Қостанай облысы үшін 2024-2028 жылдарға арналған қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін бекіту туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2024 жылғы 29 қарашадағы № 180 шешімі
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексі 37-бабының 4-тармағына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысы үшін 2024-2028 жылдарға арналған қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты төрағасының өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы М. Жутаев
Келісілді
"Қостанай облысы
әкімдігінің табиғи
ресурстар және табиғат
пайдалануды реттеу
басқармасы" ММ
басшысы
_______________ Н. Қатарбеков
" " _________ 2024 жыл
Келісілді
"Қостанай облысы
бойынша экология
департаменті" РММ
басшысы
_______________ К. Елеусенов
" " __________ 2024 жыл
Мәслихаттың
2024 жылғы 29 қарашадағы
№ 180 шешіміне
қосымша
Қостанай облысы үшін 2024-2028 жылдарға арналған қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері
Зерттеу объектісі
Рұқсат етілетін шекті шоғырлануы (РЕШШот) орташа тәуліктік шамасы (мг/м3)
Қостанай облысының қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіші
Ластаушы заттар
2024 жыл
2025 жыл
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
1
2
3
4
5
6
7
Атмосфералық ауаның сапасы*
Қостанай қаласы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Рудный қаласы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Қашар кенті
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Железорудный станциясы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Лисаков қаласы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Арқалық қаласы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Алтынсарин ауданы – Обаған ауылы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Амангелді ауданы – Амангелді ауылы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Әулиекөл ауданы – Әулиекөл ауылы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Денисов ауданы – Денисов ауылы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Жангелдин ауданы – Торғай ауылы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Жітіқара ауданы – Жітіқара қаласы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Қамысты ауданы – Қамысты ауылы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Қарабалық ауданы – Қарабалық кенті
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Қарасу ауданы – Қарасу ауылы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Қостанай ауданы – Тобыл қаласы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Меңдіқара ауданы – Боровское ауылы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Науырзым ауданы – Қарамеңді ауылы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Сарыкөл ауданы – Сарыкөл кенті
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Бейімбет Майлин ауданы – Әйет ауылы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Ұзынкөл ауданы – Ұзынкөл ауылы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Федоров ауданы – Федоров ауылы
Көміртек оксиді
3,0
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Қалқымалы бөлшектер
0,15
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
<1РЕШШот
Азот диоксиді
0,04
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Күкірт диоксиді
0,05
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
<0,5РЕШШот
Ескертпе: * Мониторингтік нүктелер Қостанай облысы үшін 2024 – 2028 жылдарға арналған қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерінің жобасымен айқындалды, "Қостанай облысы әкімдігінің Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" ММ әзірлеген, "Қостанай облысы бойынша экология департаменті" РММ келісілген.
Зерттеу объектісі

Об утверждении целевых показателей качества окружающей среды для Костанайской области на 2024 – 2028 годы
Решение маслихата Костанайской области от 29 ноября 2024 года № 180
В соответствии с пунктом 4 статьи 37 Экологического Кодекса Республики Казахстан Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить целевые показатели качества окружающей среды для Костанайской области на 2024-2028 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Временно осуществляющий полномочия председателя Костанайского областного маслихата М. Жутаев
Согласовано
Руководитель ГУ
"Управление природных
ресурсов и регулирования
природопользования акимата
Костанайской области"
______________ Н. Катарбеков
" " ____________ 2024 год
Согласовано
Руководитель РГУ
"Департамент экологии
по Костанайской области"
______________ К. Елеусенов
" " ___________ 2024 год
Приложение
к решению маслихата
от 29 ноября 2024 года
№ 180
Целевые показатели качества окружающей среды для Костанайской области на 2024–2028 годы
Объект обследования
Величина предельно-допустимых среднесуточных концентраций (ПДКсс) (мг/м3)
Целевой показатель качества окружающей среды Костанайской области
Загрязняющие вещества
2024 год
2025 год
2026 год
2027 год
2028 год
1
2
3
4
5
6
7
Качество атмосферного воздуха*
Город Костанай
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Город Рудный
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Поселок Качар
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Станция Железорудная
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Город Лисаковск
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Город Аркалык
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Алтынсаринский район – село Убаганское
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Амангельдинский район – село Амангельды
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Аулиекольский район – село Аулиеколь
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Денисовский район - село Денисовка
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Джангельдинский район - село Торгай
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Житикаринский район – город Житикара
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Камыстинский район – село Камысты
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Карабалыкский район - поселок Карабалык
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Карасуский район - село Карасу
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Костанайский район – город Тобыл
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Мендыкаринский район – село Боровское
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Наурзумский район – село Караменды
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
< 1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сарыкольский район - поселок Сарыколь
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Район Беимбета Майлина – село Айет
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Узункольский район - село Узунколь
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Федоровский район - село Федоровка
Углерод оксид
3,0
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Взвешенные частицы
0,15
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
<1 ПДКсс
Азота диоксид
0,04
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Сера диоксид
0,05
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
<0,5 ПДКсс
Примечание: * Мониторинговые точки определены Проектом целевых показателей качества окружающей среды для Костанайской области на 2024 – 2028 годы, разработанным ГУ "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Костанайской области", согласованным РГУ "Департамент экологии по Костанайской области"
Объект обследования

Су сапасы стандарттарының сандық мәндері сапа сыныптары бойынша (1,2,3 сынып)
Қостанай облысының қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіші
2024 жыл
2025 жыл
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
Ластаушы заттар
1
3
4
5
6
7
8
Жер үсті суларының сапасы**
Тобыл өзені
Оттегінің химиялық тұтынуы
аралықта ≤15,0 мгО2/л бастап 30,0 мгО2/л дейін
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ионы
аралықта ≤ 0,5 мг/л бастап 1,0 мг/л дейін
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
Әйет өзені
Оттегінің химиялық тұтынуы
аралықта ≤15,0 мгО2/л бастап 30,0 мгО2/л дейін
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ионы
аралықта ≤ 0,5 мг/л бастап 1,0 мг/л дейін
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
Тоғызақ өзені
Оттегінің химиялық тұтынуы
аралықта ≤15,0 мгО2/л бастап 30,0 мгО2/л дейін
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ионы
аралықта ≤ 0,5 мг/л бастап 1,0 мг/л дейін
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
Жалдама өзені
Оттегінің химиялық тұтынуы
аралықта ≤15,0 мгО2/л бастап 30,0 мгО2/л дейін
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ионы
аралықта ≤ 0,5 мг/л бастап 1,0 мг/л дейін
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
Ашыбай өзені
Оттегінің химиялық тұтынуы
аралықта ≤15,0 мгО2/л бастап 30,0 мгО2/л дейін
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ионы
аралықта ≤ 0,5 мг/л бастап 1,0 мг/л дейін
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
Торғай өзені
Оттегінің химиялық тұтынуы
аралықта ≤15,0 мгО2/л бастап 30,0 мгО2/л дейін
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ионы
аралықта ≤ 0,5 мг/л бастап 1,0 мг/л дейін
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
Шортанды өзені
Оттегінің химиялық тұтынуы
аралықта ≤15,0 мгО2/л бастап 30,0 мгО2/л дейін
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ионы
аралықта ≤ 0,5 мг/л бастап 1,0 мг/л дейін
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л

Числовые значения стандартов качества вод по классам качества (1,2,3 класс)
Целевой показатель качества окружающей среды Костанайской области
2024 год
2025 год
2026 год
2027 год
2028 год
Загрязняющие вещества
1
3
4
5
6
7
8
Качество поверхностных вод**
Река Тобол
Химическое потребление кислорода
в интервале от ≤15,0 мгО2/л до 30,0 мгО2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ион
в интервале от ≤0,5 мг/л до 1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
Река Айет
Химическое потребление кислорода
в интервале от ≤15,0 мгО2/л до 30,0 мгО2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ион
в интервале от ≤0,5 мг/л до 1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
Река Тогузак
Химическое потребление кислорода
в интервале от ≤15,0 мгО2/л до 30,0 мгО2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ион
в интервале от ≤0,5 мг/л до 1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
Река Жалдама
Химическое потребление кислорода
в интервале от ≤15,0 мгО2/л до 30,0 мгО2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ион
в интервале от ≤0,5 мг/л до 1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
Река Ашыбай
Химическое потребление кислорода
в интервале от ≤15,0 мгО2/л до 30,0 мгО2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ион
в интервале от ≤0,5 мг/л до 1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
Река Торгай
Химическое потребление кислорода
в интервале от ≤15,0 мгО2/л до 30,0 мгО2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ион
в интервале от ≤0,5 мг/л до 1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
Река Шортанды
Химическое потребление кислорода
в интервале от ≤15,0 мгО2/л до 30,0 мгО2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
<30,0 мг О2/л
Аммоний ион
в интервале от ≤0,5 мг/л до 1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л
<1,0 мг/л

0,020
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Рудный қаласы
Мұнай өнімдері
0,025
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Қашар кенті
Мұнай өнімдері
0,022
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Железорудная станциясы
Мұнай өнімдері
0,022
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Лисаков қаласы
Мұнай өнімдері
0,024
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Арқалық қаласы
Мұнай өнімдері
0,021
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Алтынсарин ауданы – Обаған ауылы
Мұнай өнімдері
0,021
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Амангелді ауданы – Амангелді ауылы
Мұнай өнімдері
0,024
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Әулиекөл ауданы - Әулиекөл ауылы
Мұнай өнімдері
0,022
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Денисов ауданы - Денисовка ауылы
Мұнай өнімдері
0,023
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Жангелді ауданы - Торғай ауылы
Мұнай өнімдері
0,019
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Жітіқара ауданы - Жітіқара қаласы
Мұнай өнімдері
0,023
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Қамысты ауданы - Қамысты ауылы
Мұнай өнімдері
0,021
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Қарабалық ауданы - Қарабалық кенті
Мұнай өнімдері
0,025
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Қарасу ауданы - Қарасу ауылы
Мұнай өнімдері
0,021
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Қостанай ауданы - Тобыл қаласы
Мұнай өнімдері
0,023
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Меңдіқара ауданы - Боровское ауылы
Мұнай өнімдері
0,018
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Науырзым ауданы - Қарамеңді ауылы
Мұнай өнімдері
0,022
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Сарыкөл ауданы - Сарыкөл кенті
Мұнай өнімдері
0,023
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Бейімбет Майлин ауданы - Айет ауылы
Мұнай өнімдері
0,018
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
фоны + 0,01 мг/г
Ұзынкөл ауданы - Ұзынкөл ауылы
Мұнай өнімдері

0,020
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Город Рудный
Нефтепродукты
0,025
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Поселок Качар
Нефтепродукты
0,022
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Станция Железорудная
Нефтепродукты
0,022
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Город Лисаковск
Нефтепродукты
0,024
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Город Аркалык
Нефтепродукты
0,021
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Алтынсаринский район – село Убаганское
Нефтепродукты
0,021
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Амангельдинский район – село Амангельды
Нефтепродукты
0,024
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Аулиекольский район – село Аулиеколь
Нефтепродукты
0,022
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Денисовский район – село Денисовка
Нефтепродукты
0,023
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Джангельдинский район - село Тургай
Нефтепродукты
0,019
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Житикаринский район – город Житикара
Нефтепродукты
0,023
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Камыстинский район – село Камысты
Нефтепродукты
0,021
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Карабалыкский район – поселок Карабалык
Нефтепродукты
0,025
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Карасуский район - село Карасу
Нефтепродукты
0,021
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Костанайский район – город Тобыл
Нефтепродукты
0,023
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Мендыкаринский район – село Боровское
Нефтепродукты
0,018
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Наурзумский район – село Караменды
Нефтепродукты
0,022
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Сарыкольский район – поселок Сарыколь
Нефтепродукты
0,023
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Район Беимбета Майлина – село Айет
Нефтепродукты
0,018
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
фон + 0,01 мг/г
Узункольский район – село Узунколь
Нефтепродукты

>185,3 га
>362 га
> 195 га
>194,2 га
>194,2 га
Ластаушы заттардың түрлері бойынша шығарындылардың жиынтық көлемі
<178 459 тонна, оның ішінде:
күкірт диоксиді <57107 тонна;
көміртек оксиді <14277 тонна;
азот диоксиді <10708 тонна;
қатты заттар <55322 тонна;
басқалары <41045 тонна.
<176 674 тонна, оның ішінде:
күкірт диоксиді <56536 тонна;
көміртек оксиді <14134 тонна;
азот диоксиді <10601 тонна;
қатты заттар <54769 тонна;
басқалары <40635 тонна.
<174 908 тонна, оның ішінде:
күкірт диоксиді <55971 тонна;
көміртек оксиді <13993 тонна;
азот диоксиді <10495 тонна;
қатты заттар <54221 тонна;
басқалары <40229 тонна.
<173 159 тонна, оның ішінде:
күкірт диоксиді <55411 тонна;
көміртек оксиді <13853 тонна;
азот диоксиді <10390 тонна;
қатты заттар <53679 тонна;
басқалары < 39826 тонна.
<171427 тонна, оның ішінде:
күкірт диоксиді <54857 тонна;
көміртек оксиді <13714 тонна;
азот диоксиді <10286 тонна;
қатты заттар <53142 тонна;
басқалары <39428 тонна.
Су объектілеріне ластаушы заттар төгінділерінің жиынтық көлемі
<417 мың тонна
<396 мың тонна
<376 мың тонна
<357,6 мың тонна
<339,7 мың тонна
Коммуналдық қалдықтарды қайта өңдеу және кәдеге жарату үшін (жиналу көлемінен)
23%
27,5%
29%
30%
31%
Қостанай облысының квоталанатын кәсіпорындарының парниктік газдар шығарындыларын қысқартудың жиынтық көлемі
<2 214 645 тонна
<2 181 365 тонна
<2 148 645 тонна
<2 116 415 тонна
<2 084 669 тонна
Ескерту: аббревиатураның транскрипциясы
РЕШШот - орташа тәуліктік шекті рұқсат етілген концентрация
мг/м3- текшеметрге миллиграмм
мгО2/л - литріне миллиграмм оттегі
мг/л - литріне миллиграмм
мг/г -грамына миллиграмм
га- гектар
ГУ – мемлекеттік мекеме
РГУ – республикалық мемлекеттік мекеме

>185,3 га
>362 га
>195 га
> 194,2 га
> 194,2 га
Совокупный объем выбросов по видам загрязняющих веществ
<178 459 тонн, в том числе:
сера диоксид <57107 тонн;
углерод оксид <14277 тонны;
азота диоксид <10708 тонн;
твердые вещества <55322 тонн;
прочие <41045 тонн.
<176 674 тонн, в том числе:
сера диоксид <56536 тонн;
углерод оксид <14134 тонны;
азота диоксид <10601 тонн;
твердые вещества <54769 тонн;
прочие <40635 тонн.
<174 908 тонн, в том числе:
сера диоксид
<55971 тонн;
углерод оксид <13993 тонны;
азота диоксид <10495 тонн;
твердые вещества
<54221 тонн;
прочие <40229 тонн.
<173 159 тонн, в том числе:
сера диоксид <55411 тонн;
углерод оксид
<13853 тонны;
азота диоксид
<10390 тонн;
твердые вещества
<53679 тонн;
прочие <39826 тонн.
<171427 тонн, в том числе:
сера диоксид
<54857 тонн;
углерод оксид
<13714 тонны;
азота диоксид
<10286 тонн;
твердые вещества <53142 тонн;
прочие <39428 тонн.
Совокупный объем сбросов загрязняющих веществ в водные объекты
<417 тысяч тонн
<396 тысяч тонн
<376 тысяч тонн
<357,6 тысяч тонн
<339,7 тысяч тонн
Доля переработки и утилизации коммунальных отходов (от объема образования)
23%
27,5%
29%
30%
31%
Совокупный объем сокращения выбросов парниковых газов квотируемыми предприятиями Костанайской области
<2 214 645 тонн
<2 181 365 тонн
<2 148 645 тонн
<2 116 415 тонн
<2 084 669 тонн
Примечание: расшифровка аббревиатуры
ПДКсс - среднесуточная предельно - допустимая концентрация
мг/м3 - миллиграмм на кубический метр
мгО2/л - миллиграмм кислорода на литр
мг/л - миллиграмм на литр
мг/г - миллиграмм на грамм
га - гектар
ГУ - государственное учреждение
РГУ - республиканское государственное учреждение