О бюджете города Жанаозен на 2025 – 2027 годы
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 20 декабря 2024 года № 23/189
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 3настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Жанаозен на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1)доходы – 19 581 424,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 396 483,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 100 376,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 306 060,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 778 505,0 тысяч тенге;
2)затраты 18 781 424,0 тысячи тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 78 087,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 117 960,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 873,0 тысячи тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 800 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 800 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 78 087,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 78 087,0 тысяч тенге;
поступления займов – 117 960,0 тысяч тенге;
погашение займов – 39 873,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.

2025 - 2027 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/189 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3 - тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 581 424,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 16 396 483,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 100 376,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 306 060,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 778 505, 0 мың теңге;
2) шығындар –18 781 424,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 78 087,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 117 960,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 873,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 800 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 800 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 78 087,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 78 087,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 117 960,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 39 873,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.

2. Учесть, что из городского бюджета на 2025 год в бюджеты сҰл выделена субвенция в сумме 3 517 457,0 тысяч тенге, в том числе:
села Тенге – 508 248,0 тысяч тенге;
села Кызылсай – 589 121,0 тысяча тенге;
села Рахат – 1 064 244,0 тысячи тенге;
села Кендирли – 1 355 844,0 тысячи тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жанаозенского городского маслихата Г. Байжанов
Приложение 1
к решению Жанаозенского городского

2. 2025 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 3 517 457,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Теңге ауылы –508 248,0 мың теңге;
Қызылсай ауылы –589 121,0 мың теңге;
Рахат ауылы –1 064 244,0 мың теңге;
Кендірлі ауылы –1 355 844,0 мың теңге.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаөзен қалалық мәслихатының төрағасы Г. Байжанов
Жаңаөзен қалалық мәслихатының

485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
372 745,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
372 745,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 510 184,0
1
Социальное обеспечение
667 063,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
667 063,0
005
Государственная адресная социальная помощь
667 063,0
2
Социальная помощь
2 361 276,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 329 441,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 684,0
006
Оказание жилищной помощи
11 430,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
924 640,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
21 233,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111 216,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 236 238,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31 835,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
31 835,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
481 845,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
451 845,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
87 939,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 775,0
021
Капитальные расходы государственного органа
41 650,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
80 236,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
372 745,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
372 745,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 510 184,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
667 063,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
667 063,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
667 063,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 361 276,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 329 441,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 684,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 430,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
924 640,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
21 233,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
111 216,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 236 238,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 835,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
31 835,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
481 845,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
451 845,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 939,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 775,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
41 650,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
80 236,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту