитие теплоэнергетической системы
3 391,8
09
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 222 924,2
09
458
036
Развитие газотранспортной системы
3 222 924,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
856 946,2
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
92 354,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
91 702,2
003
Капитальные расходы государственного органа
652,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
718 235,0
466
010
Развитие объектов сельского хозяйства
718 235,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
628,0
009
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
628,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
45 729,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
45 729,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
240 218,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
240 218,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
80 868,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
159 350,1
12
Транспорт и коммуникации
445 051,5
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
405 117,5
022
Развитие транспортной инфраструктуры
8 375,5
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
38 438,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
358 304,0
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
39 934,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

6 687,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
3 226 316,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 391,8
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
3 391,8
09
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 222 924,2
09
458
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
3 222 924,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
856 946,2
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
92 354,2
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 702,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
652,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
718 235,0
466
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
718 235,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
628,0
477
009
Елдi мекендердi жерге және шаруашылық жағынан орналастыру
628,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
45 729,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
45 729,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
240 218,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
240 218,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
80 868,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
159 350,1
12
Көлiк және коммуникация
445 051,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
405 117,5
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
8 375,5
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
38 438,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
358 304,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
39 934,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау