О районном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 26 декабря 2024 года № 25/139
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 13 декабря 2024 года №17/177 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 204578), Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственнок настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 156 282,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 149 662,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 99 335,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 25 413,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 881 872,8 тысячи тенге;
2) затраты – 13 156 282,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 258 362,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –538 684,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 280 322 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 258 362,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
258 362,0 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 538 684,0 тысячи тенге;
погашение займов – 280 322 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2025 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 16 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 0 процентов;
5) социальный налог – 15,9 процентов.
3. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 200 000,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районный бюджет на 2025 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 3 605 453,8 тысячи тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.

2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/139 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7 - тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы №17/177 "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 204578 болып тіркелген) сәйкес, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 156 282,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 149 662,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 99 335,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 25 413,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 4 881 872,8 мың теңге;
2) шығындар – 13 156 282,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 258 362 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 538 684,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –280 322 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 258 362,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 258 362,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 538 684,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 280 322 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.".
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 16 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 0 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 15,9 пайыз.";
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 200 000,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 3 605 453,8 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.

5. Утвердить резерв акимата района на 2025 год в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2025 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Мунайлинского районного маслихата Б. Билялов
"Согласовано"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономика и
финансов Мунайлинского района"
_______________ Ш. Сұңғат
"26" декабря 2024 года
Приложение 1
к решению Мунайлинского
районного маслихата
от 26 декабря 2024 года №25/139
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
2
3

5. 2025 жылға арналған аудан әкімдігінің резерві 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
7. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұнайлы аудандық мәслихатының төрағасы Б. Билялов
"Келісілді"
"Мұнайлы аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ Ш. Сұңғат
"26" желтоқсан 2024 жыл
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№25/139 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың тенге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

1 492 419,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 492 419,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 492 419,0
2
Социальная помощь
2 924 369,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 924 369,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65 117,0
006
Оказание жилищной помощи
11 064,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
959 006,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
20 879,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
181 577,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 686 726,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
452 310,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
437 310,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68 738,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 016,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
130 670,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
177 678,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16 038,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 170,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
15 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 247 167,8
1
Жилищное хозяйство
492 425,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
315 395,8
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
315 395,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
177 030,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
177 030,0
2
Коммунальное хозяйство
1 178 453,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 178 453,0

1 492 419,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 492 419,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 492 419,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 924 369,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 924 369,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65 117,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 064,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
959 006,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
20 879,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
181 577,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 686 726,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
452 310,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
437 310,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 738,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 016,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
130 670,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
177 678,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16 038,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 170,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
15 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 247 167,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
492 425,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
315 395,8
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
315 395,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
177 030,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
177 030,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 178 453,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 178 453,0

6 725,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4 159,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 566,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 843 312,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
61 237,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
61 237,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
78 531,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
78 531,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 703 544,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
71 775,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 631 769,0
02
Оборона
63 739,0
1
Военные нужды
63 739,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
63 739,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
63 739,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
88 570,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
88 570,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
88 570,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
88 570,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 408 945,0
1
Социальное обеспечение
730 681,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
730 681,0
005
Государственная адресная социальная помощь
730 681,0
2
Социальная помощь
2 415 905,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 415 905,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
58 938,0
006
Оказание жилищной помощи
11 576,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
762 907,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому

6 725,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4 159,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 566,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1 843 312,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
61 237,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 237,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
78 531,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 531,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 703 544,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 775,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 631 769,0
02
Қорғаныс
63 739,0
1
Әскери мұқтаждар
63 739,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
63 739,0
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегі iс-шаралар
63 739,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
88 570,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
88 570,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
88 570,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
88 570,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 408 945,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
730 681,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
730 681,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
730 681,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 415 905,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 415 905,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
58 938,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 576,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
762 907,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
040
Развитие объектов государственных органов
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
008
Развитие объектов спорта
13
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
008
Cпорт объектілерін дамыту
13
Өзгелер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту