О бюджете села Чайковское Житикаринского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 245.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Чайковское на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 43 971,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 659,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 41 312,0 тысяч тенге;
2) затраты – 44 517,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -546,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 546,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.03.2025 № 270 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету села Чайковское на 2025 год, предусмотрен в сумме 24 020,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета села Чайковское в районный бюджет на 2025 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете села Чайковское на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) монтаж уличного освещения улиц села Чайковское;
2) снос ветхих и аварийных домов села Чайковское Житикаринского района;
3) средний ремонт автомобильных дорог улиц Октябрьская - 0,9 км, 40-лет Победы - 0,767 км, Клубная - 0,5 км, 20-лет Целины - 0,29 км, Калинина - 0,36 км села Чайковское Житикаринского района Костанайской области.
5. Учесть, что в бюджете села Чайковское на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) приобретение офисной техники и нематериальных активов;
2) возмещение прочих текущих расходов;
3) обеспечение функционирования автомобильных дорог села Чайковское;

Жітіқара ауданы Чайковский ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 245 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Чайковский ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 971,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 659,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 41 312,0 мың теңге;
2) шығындар – 44 517,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -546,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 546,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.03.2025 № 270 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Чайковский ауылының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 24 020,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Чайковский ауылының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Чайковский ауылының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Чайковский ауылының көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;
2) Жітіқара ауданы Чайковский ауылының ескірген және авариялық үйлерін бұзып алуға;
3) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Чайковский ауылының Октябрьская - 0,9 км, 40-лет Победы - 0,767 км, Клубная - 0,5 км, 20-лет Целины - 0,29 км, Калинина - 0,36 км көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге.
5. 2025 жылға арналған Чайковский ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) кеңсе техникасы мен материалдық емес активтерді сатып алуға;
2) басқа да ағымдағы шығыстарды өтеуге;
3) Чайковский ауылының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;

4) установка и сопровождение программного продукта "Парус-Каз.Бюджет" (Бюджетное планирование).
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.03.2025 № 270 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете села Чайковское, не подлежащих секвестру не установлен.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата

4) "Парус-Каз.Бюджет" (Бюджеттік жоспарлау) бағдарламалық өнімін орнату және сүйемелдеу.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.03.2025 № 270 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Кезекті қаржы жылына арналған Чайковский ауылының бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
7. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың