О бюджете города Лисаковска на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 24 декабря 2024 года № 139
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 2, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7253050,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6750788,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 64135,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 41349,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 396778,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7203350,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 7017,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7017,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 56717,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 56717,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что на 2025 год объем бюджетных изъятий из районного (города областного значения) бюджета в областной бюджет установлен в сумме 3448738,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного (города областного значения) бюджета бюджету поселка Октябрьский, в сумме 44839,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета поселка Октябрьский в районный (город областного значения) бюджет на 2025 год составляет 0,0 тысяч тенге.

Лисаков қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 139 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 2-бабының 4-тармағына, 75-бабына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Лисаков қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7253050,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6750788,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 64135,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 41349,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 396778,0 мың теңге;
2) шығындар – 7203350,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 7017,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7017,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 56717,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 56717,0 мың теңге.
2. 2025 жылға аудандық (облыстық маңызы бар қаладан) бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 3448738,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Лисаков қаласының 2025 жылға арналған бюджетінде аудандық (облыстық маңызы бар қаласының) бюджеттен Октябрь кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 44839,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Октябрь кентінің 2025 жылға арналған бюджетінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.

5. Утвердить резерв акимата города Лисаковска на 2025 год в сумме 27964,0 тысячи тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории города – 13982,0 тысячи тенге;
резерв местного исполнительного органа города на неотложные затраты – 13982,0 тысячи тенге.
6. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2025 год не установлен.

5. Лисаков қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 27964,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
қала аумағында табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін төтенше резерв – 13982,0 мың теңге;
қаланың жергілікті атқарушы органының шұғыл шығындарға арналған резерві – 13982,0 мың теңге.
6. Лисаков қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбеген.

39 380,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
567 751,0
1
Социальное обеспечение
81 815,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 815,0
005
Государственная адресная социальная помощь
81 815,0
2
Социальная помощь
364 167,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
364 167,0
006
Оказание жилищной помощи
17 095,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
52 895,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 921,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
150 014,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
119 738,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
17 504,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
121 769,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
121 769,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 823,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
509,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 530,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
39 696,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 211,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
619 551,0
1
Жилищное хозяйство
163 200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
163 200,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
134 720,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
28 480,0
2
Коммунальное хозяйство
171 748,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
36 380,0

39 380,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
567 751,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
81 815,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 815,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
81 815,0
2
Әлеуметтiк көмек
364 167,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
364 167,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 095,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
52 895,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 921,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
150 014,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
119 738,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
17 504,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
121 769,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
121 769,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 823,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
509,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 530,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39 696,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 211,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
619 551,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
163 200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
163 200,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
134 720,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
28 480,0
2
Коммуналдық шаруашылық
171 748,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
36 380,0