О внесении изменений в решение маслихата от 25 декабря 2023 года № 118 "О районном бюджете Аулиекольского района на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 22 февраля 2024 года № 151
Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Аулиекольского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 118 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 062 112,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 287 862,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 28 558,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 692,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 5 743 000,3 тысячи тенге;
2) затраты – 7 992 591,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 134 295,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 232 596,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 98 301,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 356 063,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 420 837,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 420 837,5 тысяч тенге.
приложения 1, 2 и 3 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.

Әулиекөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 118 "Әулиекөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 22 ақпандағы № 151 шешімі
Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Әулиекөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 118 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. Әулиекөл ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 062 112,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 287 862,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 28 558,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 692,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 743 000,3 мың теңге;
2) шығындар –7 992 591,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 134 295,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 232 596,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 98 301,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 356 063,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 420 837,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 420 837,5 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

284160,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
90661,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6646,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
103089,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
83264,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
88135,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
88135,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69635,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1500,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
171898,0
1
Жилищное хозяйство
166398,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
166398,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
166398,0
3
Благоустройство населенных пунктов
5500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5500,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
500,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
5000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
661087,0
1
Деятельность в области культуры
202593,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
202593,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
202593,0
2
Спорт
168121,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
168121,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
23739,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
112292,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
11230,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

284160,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
90661,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6646,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
103089,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
83264,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
88135,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
88135,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69635,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1500,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
171898,0
2
Коммуналдық шаруашылық
166398,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
166398,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
166398,0
3
Елді-мекендерді көркейту
5500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5500,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
500,0
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
5000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
661087,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
202593,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
202593,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
202593,0
2
Спорт
168121,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
168121,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23739,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
112292,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
11230,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

20860,0
3
Информационное пространство
200358,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
183358,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
156476,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
26882,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17000,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
17000,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
90015,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
27201,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
27201,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
62814,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
29021,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
33793,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
50000,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
50000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50000,0
036
Развитие газотранспортной системы
50000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
117998,0
1
Сельское хозяйство
53234,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
53234,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
53234,0
6
Земельные отношения
6913,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
6913,0
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
6913,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
57851,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
57851,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
57851,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38278,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38278,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
38278,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

20860,0
3
Ақпараттық кеңістік
200358,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
183358,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
156476,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
26882,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17000,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17000,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
90015,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
27201,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27201,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
62814,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29021,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
33793,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
50000,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
50000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50000,0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
50000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
117998,0
1
Ауыл шаруашылығы
53234,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауылшаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
53234,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы жəне жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53234,0
6
Жер қатынастары
6913,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауылшаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
6913,0
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
6913,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
57851,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
57851,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
57851,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38278,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38278,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
38278,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының жəне елді мекендерінің сəулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жəне ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла жəне тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер