О бюджете города Лисаковска на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 24 декабря 2024 года № 139.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 2, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7298004,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6750788,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 64135,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 41349,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 441732,0 тысячи тенге;
2) затраты – 7568573,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 7017,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7017,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -263552,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 263552,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 04.03.2025 № 158 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что на 2025 год объем бюджетных изъятий из районного (города областного значения) бюджета в областной бюджет установлен в сумме 3448738,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного (города областного значения) бюджета бюджету поселка Октябрьский, в сумме 44839,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета поселка Октябрьский в районный (город областного значения) бюджет на 2025 год составляет 0,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата города Лисаковска на 2025 год в сумме 27964,0 тысячи тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории города – 13982,0 тысячи тенге;
резерв местного исполнительного органа города на неотложные затраты – 13982,0 тысячи тенге.

Лисаков қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 139 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 2-бабының 4-тармағына, 75-бабына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Лисаков қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7298004,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6750788,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 64135,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 41349,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 441732,0 мың теңге;
2) шығындар – 7568573,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 7017,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7017,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -263552,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 263552,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 04.03.2025 № 158 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға аудандық (облыстық маңызы бар қаладан) бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 3448738,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Лисаков қаласының 2025 жылға арналған бюджетінде аудандық (облыстық маңызы бар қаласының) бюджеттен Октябрь кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 44839,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Октябрь кентінің 2025 жылға арналған бюджетінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
5. Лисаков қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 27964,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
қала аумағында табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін төтенше резерв – 13982,0 мың теңге;
қаланың жергілікті атқарушы органының шұғыл шығындарға арналған резерві – 13982,0 мың теңге.

6. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2025 год не установлен.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата К. Мухамадиева
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 139
Бюджет города Лисаковска на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 04.03.2025 № 158 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

6. Лисаков қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбеген.
7. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы К. Мухамадиева
Мәслихаттың
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 139 шешіміне
1-қосымша
Лисаков қаласының 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 04.03.2025 № 158 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

81 815,0
2
Социальная помощь
366 198,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
366 198,5
006
Оказание жилищной помощи
17 095,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
52 895,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 921,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
151 891,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
119 738,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
17 658,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
126 014,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
126 014,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 068,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
509,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 530,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
39 696,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 211,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
708 473,7
1
Жилищное хозяйство
238 914,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
238 914,7
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
134 720,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
104 194,7
2
Коммунальное хозяйство
172 789,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
36 380,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
34 369,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 011,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
136 409,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
136 409,0
3
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

81 815,0
2
Әлеуметтiк көмек
366 198,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
366 198,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 095,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
52 895,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 921,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
151 891,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
119 738,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
17 658,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
126 014,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
126 014,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 068,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
509,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 530,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39 696,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 211,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
708 473,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
238 914,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
238 914,7
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
134 720,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
104 194,7
2
Коммуналдық шаруашылық
172 789,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
36 380,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
34 369,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 011,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
136 409,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
136 409,0
3
Елді-мекендерді көркейту

30 319,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
48 456,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48 456,0
02
Оборона
16 379,0
1
Военные нужды
15 990,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 990,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 990,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
389,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
389,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
389,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35 813,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
35 813,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 813,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
35 813,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
470 854,0
1
Социальное обеспечение
26 919,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 919,0
005
Государственная адресная социальная помощь
26 919,0
2
Социальная помощь
352 118,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
352 118,0
006
Оказание жилищной помощи
17 950,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 130,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 267,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
151 572,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
105 819,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
18 380,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
91 817,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91 817,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

30 319,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48 456,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 456,0
02
Қорғаныс
16 379,0
1
Әскери мұқтаждар
15 990,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 990,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 990,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
389,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
389,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
389,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35 813,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
35 813,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 813,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
35 813,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
470 854,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
26 919,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 919,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26 919,0
2
Әлеуметтiк көмек
352 118,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
352 118,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 950,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 130,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 267,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
151 572,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
105 819,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
18 380,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
91 817,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91 817,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер