О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2023 года № 7/71 "Об областном бюджете на 2024 - 2026 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 30 сентября 2024 года № 15/152
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2023 года № 7/71 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 480 684 449,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 195 237 166,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9 348 823,5 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 76 405,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 276 022 054,9 тысячи тенге;
2) затраты – 496 163 927,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 889 922,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 109 130,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 219 207,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 031 235,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 031 235,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -35 400 635,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 35 400 635,6 тысяч тенге;
поступление займов – 18 880 155,0 тысяч тенге;
погашение займов – 5 576 359,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 096 839,6 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 50 процентов;
городу Жанаозен – 50 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 15 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 0 процентов;
Тупкараганскому району – 47 процентов;
Мунайлинскому району – 40 процентов;
городу Актау – 6,2 процентов;
городу Жанаозен – 9,7 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 12 процентов;
городу Жанаозен – 38 процентов;

Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 7/71 "2024 - 2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 15/152 шешімі
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 7/71 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 480 684 449,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 195 237 166,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9 348 823,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 76 405,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 276 022 054,9 мың теңге;
2) шығындар – 496 163 927,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 17 889 922,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 21 109 130,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 219 207,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 2 031 235,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 031 235,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -35 400 635,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35 400 635,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 18 880 155,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 576 359,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 096 839,6 мың теңге.";
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған қала мен аудан бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына –100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 50 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 50 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 15 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Түпқараған ауданына – 47 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 40 пайыз;
Ақтау қаласына – 6,2 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 9,7 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 12 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 38 пайыз;

4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 0 процентов;
городу Жанаозен – 42 процентов;
5) социальный налог:
Бейнеускому району – 15 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 0 процентов;
Тупкараганскому району – 46 процентов;
Мунайлинскому району – 40 процентов;
городу Актау – 6,2 процентов;
городу Жанаозен – 9,6 процентов.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты районов в сумме 11 183 673,7 тысячи тенге, в том числе:
Бейнеуского района – 1 345 755,0 тысяч тенге;
Каракиянского района – 215 840,0 тысяч тенге;
Мангистауского района – 530 497,0 тысяч тенге;
Тупкараганского района – 1 514 548,0 тысяч тенге;
Мунайлинского района – 2 402 593,7 тысячи тенге;
города Актау – 2 254 030,0 тысяч тенге;
городу Жанаозен – 2 920 410,0 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в сумме 13 613 741,0 тысяча тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление кредитов из республиканского бюджета в сумме 18 880 155,0 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрены трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 105 232 535,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж.Матаев
"СОГЛАСОВАН"
Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата

4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 42 пайыз;
5) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 15 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Түпқараған ауданына – 46 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 40 пайыз;
Ақтау қаласына –6,2 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 9,6 пайыз.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудан және қалалардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемдері 11 183 673,7 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданынан – 1 345 755,0 мың теңге;
Қарақия ауданынан – 215 840,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 530 497,0 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 1 514 548,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданынан – 2 402 593,7 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 2 254 030,0 мың теңге;
Жаңаөзен қаласынан – 2 920 410,0 мың теңге.";
10 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері мөлшері 13 613 741,0 мың теңге сомасында белгіленсін.";
11 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер мөлшері 18 880 155,0 мың теңге сомасында белгіленсін.";
12 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері мөлшері 105 232 535,0 мың теңге сомасында белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымша осы шешімнің қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасы Ж. Матаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Маңғыстау облыстық экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы
Маңғыстау облыстық мәслихатының

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 167 404,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
2 445 460,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
1 221 301,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 345 828,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
333 503,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 645 538,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
204 194,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
120 393,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 161,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
176 798,0
05
Здравоохранение
26 792 438,0
2
Охрана здоровья населения
16 262 794,0
253
Управление здравоохранения области
2 924 984,0
006
Услуги по охране материнства и детства
144 907,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
37 415,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
2 231 365,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
185,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
511 112,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 337 810,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
13 337 810,0
3
Специализированная медицинская помощь
2 604 865,0
253
Управление здравоохранения области
2 604 865,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 604 865,0
4
Поликлиники
267 579,0
253
Управление здравоохранения области
267 579,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
267 579,0
5
Другие виды медицинской помощи

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 167 404,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 445 460,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
1 221 301,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 345 828,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
333 503,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 645 538,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
204 194,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
120 393,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
2 161,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
176 798,0
05
Денсаулық сақтау
26 792 438,0
2
Халықтың денсаулығын қорғау
16 262 794,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 924 984,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
144 907,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
37 415,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 231 365,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
185,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
511 112,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 337 810,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
13 337 810,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 604 865,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 604 865,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 604 865,0
4
Емханалар
267 579,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
267 579,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
267 579,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi

61 055,0
253
Управление здравоохранения области
61 055,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
61 055,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 596 145,0
253
Управление здравоохранения области
7 596 145,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
291 614,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
216 998,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
84 000,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
49 515,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
256 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 698 018,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 257 237,0
1
Социальное обеспечение
3 814 835,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 269 464,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
538 827,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 049 418,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
220 737,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
731 300,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
721 714,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
7 468,0
261
Управление образования области
339 444,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
211 457,0
037
Социальная реабилитация
102 816,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
25 171,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

61 055,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
61 055,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
61 055,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 596 145,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 596 145,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
291 614,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
216 998,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
84 000,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
49 515,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
256 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 698 018,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
19 257 237,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 814 835,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 269 464,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
538 827,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 049 418,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
220 737,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
731 300,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
721 714,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
7 468,0
261
Облыстың білім басқармасы
339 444,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
211 457,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
102 816,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
25 171,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

4 300,0
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
24 000,0
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
37 110,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
23 559,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
15 234,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 699,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
9 208,0
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
200,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 569,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
22 216,0
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
6 180,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
832 230,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 297 960,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
755 544,0
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
1 107 052,0
3
Лесное хозяйство
465 625,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
465 625,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
465 625,0
4
Рыбное хозяйство
274 582,0
742
Управление рыбного хозяйства области
274 582,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере рыбного хозяйства
165 974,0
006
Охрана животного мира
25 513,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
50 000,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
28 800,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 295,0
5
Охрана окружающей среды
7 169 404,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

4 300,0
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
24 000,0
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
37 110,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
23 559,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
15 234,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 699,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың ( облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау ( жеткізу)
9 208,0
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
200,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
8 569,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
22 216,0
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
6 180,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
832 230,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 297 960,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
755 544,0
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
1 107 052,0
3
Орман шаруашылығы
465 625,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
465 625,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
465 625,0
4
Балық шаруашылығы
274 582,0
742
Облыстың балық шаруашылығы басқармасы
274 582,0
001
Облыс аумағында балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
165 974,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
25 513,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
50 000,0
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
28 800,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 295,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
7 169 404,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы