О бюджете Денисовского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 26 декабря 2024 года № 73
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 182 592,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 097 290,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 23 670,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 250,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 055 382,0 тысячи тенге;
2) затраты – 7 182 592,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34 551,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 74 708,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 157,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -34 551,0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34 551,0 тысяча тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 227 504,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в сумме 224 055,0 тысяч тенге, в том числе:
Архангельский сельский округ – 14 141,0 тысяча тенге;
Аршалинский сельский округ – 31 294,0 тысячи тенге;
Аятский сельский округ – 13 590,0 тысяч тенге;
Денисовский сельский округ – 23 151,0 тысяча тенге;
село Глебовка – 21 945,0 тысяч тенге;
село Крымское – 16 260,0 тысяч тенге;
Красноармейский сельский округ – 15 514,0 тысяч тенге;
село Перелески – 15 263,0 тысячи тенге;

Денисов ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 73 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Денисов ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 182 592,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 097 290,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 23 670,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 6 250,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 055 382,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 182 592,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 34 551,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 74 708,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 40 157,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -34 551,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34 551,0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 227 504,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 224 055,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Архангельск ауылдық округі – 14 141,0 мың теңге;
Аршалы ауылдық округі – 31 294,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округі – 13 590,0 мың теңге;
Денисов ауылдық округі – 23 151,0 мың теңге;
Глебовка ауылы – 21 945,0 мың теңге;
Қырым ауылы – 16 260,0 мың теңге;
Красноармейск ауылдық округі – 15 514,0 мың теңге;
Перелески ауылы – 15 263,0 мың теңге;

Покровский сельский округ – 23 210,0 тысяч тенге;
Приреченский сельский округ – 10 990,0 тысяч тенге;
Свердловский сельский округ – 15 009,0 тысяч тенге;
Тельманский сельский округ – 23 688,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Денисовского района на 2025 год в размере 2000,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Денисовcкого районного маслихата В. Шерер
Приложение 1
к решению Денисовского
районного маслихата

Покров ауылдық округі – 23 210,0 мың теңге;
Приречен ауылдық округі – 10 990,0 мың теңге;
Свердлов ауылдық округі – 15 009,0 мың теңге;
Тельман ауылдық округі – 23 688,0 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған Денисов ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 2000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Денисов аудандық мәслихатының төрағасы В. Шерер
Денисов аудандық мәслихатының

465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
224155,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
21246,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
181676,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1800,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
19433,0
3
Информационное пространство
367154,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
190142,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
158662,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
31480,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
19500,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
19500,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
157512,0
075
Строительство сетей связи
157512,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
82326,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
24456,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
24456,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
57870,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
29720,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28150,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
46124,0
6
Земельные отношения
25607,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25607,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
23035,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2572,0
9
Прочие услуги в области сельского,водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20517,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1000,0
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для домашних животных
1000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
224155,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21246,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
181676,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1800,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
19433,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
367154,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
190142,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
158662,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
31480,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
19500,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
19500,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
157512,0
075
Байланыс желілерін салу
157512,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
82326,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
24456,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24456,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
57870,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29720,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28150,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
46124,0
6
Жер қатынастары
25607,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25607,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23035,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2572,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20517,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1000,0
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
1000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі