О бюджете города Аркалыка на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 144.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10883536,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3528382,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 48251,0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 103222,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7203681,4 тысяч тенге, из них объем субвенций – 489718,0 тысяч тенге;
2) затраты – 11357632,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14582,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 31456,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16874,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -488678,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 488678,5 тысяч тенге:
поступление займов – 31456,0 тысяч тенге;
погашение займов – 16874,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 474096,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 18.02.2025 № 154 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 1144169,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 3176365,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 18.02.2025 № 154 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан 686687,0 тысяч тенге, из республиканского бюджета в сумме 348543,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 1345546,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 18.02.2025 № 154 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрен объем бюджетных кредитов из республиканского бюджета в сумме 31456,0 тысяч тенге, в том числе:

Арқалық қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 144 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арқалық қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10883536,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3528382,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 48251,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 103222,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 7203681,4 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 489718,0 мың теңге;
2) шығындар – 11357632,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14582,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 31456,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 16874,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -488678,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 488678,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 31456,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16874,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 474096,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 18.02.2025 № 154 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған қала бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі республикалық бюджеттен 1144169,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 3176365,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 18.02.2025 № 154 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2025 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен 686687,0 мың теңге сомасында, республикалық бюджеттен 348543,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 1345546,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 18.02.2025 № 154 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көлемі 31456,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 31456,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аркалыка на 2025 год, не установлен.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата от

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 31456,0 мың теңге сомасында.
5. Арқалық қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева
Арқалық қалалық мәслихатының

6 085,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 085,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 638 320,0
1
Социальное обеспечение
544 057,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
544 057,0
005
Государственная адресная социальная помощь
544 057,0
2
Социальная помощь
772 861,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
772 861,7
006
Оказание жилищной помощи
37 870,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46 816,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 909,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
146 192,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
226 135,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
305 939,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
321 401,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
321 401,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
185 050,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
700,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2 173,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
127 096,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 382,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 449 014,1
1
Жилищное хозяйство
1 010 691,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
24 858,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
24 858,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
985 833,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 433,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

6 085,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 085,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 638 320,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
544 057,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
544 057,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
544 057,0
2
Әлеуметтiк көмек
772 861,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
772 861,7
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
37 870,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46 816,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 909,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
146 192,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
226 135,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
305 939,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
321 401,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
321 401,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
185 050,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
700,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 173,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
127 096,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 382,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 449 014,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 010 691,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
24 858,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
24 858,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
985 833,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
11 433,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу