О районном бюджете Узункольского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 26 декабря 2024 года № 139
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 557 177,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 811 694,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 200 885,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 100,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 530 498,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 557 177,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22 372,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45 218,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 846,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -22 372,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 372,0 тысячи тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 70 181,0 тысяча тенге.
Предусмотрены бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов, в сумме 368 226,0 тысяч тенге, в том числе:
село Бауманское – 27 892,0 тысячи тенге;
Ершовский сельский округ – 23 704,0 тысячи тенге;
Кировский сельский округ – 31 841,0 тысяча тенге;
Новопокровский сельский округ – 30 716,0 тысяч тенге;
сельский округ Обаған – 28 897,0 тысяч тенге;
Пресногорьковский сельский округ – 57 001,0 тысяча тенге;
Ряжский сельский округ – 27 190,0 тысяч тенге;
село Сатай – 28 358,0 тысяч тенге;
село Троебратское – 39 404,0 тысячи тенге;
Узункольский сельский округ – 50 476,0 тысяч тенге;
Федоровский сельский округ – 22 747,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Узункольского района на 2025 год в размере 18 556,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Узункольского районного маслихата Н. Булатов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования"
_______________ А. Лагушина
"26" декабря 2024 года
Приложение 1
к решению маслихата
от "26" декабря 2024 года
№ 139
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
I. Доходы

Ұзынкөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 139 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұзынкөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 557 177,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 811 694,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 200 885,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14 100,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 530 498,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 557 177,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 22 372,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 45 218, 0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 22 846,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 22 372,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 372,0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 70 181,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар қарастырылған.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 368 226,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Бауман ауылы – 27 892,0 мың теңге;
Ершов ауылдық округі – 23 704,0 мың теңге;
Киров ауылдық округі – 31 841,0 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 30 716,0 мың теңге;
Обаған ауылдық округі – 28 897,0 мың теңге;
Пресногорьков ауылдық округі – 57 001,0 мың теңге;
Ряжск ауылдық округі – 27 190,0 мың теңге;
Сатай ауылы – 28 358,0 мың теңге;
Троебратское ауылы – 39 404,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауылдық округі – 50 476,0 мың теңге;
Федоров ауылдық округі – 22 747,0 мың теңге.
4. Ұзынкөл ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 18 556,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл аудандық мәслихатының төрағасы Н. Болатов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ұзынкөл ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ А. Лагушина
2024 жылғы "26" желтоқсан
Мәслихаттың
2024 жылғы "26" желтоқсандағы
№ 139 шешіміне
1 – қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

246960,0
3
Информационное пространство
126840,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
121840,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
93175,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
28665,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5000,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
5000,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
65482,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
19938,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
19938,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
45544,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
21827,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
23717,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
75094,0
1
Сельское хозяйство
33854,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
33854,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
33854,0
6
Земельные отношения
26831,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26831,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
22360,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4071,0
007
Капитальные расходы государственного органа
400,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
14409,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14409,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14409,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
33474,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
33474,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
33474,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

246960,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
126840,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
121840,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
93175,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
28665,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5000,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5000,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
65482,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
19938,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19938,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
45544,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21827,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
23717,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
75094,0
1
Ауыл шаруашылығы
33854,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
33854,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33854,0
6
Жер қатынастары
26831,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
26831,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22360,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4071,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
14409,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14409,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14409,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
33474,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
33474,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
33474,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
36882,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
36882,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
653981,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
653981,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
22551,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
631430,0
02
Оборона
26315,0
1
Военные нужды
20731,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20731,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20731,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5584,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5584,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5383,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
201,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
16443,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
16443,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16443,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
16443,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
288039,0
1
Социальное обеспечение
47441,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47441,0
005
Государственная адресная социальная помощь
47441,0
2
Социальная помощь
154958,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
154958,0
006
Оказание жилищной помощи
60,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33766,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4733,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
66156,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
36882,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36882,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
653981,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
653981,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22551,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
631430,0
02
Қорғаныс
26315,0
1
Әскери мұқтаждар
20731,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20731,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20731,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
5584,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5584,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5383,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
201,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
16443,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
16443,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16443,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
16443,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
288039,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
47441,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47441,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
47441,0
2
Әлеуметтiк көмек
154958,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
154958,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
60,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33766,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4733,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
66156,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету