О бюджете города Аркалыка на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 144
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10218150,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3528382,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 48251,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 103222,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6538295,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 489718,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10218150,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14582,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 31456,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16874,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14582,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14582,0 тысяч тенге:
поступление займов – 31456,0 тысяч тенге;
погашение займов – 16874,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 4316622,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 348543,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 1370759,0 тысяч тенге.

Арқалық қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 144 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арқалық қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10218150,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3528382,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 48251,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 103222,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 6538295,0 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 489718,0 мың теңге;
2) шығындар – 10218150,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14582,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 31456,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 16874,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14582,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14582,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 31456,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16874,0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 4316622,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі республикалық бюджеттен 348543,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 1370759,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

4. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрен объем бюджетных кредитов из республиканского бюджета в сумме 31456,0 тысяч тенге, в том числе:
местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 31456,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аркалыка на 2025 год, не установлен.

4. 2025 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көлемі 31456,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 31456,0 мың теңге сомасында.
5. Арқалық қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.

6 085,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 638 320,0
1
Социальное обеспечение
544 057,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
544 057,0
005
Государственная адресная социальная помощь
544 057,0
2
Социальная помощь
775 533,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
775 533,0
006
Оказание жилищной помощи
40 542,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46 816,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 909,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
146 192,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
226 135,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
305 939,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
318 730,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
318 730,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
185 050,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
700,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
127 096,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 884,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 334 394,0
1
Жилищное хозяйство
1 274 729,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
128 896,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
128 896,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 145 833,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 433,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
974 400,0
005
Снос аварийного и ветхого жилья

6 085,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 638 320,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
544 057,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
544 057,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
544 057,0
2
Әлеуметтiк көмек
775 533,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
775 533,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
40 542,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46 816,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 909,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
146 192,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
226 135,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
305 939,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
318 730,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
318 730,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
185 050,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
700,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
127 096,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 884,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 334 394,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 274 729,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
128 896,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
128 896,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 145 833,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
11 433,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
974 400,0
005
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу