О внесении изменения в постановление акимата Мангистауской области от 7 января 2005 года № 1 "Об утверждении положений государственных учреждений"
Постановление акимата Мангистауского района Мангистауской области от 30 декабря 2024 года № 266
В соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О правовых актах", "О государственном имуществе", постановлением акимата Мангистауской области от 3 октября 2023 года № 158 "О создании коммунального государственного учреждения "Центр оказания специальных социальных услуг № 4", акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 7 января 2005 года № 1 "Об утверждении положений государственных учреждений" следующее изменение:
приложение 12 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
2. Управлению координации занятости и социальных программ Мангистауской области (Телегенов Н.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию внесенного изменения в Положение в органах юстиции Мангистауской области и принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Мангистауской области Абишева Т.А.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Аким Мангистауской области Н. Килыбай
Приложение
Утверждено постановлением
акимата Мангистауской области
от "30" декабря 2024 года №266
Приложение 12
Утверждено постановлением
акимата Мангистауской области
от "7" января 2013 года № 1
П О Л О Ж Е Н И Е о государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Мангистауской области"
Организационно-правовая форма:
- государственное учреждение (ГУ)
Вид государственной собственности:
- коммунальное
Учредитель:
- акимат Мангистауской области
Местонахождение:
- Республика Казахстан,
Мангистауская область, 130000,
город Актау, 24 микрорайон
здание 15
2024 год
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Мангистауской области" (далее – Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере занятости, социальной защиты населения и миграции в пределах своей компетенции.
2. Управление не имеет ведомств.
3. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

Маңғыстау облысы әкімдігінің 2005 жылғы 7 қаңтардағы № 1 "Мемлекеттік мекемелердің ережелерін бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 266 қаулысы
Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" заңдарына сәйкес, Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 3 қазандағы № 158 "№ 4 арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін құру туралы" қаулысына сәйкес, Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2005 жылғы 7 қаңтардағы № 1 "Мемлекеттік мекемелердің ережелерін бекіту туралы" қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 12-қосымшасы осы қаулыдағы қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (Н. А. Телегенов) заңнамамен белгіленген тәртіппен Ережеге енгізілген өзгерістерді Маңғыстау облысының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін және осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облыс әкімінің орынбасары Т.А.Әбішевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Қилыбай
қосымша
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2024 жылғы " 30 " желтоқсандағы
№ 266 қаулысымен бекітілген
12 қосымша
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2013 жылғы "7"қаңтардағы № 1
қаулысымен бекітілген
"Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттiк мeкeмeci туралы Е Р Е Ж Е
Ұйымдық-құқықтық нысаны:
мемлекеттік мекеме (ММ)
Мемлекеттік меншік түрі:
коммуналдық
Құрылтайшысы:
Маңғыстау облысының әкімдігі
Орналасқан жері:
Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, 130000, Ақтау қаласы, 24 шағын аудан, 15 ғимарат
2024 жыл
1. Жалпы ережелер
1. "Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және өз құзыреті шегінде көші-қон саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. Басқарманың ведомстволары жоқ.
3. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
5. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
7. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".
9. Местонахождение Управления: Республика Казахстан, Мангистауская область, город Актау, микрорайон 24, здание 15, почтовый индекс 130000.
10. Учредителем Управления является акимат Мангистауской области.
11. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
12. Финансирование деятельности Управления осуществляется из республиканского и местных бюджетов в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
13. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет.
2. Задачи, права и обязанности государственного органа
14. Основными задачами Управления являются реализация государственной политики и осуществление межотраслевой координации в сферах занятости, социальной защиты населения и миграции населения в пределах своей компетенции с учетом гендерного аспекта.
15. Полномочия Управления:
1) права:
запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов и должностных лиц, иных организаций и граждан информацию, необходимую для выполнения своих функций;
взаимодействовать с государственными органами по вопросам, относящимся к компетенции Управления;
проведение заседаний, семинаров, конференций, круглых столов, встреч и заседаний по вопросам, относящимся к компетенции Управления.

4. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлер және өз атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болып табылады.
5. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. Басқарма, егер оған Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Басқарма құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бекітіледі.
9. Басқарманың орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 24 шығынаудан, 15 ғимарат, пошталық индексі 130000.
10. Басқарманың құрылтайшысы Маңғыстау облысы әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
12. Басқарманың қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
13. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер заңнамалық актілерді басқаруға кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіктері
14. Басқарманың негізгі мақсаттары гендерлік аспектіні есепке ала отырып, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және өз құзыреті шегінде халықтың көші-қоны салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және салааралық үйлестіруді жүзеге асыру болып табылады.
15. Басқарманың өкілеттіктері:
1) құқықтары:
мемлекеттік органдардан және лауазымды тұлғалардан, өзге де ұйымдардан және азаматтардан өз функцияларын орындауға қажетті ақпараттарды белгіленген тәртіппен сұратуға және алуға;
Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасауға;
Басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер, кездесулер және отырыстар өткізуге.

2) обязанности:
организация мероприятий, обеспечивающих содействие занятости населения;
защита внутреннего рынка труда, снижение бедности, повышение жизненного уровня, доходов населения;
реализация государственной политики в области миграции населения в пределах своей компетенции;
обеспечение планирования и прогнозирования целевых индикаторов в области социальной защиты;
координация мер по оказанию адресной социальной помощи малообеспеченным гражданам, социальной поддержке лиц с инвалидностью и других категорий граждан;
реализует государственную политику в области оказания специальных социальных услуг;
координация деятельности районных, городских отделов занятости и социальных программ, центров трудовой мобильности по вопросам, входящим в компетенцию Управления, оказание им организационно-методической и практической помощи, проведение информационно-разъяснительной работы.
16. Функции Управления:
1) мониторинг мероприятий проводимыми "Центр трудовой мобильности" Управления координации занятости и социальных программ Мангистауской области, обеспечивающие содействие занятости населения;
2) мониторинг организаций с рисками высвобождения и сокращения рабочих мест;
3) координирует и осуществляет методическое руководство центром трудовой мобильности по вопросам занятости населения;
4) поддержки создания рабочих мест через развитие предпринимательской инициативы;
5) выдает и (или) продлевает разрешения на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории Мангистауской области в пределах квоты, распределенной уполномоченным органом по вопросам занятости населения, либо в рамках внутри корпоративного перевода вне квоты, а также приостанавливает и отзывает указанные разрешения;
6) вносит в уполномоченный орган по вопросам миграции населения
предложения по формированию квоты на привлечение иностранной рабочей силы;
7) формирует базу данных автоматизированной информационной системы "Иностранная рабочая сила";
8) разрабатывает и представляет в акимат Мангистауской области для установления квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда;
9) осуществления мониторинга создания рабочих мест в рамках национальных проектов, планов развития Мангистауской областей, региональных карт занятости;
10) осуществляет взаимодействие с физическими и юридическими лицами и государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг;

2) міндеттері:
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуді қамтамасыз ететін іс-шараларды ұйымдастыру;
ішкі еңбек нарығын қорғау, кедейлікті төмендету, халықтың өмірлік дейгейін, табысын көтеру;
өз құзіреті шегінде халықтың көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
әлеуметтік қорғау саласындағы нысаналы индикаторларды жоспарлау мен болжамдауды қамтамасыз ету;
аз қамтамасыз етілген азаматтарға атаулы әлеуметтік көмек көрсету, мүгедектігі бар адамдардың және азаматтардың басқа да санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды үйлестіру;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
Басқарманың құзырындағы мәселелер бойынша аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің, жұмыспен қамту орталықтарының қызметін үйлестіру, оларға ұйымдық-әдістемелік және іс-тәжірибелік көмек көрсету, ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу.
16. Басқарманың функциялары:
1) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуді қамтамасыз ететін Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Еңбек мобильдігі орталығы" өткізетін іс-шаралардың мониторингі
2) жұмыс орындарын босату және қысқарту тәуекелдері бар ұйымдардың мониторингі;
3) халықты жұмыспен қамту мәселелері бойынша Еңбек мобильдігі орталығына әдістемелік басшылықты үйлестіреді және жүзеге асырады;
4) кәсіпкерлік бастаманы дамыту арқылы жұмыс орындарын құруды қолдау;
5) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган бөлген квота шегінде не квотадан тыс корпоративішілік ауыстыру шеңберінде Маңғыстау облысы аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар береді және (немесе) ұзартады, сондай-ақ көрсетілген рұқсаттарды тоқтата тұрады және кері қайтарып алады;
6) халықтың көшi-қоны мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органға шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған квотаны қалыптастыру жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
7) "Шетелдік жұмыс күші" автоматтандырылған ақпараттық жүйесін қалыптастырады;
8) ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есепке алмағанда, жұмыс орындары санының екі-төрт пайызы мөлшерінде мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу үшін Маңғыстау облысының әкімдігіне әзірлейді және ұсынады;
9) Ұлттық жобалар, Маңғыстау облыстарын дамыту жоспарлары, өңірлік жұмыспен қамту карталары шеңберінде жұмыс орындарын құру мониторингін жүзеге асыру;
10) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалармен және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады;

11) создания и деятельности субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в их ведении;
12) предоставления субъектами, предоставляющими специальные социальные услуги, гарантированного объема специальных социальных услуг;
13) принятия мер по развитию системы предоставления специальных социальных услуг;
14) разработки и представления на утверждение местным представительным органам областей перечня и порядка предоставления сверхгарантированного объема специальных социальных услуг;
15) осуществляет государственные закупки, а также размещяет государственный социальный заказа по предоставлению специальных социальных услуг и услуг по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
16) предоставления дополнительных мер социальной помощи лиц с инвалидностью, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
17) обеспечения санаторно-курортного лечения лицам с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью;
18) обеспечения лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью;
19) мониторинга заявленных поставщиком характеристик товаров и (или) услуг, предоставляемых лицам с инвалидностью через портал социальных услуг, на соответствие классификатору технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения и услуг, предоставляемых лицам с инвалидностью;
20) создания государственных учреждений и предприятий, осуществляющих реабилитацию лиц с инвалидностью;
21) формирует базу данных автоматизированной информационной системы "Е-собес";
22) формирует ведомственную отчетность в автоматизированной информационной системе "Социальная помощь";
23) формирует отчетность в информационной системе "Цифровая карта семьи";
24) реализует в пределах своей компетенции государственную политику в области миграции населения;
25) оказывает государственную услугу "присвоение статуса қандас": принимает заявление с приложением необходимых документов от этнических казахов на присвоение статуса қандас, принимает решение о присвоении статуса қандас, выдает удостоверение қандас;
26) формирует базы данных автоматизированной информационной системы "Қандас";
27) осуществляет процедуру присвоения, продления, лишения и прекращения статуса беженца;
28) разрабатывает проекты правовых актов в сфере координации занятости, социальных программ и миграции населения;

11) өздерінің қарауындағы арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынатын субъектілерді құру және олардың қызметі;
12) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынатын субъектілердің арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсынуы;
13) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну жүйесін дамыту жөнінде шаралар қабылдау;
14) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтердің кепілдік берілгеннен тыс көлемінің тізбесін және оларды ұсыну тәртібін әзірлеу және облыстардың жергілікті өкілді органдарына бекітуге ұсыну;
15) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну және арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге деген қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі көрсетілетін қызметтер бойынша мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру, сондай-ақ мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік көмектің қосымша шараларын ұсыну;
17) мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарға санаторий-курорттық емдеуді қамтамасыз ету;
18) мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету;
19) әлеуметтік қызметтер порталы арқылы мүгедектігі бар адамдарға көрсетілетін тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдардың, арнаулы жүріп-тұру құралдарының және мүгедектігі бар адамдарға көрсетілетін қызметтердің сыныптауышына сәйкестігіне өнім беруші мәлімдеген сипаттамаларының мониторингі;
20) мүгедектігі бар адамдарды оңалтуды жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындар құру;
21) "Е-собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің деректер қорын қалыптастырады;
22) "Әлеуметтік көмек" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде ведомстволық есептілікті қалыптастырады;
23) "Отбасының цифрлық картасы" ақпараттық жүйесінде есептілікті қалыптастырады;
24) өз құзыреті шегінде халықтың көші қоны саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
25) "Қандас мәртебесін беру" мемлекеттік қызметін көрсетеді: этникалық қазақтардан қандас мәртебесін беруге өтінішін қажетті құжаттарымен қоса қабылдайды, қандас мәртебесін беру туралы шешім қабылдайды, қандас куәлігін береді;
26) "Қандас" деректер қоры автоматтандырылған ақпараттық жүйесін қалыптастырады;
27) босқын мәртебесін беру, ұзарту, айыру және тоқтату рәсімін жүзеге асырады;
28) жұмыспен қамтуды үйлестіру, әлеуметтік бағдарламалар және халықтың көші-қоны саласындағы құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді;

29) организация социального партнерства на региональном уровне;
30) координация работы по ведению переговоров сторонами социального партнерства по подготовке проекта регионального (областного) соглашения, разработки и заключению регионального (областного) соглашения;
31) формирование персонального состава областной трехсторонней комиссии по социальному партнерству и регулированию социльно-трудовых отношений;
32) обеспечивает работу областной трехсторонней комиссии по социальному партнерству и регулированию социльно-трудовых отношений и рабочих групп, ведение протоколов, подготовку проектов решений и контроль за их исполнением;
33) осуществляет регистрацию отраслевых и региональных соглашений, заключенных на городском, районном уровне;
34) внесение предложения объединениям, работодателям, объединениям работников, не участвовавшим в заключении регионального (областного) соглашения, присоединиться к региональному (областному) соглашению;
35) осуществляет мониторинг исполнения регионального (областного) соглашения;
36) оказание содействия по подготовке материалов претендентов на республиканский конкурс по социальной ответственности бизнеса "Парыз";
37) принимает соответствующие меры по цифровизации Управления;
38) осуществляет иные функции, возложенные законодательством Республики Казахстан на Управление.
3. Статус и полномочия руководителя Управления
17. Руководство Управлением осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих полномочий.
18. Руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия первого руководителя Управления:
1) организует и руководит деятельностью Управления;
2) несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и функций, поручений акима области и курирующего заместителя акима области;
3) назначает на должность и освобождает от должности работников Управления, а также руководителей и заместителей учреждений, находящихся в ведении Управления в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
4) без доверенности действует от имени Управления;
5) представляет интересы Управления в государственных органах, иных организациях;
6) заключает договоры;
7) выдает доверенности;

29) өңірлік деңгейде әлеуметтік әріптестікті ұйымдастыру;
30) өңірлік (облыстық) келісімнің жобасын дайындау, өңірлік (облыстық) келісімді әзірлеу және жасасу бойынша әлеуметтік әріптестік тараптарының келіссөздер жүргізу жөніндегі жұмысты үйлестіру;
31) әлеуметтік әріптестік және әлеуметтік-еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі облыстық үшжақты комиссияның дербес құрамын қалыптастыру;
32) әлеуметтік әріптестік және әлеуметтік-еңбек қатынастары мен жұмыс топтарын реттеу жөніндегі облыстық үшжақты комиссияның жұмысын, хаттамаларды жүргізуді, шешімдер жобаларын дайындауды және олардың орындалуын бақылауды қамтамасыз етеді;
33) қалалық, аудандық деңгейде жасалған салалық және өңірлік келісімдерді тіркеуді жүзеге асырады;
34) өңірлік (облыстық) келісім жасасуға қатыспаған бірлестіктерге, жұмыс берушілерге, қызметкерлер бірлестіктеріне өңірлік (облыстық) келісімге қосылуға ұсыныс енгізу;
35) өңірлік (облыстық) келісімнің орындалу мониторингін жүзеге асырады;
36) "Парыз" бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі республикалық конкурсқа үміткерлердің материалдарын дайындау бойынша жәрдем көрсету;
37) Басқарманы цифрландыру бойынша тиісті шаралар қабылдайды;
38) Қазақстан Республикасының заңнамасымен Басқармаға жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. Басқарма басшысының мәртебесі және өкілеттіктері
17. Басқарманы басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
18. Басқарманың басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
19. Басқарма басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
20. Басқарманың бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) Басқарманың қызметін ұйымдастырады және басқарады;
2) Басқармаға жүктелген міндеттер мен қызметтердің, облыс әкімі мен жетекшілік ететін облыс әкімі орынбасарының тапсырмаларының орындалуына дербес жауапты болады;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Басқарманың қызметкерлерін, сондай-ақ Басқарманың қарамағындағы мекемелердің басшылары мен орынбасарларын жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
4) Басқарманың атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
5) барлық мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарда Басқарманың мүддесін білдіреді;
6) келісімшарттар жасасады;
7) сенімхаттар береді;

8) открывает банковские счета;
9) издает в пределах своей компетенции приказы и дает указания, обязательные для исполнения всеми работниками Управления, а также первых руководителей учреждений, находящихся в ведении Управления;
10) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников Управления, а также руководителей учреждений, находящихся в ведении Управления в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
11) принимает меры по усилению противодействия коррупции и несет персональную ответственность за нарушение антикоррупционного законодательства;
12) несет ответственность за планирование, обоснование, реализацию и достижение результатов бюджетных программ;
13) несет персональную ответственность за финансово-хозяйственную деятельность и сохранность переданного имущества;
14) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан, настоящим Положением и акиматом области;
15) исполнение полномочий первого руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
21. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей, в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
22. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством о государственном имуществе.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников,
не запрещенных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
23. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
24. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено бюджетным законодательством и Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Управления:
1) Коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг № 1" Управления координации занятости и социальных программ Мангистауской области;
2) Коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг № 2" Управления координации занятости и социальных программ Мангистауской области;

8) банктік шоттар ашады;
9) өз уәкілеттігі шегінде Басқарманың барлық қызметкерлеріне, сондай-ақ Басқарманың қарамағындағы мекемелердің бірінші басшыларына орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
10) Басқарманың қызметкерлеріне, сондай-ақ Басқарманың қарамағындағы мекемелердің басшыларына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте мадақтау шараларын және тәртіптік жаза қолданады;
11) сыбайлас жемқорлықтың көріністеріне қарсы әрекеттерді күшейту бойынша шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың бұзылуына дербес жауапты болады;
12) бюджеттік бағдарламаларды жоспарлауға, негіздеуге, іске асыруға және нәтижелерге қол жеткізуге жауапты болады;
13) қаржылық-шаруашылық қызметіне және оған берілген мүліктің сақталуына дербес жауапты болады;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасымен, осы Ережемен және облыс әкімдігімен оған жүктелген басқа да функцияларды жүзеге асырады;
15) Басқарманың бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
21. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
22. Мемлекеттік мүлік туралы заңнамада көзделген жағдайларда басқарманың жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарманың мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. Басқармаға бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер бюджет заңнамасында және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында өзгеше белгіленбесе, Басқарма өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті дербес иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. Басқарма қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Басқарманың қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1) Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№ 1 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№ 2 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

3) Коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг № 3" Управления координации занятости и социальных программ Мангистауской области;
4) Коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг № 4";
5) Коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг № 5" Управления координации занятости и социальных программ Мангистауской области;
6) Коммунальное государственное учреждение "Центр реабилитации" Управления координации занятости и социальных программ Мангистауской области;
7) Коммунальное государственной учреждение "Центр трудовой мобильности" Управления координации занятости и социальных программ Мангистауской области.

3) Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№ 3 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4) "№ 4 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5) Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "№ 5 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7) Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Маңғыстау облысының еңбек мобилдігі орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.