О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2023 года № 64 "О районном бюджете Амангельдинского района на 2024 - 2026 годы"
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28 февраля 2024 года № 81
Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Амангельдинского районного маслихата "О районном бюджете Амангельдинского района на 2024 - 2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 64, зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190987 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 050 511,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 819 927,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 46 758,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 183 723,3 тысяча тенге;
2) затраты – 4 014 254,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 826,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 71 994,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 168,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 52 500,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 52 500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 67 068,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 67 068,3 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Временно исполняющий обязанности председателя Амангельдинского районного маслихата Н. Алмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель коммунального
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата
Амангельдинского района"
_______________ М.С. Сакетов
"28" февраль 2024 год
Приложение 1
к решению маслихата
от "28" февраля 2024 года
№ 81
Приложение 1
к решению маслихата

Мәслихаттың 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 64 "Амангелді ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2024 жылғы 28 ақпандағы № 81 шешімі
Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді аудандық мәслихатының "Амангелді ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 64 шешіміне, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190987 болып тіркелген, мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Амангелді ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 050 511,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 819 927,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 46 758,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 100,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 183 723,3 мың теңге;
2) шығындар – 4 014 254,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 50 826,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 71 994,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 21 168,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 52 500,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 52 500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 67 068,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 67 068,3 мың теңге.":
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Амангелді аудандық мәслихаты төрағасының уақытша міндетін атқарушы Н. Алмагамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
"Амангелді ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі"
коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ М.С. Сакетов
"28" ақпан 2024 жыл
Мәслихаттың
2024 жылғы "28" ақпандағы
№ 81 шешіміне
қосымша
Мәслихаттың

187 366,1
1
Социальное обеспечение
75 025,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75 025,0
005
Государственная адресная социальная помощь
75 025,0
2
Социальная помощь
37 937,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37 937,1
006
Оказание жилищной помощи
360,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18 632,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 836,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4 836,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
12 273,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74 404,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 404,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 394,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 787,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 223,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
59 210,0
1
Жилищное хозяйство
57 450,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
52 447,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
52 447,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 003,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 003,0
2
Коммунальное хозяйство
1 760,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 760,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 760,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
414 848,4
1
Деятельность в области культуры
134 527,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)

187 366,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
75 025,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75 025,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
75 025,0
2
Әлеуметтiк көмек
37 937,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37 937,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
360,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18 632,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 836,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
4 836,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
12 273,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74 404,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 404,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 394,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 787,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 223,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
59 210,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
57 450,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
52 447,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
52 447,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 003,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
5 003,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 760,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 760,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 760,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
414 848,4
1
Мәдениет саласындағы қызмет
134 527,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі

1 714,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 850,0
3
Информационное пространство
170 992,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
170 992,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
3 600,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
146 670,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
20 722,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
80 084,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
80 084,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
54 114,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
25 970,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
73 632,0
6
Земельные отношения
53 495,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
53 495,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31 224,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
22 271,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20 137,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 137,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 137,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 178,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 178,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
24 178,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
24 178,0
12
Транспорт и коммуникации
1 496 000,0
1
Автомобильный транспорт
1 496 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 496 000,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
46 000,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

1 714,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 850,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
170 992,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
170 992,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
3 600,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
146 670,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
20 722,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
80 084,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
80 084,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 114,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
25 970,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
73 632,0
6
Жер қатынастары
53 495,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
53 495,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 224,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
22 271,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20 137,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 137,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 137,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 178,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 178,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
24 178,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 178,0
12
Көлiк және коммуникация
1 496 000,0
1
Автомобиль көлiгi
1 496 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 496 000,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
46 000,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

21 491,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
72 684,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
45 111,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
45 111,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
27 573,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
27 573,0
02
Оборона
29 664,0
1
Военные нужды
27 462,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 462,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
27 462,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2 202,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 202,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 206,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
996,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
226 173,0
1
Социальное обеспечение
93 763,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93 763,0
005
Государственная адресная социальная помощь
93 763,0
2
Социальная помощь
52 846,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 846,0
006
Оказание жилищной помощи
360,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22 906,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 059,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 635,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
20 886,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
79 564,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79 564,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

21 491,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
72 684,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
45 111,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 111,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
27 573,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 573,0
02
Қорғаныс
29 664,0
1
Әскери мұқтаждар
27 462,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27 462,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
27 462,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2 202,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 202,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 206,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
996,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
226 173,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
93 763,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93 763,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
93 763,0
2
Әлеуметтiк көмек
52 846,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 846,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
360,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22 906,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 059,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
5 635,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
20 886,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
79 564,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79 564,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер