О районном бюджете Аулиекольского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 25 декабря 2024 года № 253
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 855 564,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 579 682,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 25 281,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 854,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 4 244 747,0 тысяч тенге;
2) затраты –6 855 564,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 106 397,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –220 192,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 795,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 106 397,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 106 397,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета на 2025 год в сумме 223 900,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, поселка, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселка, сельских округов на 2025 год в сумме 238 280,0 тысяч тенге, в том числе:
село Коктал – 14 977,0 тысяч тенге;
село Первомайское – 21 526,0 тысяч тенге;
село Тимофеевка – 24 759,0 тысяч тенге;
Диевский сельский округ – 15 474,0 тысячи тенге;
Казанбасский сельский округ – 32 599,0 тысяч тенге;
Москалевский сельский округ – 28 409,0 тысяч тенге;
Новонежинский сельский округ – 15 040,0 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 26 789,0 тысяч тенге;
Сулукольский сельский округ – 30 812,0 тысяч тенге;
Черниговский сельский округ – 27 895,0 тысяч тенге.
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселка, сельских округов на 2026 год в сумме 238 280,0 тысяч тенге, в том числе:
село Коктал – 14 977,0 тысяч тенге;
село Первомайское – 21 526,0 тысяч тенге;
село Тимофеевка – 24 759,0 тысяч тенге;
Диевский сельский округ – 15 474,0 тысячи тенге;
Казанбасский сельский округ – 32 599,0 тысяч тенге;
Москалевский сельский округ – 28 409,0 тысяч тенге;
Новонежинский сельский округ – 15 040,0 тысяч тенге;

Әулиекөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 253 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әулиекөл ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 855 564,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 579 682,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25 281,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 854,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 244 747,0 мың теңге;
2) шығындар – 6 855 564,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 106 397,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 220 192,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 795,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 106 397,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 106 397,0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 223 900,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 238 280,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Көктал ауылы – 14 977,0 мың теңге;
Первомай ауылы – 21 526,0 мың теңге;
Тимофеев ауылы – 24 759,0 мың теңге;
Диев ауылдық округі – 15 474,0 мың теңге;
Қазанбасы ауылдық округі – 32 599,0 мың теңге;
Москалев ауылдық округі –28 409,0 мың теңге;
Новонежин ауылдық округі – 15 040,0 мың теңге;
Новоселов ауылдық округі – 26 789,0 мың теңге;
Сұлукөл ауылдық округі –30 812,0 мың теңге;
Чернигов ауылдық округі – 27 895,0 мың теңге.
2) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 238 280,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Көктал ауылы – 14 977,0 мың теңге;
Первомай ауылы – 21 526,0 мың теңге;
Тимофеев ауылы – 24 759,0 мың теңге;
Диев ауылдық округі – 15 474,0 мың теңге;
Қазанбасы ауылдық округі – 32 599,0 мың теңге;
Москалев ауылдық округі –28 409,0 мың теңге;
Новонежин ауылдық округі – 15 040,0 мың теңге;

Новоселовский сельский округ – 26 789,0 тысяч тенге;
Сулукольский сельский округ – 30 812,0 тысяч тенге;
Черниговский сельский округ – 27 895,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аулиекольского района на 2025 год в сумме 2 000,0 тысячи тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Д. Койшибаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 25 декабря 2024 года
№ 253
Районный бюджет Аулиекольского района на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Новоселов ауылдық округі – 26 789,0 мың теңге;
Сұлукөл ауылдық округі –30 812,0 мың теңге;
Чернигов ауылдық округі – 27 895,0 мың теңге.
4. Әулиекөл ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 2 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Д. Қойшыбаев
Мәслихаттың
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 253 шешіміне
1-қосымша
Әулиекөл ауданының 2025 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер