О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 10/62 "О районном бюджете на 2024 - 2026 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 4 июля 2024 года № 17/101
Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного Маслихата от 22 декабря 2023 года №10/62 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №191659) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственнок настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 120 044,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 112 565,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 61 113,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 18 112,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 928 254,4 тысячи тенге;
2) затраты – 12 340 999,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 141 638,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 396 999,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 255 361,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 362 594,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
3 362 594,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 396 999,8 тысяч тенге;
погашение займов – 256 232,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 221 826,2 тысяч тенге.";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Мунайлинского районного маслихата Б. Билялов
"Согласовано"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономика и
финансов Мунайлинского района"
_______________ Ш. Сұңғат
"4" июля 2024 года
Приложение
к решению Мунайлинского
районного маслихата
от 4 июля 2024 года №17/101
Приложение 1
к решению Мунайлинского
районного маслихата
от 22 декабря 2023 года №10/62
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
2
3

Мұнайлы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 10/62 "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 шілдедегі № 17/101 шешімі
Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №10/62 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №191659 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 120 044,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 112 565,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 61 113,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 18 112,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 928 254,4 мың теңге;
2) шығындар – 12 340 999,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 141 638,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2 396 999,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 255 361,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 362 594,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 362 594,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 2 396 999,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 256 232,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 221 826,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұнайлы аудандық мәслихатының төрағасы Б. Билялов
"Келісілді"
"Мұнайлы аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ Ш. Сұңғат
"4" шілде 2024 жыл
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2024 жылғы 4 шілдедегі
№17/101 шешіміне қосымша
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№10/62 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың тенге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

10 093,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10 093,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 435 893,0
1
Социальное обеспечение
776 099,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
776 099,0
005
Государственная адресная социальная помощь
776 099,0
2
Социальная помощь
2 361 330,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 361 330,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
53 458,0
006
Оказание жилищной помощи
10 500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
833 558,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
20 261,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
161 182,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 282 371,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
298 464,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
283 464,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62 397,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 021,0
021
Капитальные расходы государственного органа
28 350,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
185 196,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
15 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 418 665,0
1
Жилищное хозяйство
1 989 036,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

10 093,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10 093,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 435 893,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
776 099,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
776 099,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
776 099,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 361 330,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 361 330,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
53 458,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
833 558,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
20 261,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
161 182,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 282 371,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
298 464,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
283 464,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 397,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 021,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28 350,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
185 196,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
15 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 418 665,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 989 036,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі