О бюджетах поселка и сельских округов Сырдарьинского района на 2025-2027 годы
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 27 декабря 2024 года № 163
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 16 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуравлении в Республике Казахстан" Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Теренозек на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 865867 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 79715 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4802 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 781350 тысяч тенге;
2) затраты – 865867 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Утвердить бюджет сельского округа Айдарлы на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 123952 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8400 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 397 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 115155 тысяч тенге;
2) затраты – 123952 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
3. Утвердить бюджет сельского округа Акжарма на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 129156 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16914 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 245 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 111997 тысяч тенге;
2) затраты – 129156 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;

Сырдария ауданының кент және ауылдық округтерінің 2025 – 2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 163 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 16 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7 тармағына сәйкес Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тереңөзек кентінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 865867 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 79715 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4802 мың теңге;
трансферттер түсімі – 781350 мың теңге;
2) шығындар – 865867 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. Айдарлы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 123952 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8400 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 397 мың теңге;
трансферттер түсімі – 115155 мың теңге;
2) шығындар – 123952 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
3. Ақжарма ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 129156 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16914 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 245 мың теңге;
трансферттер түсімі – 111997 мың теңге;
2) шығындар – 129156 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;

1) доходы – 236117 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22452 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 158 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 213507 тысяч тенге;
2) затраты – 236117 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
14. Утвердить бюджет сельского округа Ширкейли на 2025-2027 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 247117 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10259 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 628 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 236230 тысяч тенге;
2) затраты – 247117 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
15. Предусмотреть в районном бюджете на 2025-2027 годы объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме 7004621 тысяч тенге, а именно:
на 2025 год 2199106 тысяч тенге, в том числе:
поселок Теренозек – 696729 тысяч тенге;
сельский округ Айдарлы – 111645 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма – 111843 тысяч тенге;
сельский округ Амангельды – 163792 тысяч тенге;
сельский округ Аскара Токмаганбетова – 94200 тысяч тенге;
сельский округ Бесарык – 102949 тысяч тенге;
сельский округ Жетиколь – 90253 тысяч тенге;
сельский округ Инкардария – 95368 тысяч тенге;
сельский округ Калжан ахун – 94391 тысяч тенге;
сельский округ Когалыколь – 127843 тысяч тенге;
сельский округ Наги Ильясов – 133243 тысяч тенге;
сельский округ Сакен Сейфуллина – 94163 тысяч тенге;
сельский округ Шаган – 131147 тысяч тенге;
сельский округ Ширкейли – 151540 тысяч тенге.
на 2026 год 2319256 тысяч тенге, в том числе:
поселок Теренозек – 731965 тысяч тенге;
сельский округ Айдарлы – 119592 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма – 114485 тысяч тенге;
сельский округ Амангельды – 173911 тысяч тенге;
сельский округ Аскара Токмаганбетова – 96453 тысяч тенге;
сельский округ Бесарык – 110402 тысяч тенге;
сельский округ Жетиколь – 96608 тысяч тенге;
сельский округ Инкардария – 102085 тысяч тенге;
сельский округ Калжан ахун – 100262 тысяч тенге;
сельский округ Когалыколь – 135829 тысяч тенге;
сельский округ Наги Ильясов – 142345 тысяч тенге;
сельский округ Сакен Сейфуллина – 100110 тысяч тенге;
сельский округ Шаган – 133540 тысяч тенге;
сельский округ Ширкейли – 161669 тысяч тенге.

1) кірістер – 236117 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 22452 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 158 мың теңге;
трансферттер түсімі – 213507 мың теңге;
2) шығындар – 236117 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
14. Шіркейлі ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 247117 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10259 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 628 мың теңге;
трансферттер түсімі – 236230 мың теңге;
2) шығындар – 247117 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
15. Аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері алдағы 2025-2027 жылдарға 7004621 мың теңге сомасында көзделсін, атап айтқанда:
2025 жылға 2199106 мың теңге, оның ішінде:
Тереңөзек кенті – 696729 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округі – 111645 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі – 111843 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 163792 мың теңге;
Асқар Тоқмағанбетов ауылдық округі – 94200 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі – 102949 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі – 90253 мың теңге;
Іңкәрдария ауылдық округі – 95368 мың теңге;
Қалжан ахун ауылдық округі – 94391 мың теңге;
Қоғалыкөл ауылдық округі – 127843 мың теңге;
Нағи Ілиясов ауылдық округі – 133243 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин ауылдық округі – 94163 мың теңге;
Шаған ауылдық округі – 131147 мың теңге;
Шіркейлі ауылдық округі – 151540 мың теңге.
2026 жылға 2319256 мың теңге, оның ішінде:
Тереңөзек кенті – 731965 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округі – 119592 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі – 114485 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 173911 мың теңге;
Асқар Тоқмағанбетов ауылдық округі – 96453 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі – 110402 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі – 96608 мың теңге;
Іңкәрдария ауылдық округі – 102085 мың теңге;
Қалжан ахун ауылдық округі – 100262 мың теңге;
Қоғалыкөл ауылдық округі – 135829 мың теңге;
Нағи Ілиясов ауылдық округі – 142345 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин ауылдық округі – 100110 мың теңге;
Шаған ауылдық округі – 133540 мың теңге;
Шіркейлі ауылдық округі – 161669 мың теңге.