О районном бюджете Аулиекольского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 25 декабря 2024 года № 253.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 175 295,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 579 682,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 25 281,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 854,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 5 564 478,5 тысяч тенге;
2) затраты – 8 370 318,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 106 397,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 220 192,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 795,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 301 420,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 301 420,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 14.05.2025 № 312 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета на 2025 год в сумме 223 900,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, поселка, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселка, сельских округов на 2025 год в сумме 238 280,0 тысяч тенге, в том числе:
село Коктал – 14 977,0 тысяч тенге;
село Первомайское – 21 526,0 тысяч тенге;
село Тимофеевка – 24 759,0 тысяч тенге;
Диевский сельский округ – 15 474,0 тысячи тенге;
Казанбасский сельский округ – 32 599,0 тысяч тенге;
Москалевский сельский округ – 28 409,0 тысяч тенге;
Новонежинский сельский округ – 15 040,0 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 26 789,0 тысяч тенге;
Сулукольский сельский округ – 30 812,0 тысяч тенге;
Черниговский сельский округ – 27 895,0 тысяч тенге.
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселка, сельских округов на 2026 год в сумме 238 280,0 тысяч тенге, в том числе:
село Коктал – 14 977,0 тысяч тенге;
село Первомайское – 21 526,0 тысяч тенге;
село Тимофеевка – 24 759,0 тысяч тенге;
Диевский сельский округ – 15 474,0 тысячи тенге;

Әулиекөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 253 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әулиекөл ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 175 295,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 579 682,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25 281,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 854,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 564 478,5 мың теңге;
2) шығындар – 8 370 318,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 106 397,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 220 192,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 795,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 301 420,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 301 420,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 14.05.2025 № 312 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 223 900,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 238 280,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Көктал ауылы – 14 977,0 мың теңге;
Первомай ауылы – 21 526,0 мың теңге;
Тимофеев ауылы – 24 759,0 мың теңге;
Диев ауылдық округі – 15 474,0 мың теңге;
Қазанбасы ауылдық округі – 32 599,0 мың теңге;
Москалев ауылдық округі –28 409,0 мың теңге;
Новонежин ауылдық округі – 15 040,0 мың теңге;
Новоселов ауылдық округі – 26 789,0 мың теңге;
Сұлукөл ауылдық округі –30 812,0 мың теңге;
Чернигов ауылдық округі – 27 895,0 мың теңге.
2) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 238 280,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Көктал ауылы – 14 977,0 мың теңге;
Первомай ауылы – 21 526,0 мың теңге;
Тимофеев ауылы – 24 759,0 мың теңге;
Диев ауылдық округі – 15 474,0 мың теңге;

Москалевский сельский округ – 28 409,0 тысяч тенге;
Новонежинский сельский округ – 15 040,0 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 26 789,0 тысяч тенге;
Сулукольский сельский округ – 30 812,0 тысяч тенге;
Черниговский сельский округ – 27 895,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аулиекольского района на 2025 год в сумме 2 000,0 тысячи тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Д. Койшибаев
Приложение 1
к решению маслихата

Москалев ауылдық округі – 28 409,0 мың теңге;
Новонежин ауылдық округі – 15 040,0 мың теңге;
Новоселов ауылдық округі – 26 789,0 мың теңге;
Сұлукөл ауылдық округі –30 812,0 мың теңге;
Чернигов ауылдық округі – 27 895,0 мың теңге.
4. Әулиекөл ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 2 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Д. Қойшыбаев
Мәслихаттың

15000,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
15000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
25000,0
075
Строительство сетей связи
25000,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
424449,8
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
347158,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
27726,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
319432,8
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
77291,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
33315,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
43976,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
106688,0
1
Сельское хозяйство
55096,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
55096,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
55096,0
6
Земельные отношения
3000,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
3000,0
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов,поселков, сел
3000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
48592,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
48592,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
48592,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46772,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46772,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
46772,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
46772,0
12
Транспорт и коммуникации
642712,0
1
Автомобильный транспорт
642712,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

15000,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
25000,0
075
Байланыс желілерін салу
25000,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
424449,8
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
347158,8
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27726,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
319432,8
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
77291,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33315,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
43976,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
106688,0
1
Ауыл шаруашылығы
55096,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауылшаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
55096,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы жəне жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55096,0
6
Жер қатынастары
3000,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауылшаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
3000,0
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
48592,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
48592,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
48592,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46772,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46772,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
46772,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының жəне елді мекендерінің сəулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жəне ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы жəне тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46772,0
12
Көлік және коммуникация
642712,0
1
Автомобиль көлігі
642712,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі