О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 28 декабря 2023 года № 103 "О районном бюджете Житикаринского района на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 20 февраля 2024 года № 120. Прекращено действие в связи с истечением срока
Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Житикаринского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 103 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 191588) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 9 241 417,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 806 266,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 34 977,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 120,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 395 054,8 тысячи тенге;
2) затраты – 9 348 056,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -142 956,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 56 237,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 199 193,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 36 317,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -36 317,4 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2024 год в сумме 273 690,0 тысяч тенге, в том числе:
села Аккарга – 4 135,0 тысяч тенге;
села Забеловка – 24 617,0 тысяч тенге;
села Милютинка – 23 179,0 тысяч тенге;
села Пригородное – 38 158,0 тысяч тенге;
села Приречное – 20 955,0 тысяч тенге;
села Чайковское – 25 034,0 тысячи тенге;
села Ырсай – 25 054,0 тысячи тенге;
Большевистского сельского округа – 31 902,0 тысячи тенге;
Муктикольского сельского округа – 28 679,0 тысяч тенге;
Степного сельского округа -30 124,0 тысячи тенге;
Тохтаровского сельского округа – 21 853,0 тысячи тенге.
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2025 год в сумме 292 238,0 тысяч тенге, в том числе:

Мәслихаттың 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 103 "Жітіқара ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 20 ақпандағы № 120 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Жітіқара ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 103 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191588 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жітіқара ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 241 417,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 806 266,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 34 977,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 120,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 4 395 054,8 мың теңге;
2) шығындар – 9 348 056,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -142 956,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 56 237,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 199 193,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 36 317,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -36 317,4 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 273 690,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққарға ауылы – 4 135,0 мың теңге;
Забелов ауылы – 24 617,0 мың теңге;
Милютин ауылы – 23 179,0 мың теңге;
Пригородный ауылы – 38 158,0 мың теңге;
Приречный ауылы – 20 955,0 мың теңге;
Чайковский ауылы – 25 034,0 мың теңге;
Ырсай ауылы – 25 054,0 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 31 902,0 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 28 679,0 мың теңге;
Степной ауылдық округі – 30 124,0 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 21 853,0 мың теңге.
2) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 292 238,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

села Забеловка – 24 869,0 тысяч тенге;
села Милютинка – 23 372,0 тысячи тенге;
села Пригородное – 38 464,0 тысячи тенге;
села Приречное – 21 206,0 тысяч тенге;
села Чайковское – 25 301,0 тысяча тенге;
села Ырсай – 25 233,0 тысячи тенге;
Большевистского сельского округа – 32 260,0 тысяч тенге;
Муктикольского сельского округа – 28 935,0 тысяч тенге;
Степного сельского округа – 50 563,0 тысячи тенге;
Тохтаровского сельского округа – 22 035,0 тысяч тенге.
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2026 год в сумме 295 051,0 тысяча тенге, в том числе:
села Забеловка – 25 133,0 тысячи тенге;
села Милютинка – 23 570,0 тысяч тенге;
села Пригородное – 38 785,0 тысяч тенге;
села Приречное – 21 466,0 тысяч тенге;
села Чайковское – 25 576,0 тысяч тенге;
села Ырсай – 25 418,0 тысяч тенге;
Большевистского сельского округа – 32 626,0 тысяч тенге;
Муктикольского сельского округа – 29 207,0 тысяч тенге;
Степного сельского округа – 51 051,0 тысяча тенге;
Тохтаровского сельского округа – 22 219,0 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2024 год в сумме 36 981,8 тысяча тенге.";
пункт 10 дополнить подпунктом 44) следующего содержания:
"44) возмещение затрат на санаторно-курортное лечение лицам, на которых распространяется действие Закона Республики Казахстан "О ветеранах".";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

Забелов ауылы – 24 869,0 мың теңге;
Милютин ауылы – 23 372,0 мың теңге;
Пригородный ауылы – 38 464,0 мың теңге;
Приречный ауылы – 21 206,0 мың теңге;
Чайковский ауылы – 25 301,0 мың теңге;
Ырсай ауылы – 25 233,0 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 32 260,0 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 28 935,0 мың теңге;
Степной ауылдық округі – 50 563,0 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 22 035,0 мың теңге.
3) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 295 051,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Забелов ауылы – 25 133,0 мың теңге;
Милютин ауылы – 23 570,0 мың теңге;
Пригородный ауылы – 38 785,0 мың теңге;
Приречный ауылы – 21 466,0 мың теңге;
Чайковский ауылы – 25 576,0 мың теңге;
Ырсай ауылы – 25 418,0 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 32 626,0 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 29 207,0 мың теңге;
Степной ауылдық округі – 51 051,0 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 22 219,0 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 36 981,8 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ мынадай мазмұндағы 44) тармақшамен толықтырылсын:
"44) "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші қолданылатын адамдарға санаторий-курорттық емдеуге жұмсалған шығындарды өтеу.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

6205,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
170600,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
67674,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
86601,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
184351,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
184351,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82288,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
961,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
42803,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
58299,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1427710,9
1
Жилищное хозяйство
21184,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14124,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
14124,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7060,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7060,0
2
Коммунальное хозяйство
1406526,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
740604,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
376074,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
364530,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
665922,9
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
57645,1
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
80324,8
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
68821,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
459132,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
558267,0
1
Деятельность в области культуры
162193,0

6205,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
170600,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
67674,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
86601,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
184351,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
184351,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82288,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
961,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
42803,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
58299,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1427710,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
21184,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14124,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
14124,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7060,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
7060,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1406526,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
740604,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
376074,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
364530,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
665922,9
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
57645,1
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
80324,8
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
68821,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
459132,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
558267,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
162193,0