О районном бюджете Наурзумского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 27 декабря 2024 года № 167
Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 643 429,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 634 093,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 25 910,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 982 926,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 635 192,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 237,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 524,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 287,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 287,0 тысяч тенге:
поступление займов – 27 524,0 тысячи тенге;
погашение займов – 19 287,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 878 670,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2025 год в сумме 284 633,0 тысячи тенге, в том числе:
село Буревестник – 9 016,0 тысяч тенге;
Дамдинский сельский округ – 34 220,0 тысяч тенге;
Карамендинский сельский округ – 89 676,0 тысяч тенге;
село Кожа - 34 511,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 30 543,0 тысячи тенге;
село Уленды – 22 459,0 тысяч тенге;
село Шили – 27 231,0 тысяча тенге;
село Шолаксай – 36 977,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджеты сел, сельских округов на 2026 год в сумме 281 860,0 тысяч тенге, в том числе:
село Буревестник – 8 175,0 тысяч тенге;
Дамдинский сельский округ – 34 771,0 тысяча тенге;
Карамендинский сельский округ – 91 842,0 тысячи тенге;
село Кожа – 27 170,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 32 842,0 тысячи тенге;
село Уленды – 22 014,0 тысяч тенге;
село Шили – 27 379,0 тысяч тенге;
село Шолаксай – 37 667,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2027 год в сумме 279 767,0 тысяч тенге, в том числе:
село Буревестник – 8 724,0 тысячи тенге;
Дамдинский сельский округ – 35 124,0 тысячи тенге;
Карамендинский сельский округ – 87 901,0 тысяча тенге;

Науырзым ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 167 шешімі
Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Науырзым ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 643 429,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 634 093,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25 910,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 982 926,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 635 192,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 8 237,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 27 524,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 19 287,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19287,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 27 524,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 287,0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 878 670,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 284 633,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы – 9 016,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 34 220,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 89 676,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 34 511,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 30 543,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 22 459,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 27 231,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 36 977,0 мың теңге;
2) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 281 860,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы – 8 175,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 34 771,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 91 842,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 27 170,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 32 842,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 22 014,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 27 379,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 37 667,0 мың теңге;
3) 2027 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 279 767,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы – 8 724,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 35 124,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 87 901,0 мың теңге;

село Кожа – 27 111,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 33 565,0 тысяч тенге;
село Уленды – 21 299,0 тысяч тенге;
село Шили – 27 659,0 тысяч тенге;
село Шолаксай – 38 384,0 тысячи тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Наурзумского района на 2025 год в сумме 7 137,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Г. Абенова
Приложение 1
к решению Наурзумского
районного маслихата

Қожа ауылы – 27 111,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 33 565,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 21 299,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 27 659,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 38 384,0 мың теңге.
4. Науырзым ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 7 137,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Г. Әбенова
Науырзым аудандық мәслихатының

54 097,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
32 742,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
32 742,0
02
Оборона
7 995,0
1
Военные нужды
2 647,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 647,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 647,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5 348,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 348,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 674,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 674,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
187 310,0
1
Социальное обеспечение
44 770,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 770,0
005
Государственная адресная социальная помощь
44 770,0
2
Социальная помощь
97 985,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97 985,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23 356,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 873,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
49 697,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечен
23 059,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
44 555,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 555,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40 005,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
439,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 111,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 619,0
1
Жилищное хозяйство
5 619,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

54 097,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
32 742,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 742,0
02
Қорғаныс
7 995,0
1
Әскери мұқтаждар
2 647,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 647,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 647,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5 348,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 348,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 674,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 674,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
187 310,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
44 770,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 770,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
44 770,0
2
Әлеуметтiк көмек
97 985,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97 985,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23 356,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 873,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
49 697,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құр
23 059,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
44 555,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 555,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 005,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
439,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 111,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 619,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 619,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі