О бюджете города Актау на 2025 - 2027 годы
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 20 декабря 2024 года № 18/118
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственным управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Актау на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 939 861,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 37 356 697,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 380 286,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 960 584,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 242 294,0 тысяч тенге;
2) затраты – 46 939 861,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 106 321,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 864,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 114 185,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 106 321,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 106 321,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 7 864,0 тысяч тенге;
погашение займов – 114 185,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет по налоговым поступлениям установлены в следующих размерах:
корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 50 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 2,0 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 5,0 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 0 процентов;
социальный налог – 1,5 процентов.
3. Учесть, что в городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 1 548 267 тысяч тенге;

2025 - 2027 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 18/118 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7 - тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 939 861,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 37 356 697,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 380 286,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 960 584,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 6 242 294,0 мың теңге;
2) шығындар – 46 939 861,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -106 321,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 864,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 114 185,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 106 321,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -106 321,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 7 864,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 114 185,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Салықтық түсімдер бойынша қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленгені ескерілсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 2,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 5,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 0 пайыз;
әлеуметтік салық – 1,5 пайыз.
3. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 1 548 267 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

4. Учесть, что в городском бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах в сумме 7 864 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв акимата города в сумме 300 000,0 тысяч тенге.
6. Установить объемы трансфертов общего характера между городским бюджетом и бюджетом села Умирзак на трехлетний период 2025-2027 годов, согласно приложению 4 к настоящему решению.

4. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 7 864 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің көзделгені ескерілсін.
5. Қала әкімдігінің резерві 300 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешімнің 4- қосымшасына сәйкес 2025-2027 жылдардың үш жылдық кезеңге қалалық бюджет пен Өмірзақ ауылы бюджеті арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі белгіленсін.

711 354,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
711 354,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 017 290,0
1
Социальное обеспечение
1 323 692,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 323 692,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 323 692,0
2
Социальная помощь
6 165 343,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 137 506,0
006
Оказание жилищной помощи
50 160,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 991 723,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
38 927,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
547 593,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
3 509 103,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 837,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
27 837,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
528 255,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
352 255,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
122 751,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
25 673,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
97 756,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24 994,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 081,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 000,0
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
176 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

711 354,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
711 354,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
8 017 290,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 323 692,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 323 692,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 323 692,0
2
Әлеуметтiк көмек
6 165 343,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 137 506,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
50 160,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 991 723,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
38 927,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
547 593,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
3 509 103,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 837,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
27 837,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
528 255,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
352 255,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122 751,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
25 673,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
97 756,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24 994,0
054
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстарды үкіметтік емес ұйымдарда орналастыру
52 081,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
29 000,0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
176 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру