О внесении изменений в решение Сырдарьинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 69 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 12 декабря 2024 года № 147
Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырдарьинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 69 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 12989293 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4734349,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46270,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 37126,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8171547 тысяч тенге;
2) затраты – 15839218,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 344498 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 507202 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 162704 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3194423,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3194423,8 тысяч тенге;
поступления займов – 2586404,8 тысяч тенге;
погашение займов – 162758,9 тысяч тенге;

"2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 69 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 147 шешімі
Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 69 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12989293 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4734349,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46270,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 37126,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8171547 мың теңге;
2) шығындар – 15839218,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 344498 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 507202 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 162704 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3194423,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3194423,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2586404,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 162758,9 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 770777,9 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сырдарьинского районного маслихата Е. Әжікенов
Приложение к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 12 декабря 2024 года № 147
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 25 декабря 2023 года № 69
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 770777,9 мың теңге.".
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихатының төрағасы Е. Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2024 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 147 шешіміне қосымша
Сырдария аудандық мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 69 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

20835,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
582347,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
582347,1
005
Государственная адресная социальная помощь
40507
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37408
006
Оказание жилищной помощи
927,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78308,1
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
141
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7964
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13102
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
298866
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20121
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70044,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
304
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6383
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8155
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
116
07
Жилищно – коммунальное хозяйство
3545357
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
270108,1
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
169856,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
100251,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3275248,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

20835,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
582347,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
582347,1
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік қөмек
40507
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37408
451
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
927,6
451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
78308,1
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
141
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7964
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
13102
451
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
298866
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20121
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70044,4
451
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
304
451
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6383
451
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8155
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
116
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
3545357
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
270108,1
458
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
169856,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
100251,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3275248,9
472
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру