О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 7 октября 2022 года № 129 и исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 7 октября 2022 года № 1045 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов в Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан сведений, составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации, а также перечня представляемых сведений и конфиденциальной информации"
Совместный приказ и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 7 июня 2024 года № 86 и Министра финансов Республики Казахстан от 14 июня 2024 года № 361
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 7 октября 2022 года № 129 и исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 7 октября 2022 года № 1045 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов в Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан сведений, составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации, а также перечня представляемых сведений и конфиденциальной информации" следующие изменения и дополнения:
в Правилах представления органами государственных доходов в Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан сведений, составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации, утвержденных указанным совместном приказом:
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Интеграция между ИС Комитета и ИИС "е-Статистика" посредством ШЭП 2.0 производится на еженедельной основе по вторникам путем направления электронного сообщения в XML-формате посредством веб-сервиса, с подписанием транспортной подписью владельца ИИС "е-Статистика", при этом бизнес-данные подписываются электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) владельца ИС государственного органа с использованием регистрационного свидетельства, выпущенного Национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан (далее – НУЦ РК), и предназначенной для определения лица.";

"Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салықтық құпияны құрайтын мәліметтерді және құпия ақпаратты ұсыну қағидаларын, сондай-ақ ұсынылатын мәліметтер мен құпия ақпараттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы басшысының 2022 жылғы 7 қазандағы № 129 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 7 қазандағы № 1045 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 2024 жылғы 7 маусымдағы № 86 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 14 маусымдағы № 361 бірлескен бұйрығы
БҰЙЫРАМЫЗ:
"Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салықтық құпияны құрайтын мәліметтерді және құпия ақпаратты ұсыну қағидаларын, сондай-ақ ұсынылатын мәліметтер мен құпия ақпараттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы басшысының 2022 жылғы 7 қазандағы № 129 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 7 қазандағы № 1045 бірлескен бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Бірлескен бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салықтық құпияны құрайтын мәліметтерді және құпия ақпаратты ұсыну қағидаларында:
6-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. ЭҮШ 2.0 арқылы Комитеттің АЖ мен "е-Статистика" ИАЖ арасындағы интеграция апта сайынғы негізде сейсенбіде веб-сервис арқылы XML-форматта электрондық хабарлама жіберу арқылы, "е-Статистика" ИАЖ иесінің көліктік қолымен қол қою арқылы жүргізіледі, бұл ретте бизнес-деректерге Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы (бұдан әрі – ҚР ҰКО) шығарған және тұлғаны айқындауға арналған тіркеу куәлігін пайдалана отырып, мемлекеттік органның АЖ иесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылады.

пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Сведения предоставляются в режиме онлайн в соответствии с атрибутами, типами и в формате, предусмотренными приложениями 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 к настоящим Правилам.
11. До момента реализации интеграционного взаимодействия Комитет представляет в Бюро посредством FTP каналов следующие сведения в сроки:
1) сведения о численности наемных работников по юридическим лицам, индивидуальным предпринимателям, крестьянским или фермерским хозяйствам, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на ежеквартальной основе, не позднее 30 (тридцатого) числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) сведения об уплаченных суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет в разрезе индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, на ежемесячной основе, до 20 (двадцатого) числа после отчетного месяца;
3) сведения об уплаченных суммах социальных отчислений и отчислений в пенсионный фонд в разрезе индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, на ежемесячной основе, до 20 (двадцатого) числа после отчетного месяца;
4) сведения об экспорте товаров на территорию государств-членов ЕАЭС (из сведений по заявлениям о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступающих от налоговых органов государств-членов ЕАЭС) и импорте товаров с территории государств-членов ЕАЭС из формы заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (форма 328.00) согласно приложению 4 к настоящим Правилам, на ежеквартальной основе, на 40 (сороковой) день после следующего отчетного квартала;
5) сведения по доходу индивидуальных предпринимателей, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, на ежегодной основе, до 25 (двадцать пятого) апреля года, следующего за отчетным периодом;
6) сведения по доходам юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, крестьянских или фермерских хозяйств, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, на ежегодной основе, до 1 (первого) июня года, следующего за отчетным периодом;
7) сведения с чеков контрольно-кассовых машин согласно приложению 13 к настоящим Правилам, на еженедельной основе;
8) сведения по сопроводительным накладным на товары (СНТ), согласно приложению 14 к настоящим Правилам, на ежемесячной основе, до 20 (двадцатого) числа после отчетного месяца;
9) сведения из ИС "Электронные счета-фактуры", согласно приложению 15 к настоящим Правилам, на ежемесячной основе, после отчетного месяца;

10 және 11 тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мәліметтер осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24-қосымшада көзделген атрибуттарға, типтерге және форматқа сәйкес онлайн режимде ұсынылады.
11. Интеграциялық өзара іс қимылды іске асыру сәтіне дейін Комитет FTP арналары арқылы Бюроға мынадай мәліметтерді мына мерзімдерде:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтары бойынша жалдамалы жұмыскерлер саны мәліметтерді тоқсан сайынғы негізде, есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 30-шы (отызыншы) күнінен кешіктірмей;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар бөлінісінде салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің төленген сомалары туралы мәліметтерді ай сайынғы негізде, есепті айдан кейін 20-сы (жиырмасы) күніне дейін;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар бөлінісінде әлеуметтік аударымдар мен зейнетақы қорына аударымдардың төленген сомалары туралы мәліметтерді ай сайынғы негізде, есепті айдан кейін 20-сы (жиырмасы) күніне дейін;
4) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына тауарлардың экспорты (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің салық органдарынан келіп түсетін, тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштер бойынша мәліметтерден) және тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш нысанынан (328.00-нысан) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарлардың импорты туралы мәліметтерді тоқсан сайынғы негізде, есепті тоқсаннан кейінгі 40-шы (қырықыншы) күнге;
5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес дара кәсіпкерлердің кірісі бойынша мәліметтерді жыл сайынғы негізде, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25-ші (жиырма бесінші) сәуіріне дейін;
6) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтарының жылдық кірістер жөніндегі мәліметтерді жыл сайынғы негізде, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1-ші (бірінші) маусымына дейін;
7) осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес бақылау-касса машиналарының чектерінен мәліметтерді апта сайынғы негізде;
8) осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес тауарларға ілеспе жүкқұжаттар (ТІЖ) бойынша мәліметтерді ай сайынғы негізде, есепті айдан кейін 20-сы (жиырмасы) күніне дейін;
9) осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес "Электрондық шот-фактуралар" АЖ-дан мәліметтерді ай сайынғы негізде, есепті айдан кейін;

10) сведения о сумме индивидуального подоходного налога работников и обязательных пенсионных взносов физических лиц по юридическим лицам, филиалам и представительствам, индивидуальным предпринимателям, крестьянским или фермерским хозяйствам, согласно приложению 16 к настоящим Правилам, на ежеквартальной основе, до 20 (двадцатого) числа после отчетного квартала;
11) сведения из базы данных внешней торговли согласно приложение 17 к настоящим Правилам, на ежемесячной основе, до 20 (двадцатого) числа после отчетного месяца;
12) сведения по балансу предприятий, доходам и расходам, согласно приложению 18 к настоящим Правилам, на ежегодной основе, до 1 (первого) июня года, следующего за отчетным периодом;
13) сведения об экспорте товаров на территорию государств-членов ЕАЭС (из сведений информационной системы "Электронные счета-фактуры"), согласно приложению 19 к настоящим Правилам, на ежеквартальной основе, до 20 (двадцатого) числа после отчетного квартала;
14) платежи за пользование природными ресурсами в отчетном году (включая суммы поступлений в Национальный фонд), согласно приложению 23 к настоящим Правилам, на ежегодной основе, до 25 (двадцать пятого) июня года следующего за отчетным периодом;
15) справочник по источникам ОФД, согласно приложению 24 к настоящим Правилам, на еженедельной основе.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
приложение 13 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
приложения 15 и 16 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 4 и 5 к настоящему совместному приказу;
дополнить приложениями 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 согласно приложениям 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12 к настоящему совместному приказу;
приложение 2 к указанному совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту информационных технологий Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего совместного приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

10) осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалар, филиалдар мен өкілдіктер, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтары бойынша жұмыскерлердің жеке табыс салығының және жеке тұлғалардың міндетті зейнетақы жарналарының сомасы туралы мәліметтерді тоқсан сайынғы негізде, есепті тоқсаннан кейін 20-сы (жиырмасы) күніне дейін;
11) осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес сыртқы сауданың деректер базасынан мәліметтерді ай сайынғы негізде, есепті айдан кейін 20-сы (жиырмасы) күніне дейін;
12) осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес кәсіпорындардың балансы, кірістері мен шығыстары бойынша мәліметтерді жыл сайынғы негізде, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1-ші (бірінші) маусымына дейін;
13) осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына тауарлардың экспорты туралы мәліметтерді ("Электрондық шот-фактуралар" ақпараттық жүйесінің мәліметтерінен), тоқсан сайынғы негізде, есепті тоқсаннан кейін 20-сы (жиырмасы) күніне дейін;
14) осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшін төлемдерді (Ұлттық қорға түсімдер сомасын қоса алғанда), жыл сайынғы негізде, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25-ші (жиырма бесінші) маусымына дейін;
15) осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес ФДО көздері бойынша анықтамалықты, апта сайынғы негізде ұсынады.";
1-қосымша осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
15 және 16 қосымша осы бірлескен бұйрыққа 4 және 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бірлескен бұйрыққа 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12-қосымшаға сәйкес 18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24-қосымшамен толықтырылсын;
бірлескен бұйрыққа 2-қосымша осы бірлескен бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық технологиялар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и курирующего вице-министра финансов Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня подписания его последним из руководителей государственного органа.
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ М. Такиев
Исполняющий обязанности
Руководителя Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию и
реформам Республики Казахстан
__________ Ж. Джаркинбаев
Приложение 1
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 86
исполняющий обязанности
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 14 июня 2024 года № 361
Приложение 1
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения о численности наемных работников по юридическим лицам, индивидуальным предпринимателям, крестьянским или фермерским хозяйствам
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
1.
РНН
Текстовой (12)
Цифры 0,..,9
2.
ИИН/БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,..,9
3.
КБК
Текстовой (12)
Цифры 0,..,9
4.
Код УГД
Текстовой (4)
Цифры 0,..,9
5.
Численность наемных работников в первом месяце квартала
Числовой (10)
Цифры 0,..,9
6.
Численность наемных работников во втором месяце квартала
Числовой (10)
Цифры 0,..,9
7.
Численность наемных работников в третьем месяце квартала
Числовой (10)
Цифры 0,..,9
8.
Начисленные доходы в первом месяце квартала
Числовой (12)
Цифры 0,..,9
9.
Начисленные доходы во втором месяце квартала
Числовой (12)
Цифры 0,..,9
10.
Начисленные доходы в третьем месяце квартала
Числовой (12)
Цифры 0,..,9
11.
Адрес фактический
Текстовой
Цифры 0,..,9
12.
Контактные данные
Числовой
Цифры 0,..,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РНН – регистрационный номер налогоплательщика;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
КБК – код бюджетной классификации – специальный реквизит из двадцати чисел, необходимый для перечисления денег в бюджет;
УГД – Управление государственных доходов.
Приложение 2
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 86
исполняющий обязанности
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 14 июня 2024 года № 361
Приложение 6
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения по доходам юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, крестьянских или фермерских хозяйств
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
1
РНН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2
БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3
Код ДГД
Текстовой (2)
Цифры 0,,9
4
Код УГД
Текстовой (4)
Цифры 0,,9
5
Вид налогового режима
Текстовой (40)
Цифры 0,,9
6
Доходы
Числовой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РНН – регистрационный номер налогоплательщика;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
ДГД – департамент государственных доходов;
УГД – управление государственных доходов.
Приложение 3
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 86
исполняющий обязанности
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 14 июня 2024 года № 361
Приложение 13
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения с чеков контрольно-кассовых машин
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1.
ИИН/БИН
Текстовой (без ограничений)
2.
Наименование налогоплательщика
Текстовой (без ограничений)
3.
Адрес места использования ККМ
Текстовой ( без ограничений)
4.
Наименование товара, работы, услуги
Текстовой (без ограничений)
5.
Количество приобретаемого товара, работ, услуг, единицу их измерения
Числовой (без ограничений) (float)
6.
Цена товара, работы, услуги за единицу
Числовой (без ограничений)(float)
7.
Дата и время совершения покупки товаров, выполнения работ, оказания услуг
Текстовой (без ограничений)
DD.MM.YYYYНН.ММ
8.
Общая сумма продажи товара, работы, услуги
Числовой (без ограничений) (float)
9.
Штрих-код
String(без ограничений) (float)
10.
Внутренний идентификатор чека
Текстовой (без ограничений)
check_id
11.
Дата и время трансфера в ОФД
Текстовой (без ограничений)
DD.MM.YYYYНН.ММ
12.
Условие применения скидки на проданный товар,работу, услугу
Булеан
True/False
13.
Регистрационный номер ККМ в налоговом органе
Текстовой (без ограничений)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
ККМ – контрольно-кассовая машина;
ОФД – оператор фискальных данных.
Приложение 4
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 86
исполняющий обязанности
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 14 июня 2024 года № 361
Приложение 15
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения из информационной системы "Электронные счета-фактуры"
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1.
БИН поставщика
Текстовый (12)
Цифры 0,,12
2.
БИН структурного подразделения юридического лица
Текстовый (12)
Цифры 0,,12
3.
Наименование поставщика
Текстовый (n)
4.
Адрес места местонахождения поставщика
Текстовый
5.
БИН получателя товара, работы, услуги
Текстовый (12)
Цифры 0,,12
6.
Наименование получателя товара, работы, услуги
Текстовый (n)
7.
Код страны получателя товара, работы, услуги
Текстовый (2)
8.
Адрес местонахождения получателя товара, работы, услуги
Текстовый
9.
Пункт назначения
Текстовый
10.
Код валюты
Текстовый (3)
11.
Курс валюты

2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасының жетекшілік ететін қаржы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық оған мемлекеттік орган басшыларының соңғысы қол қойған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
____________ М. Такиев
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі Ұлттық статистика
бюросы басшысының міндетін атқарушы
___________ Ж. Жарқынбаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 86 және
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
міндетін атқарушының
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 361 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросына
салық төлеушінің (салық
агентінің) жазбаша рұқсатын
алмастан салықтық құпияны
құрайтын мәліметтерді және
құпия ақпаратты ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтары бойынша жалдамалы жұмыскерлер саны туралы мәліметтер
р/с
Атрибут
Типі (мөлшері)
Форматы
1
СТН
Мәтіндік (12)
0,..,9 цифр
2
ЖСН/БСН
Мәтіндік (12)
0,..,9 цифр
3
БСК
Мәтіндік (12)
0,..,9 цифр
4
МКБ коды
Мәтіндік (4)
0,..,9 цифр
5
Тоқсанның бірінші айындағы жалдамалы жұмысшылар саны
Сандық (10)
0,..,9 цифр
6
Тоқсанның екінші айындағы жалдамалы жұмысшылар саны
Сандық (10)
0,..,9 цифр
7
Тоқсанның үшінші айындағы жалдамалы жұмысшылар саны
Сандық (10)
0,..,9 цифр
8
Тоқсанның бірінші айында есептелген кірістер
Сандық (12)
0,..,9 цифр
9
Тоқсанның екінші айында есептелген кірістер
Сандық (12)
0,..,9 цифр
10
Тоқсанның үшінші айында есептелген кірістер
Сандық (12)
0,..,9 цифр
11
Нақты мекенжайы
Мәтіндік
0,..,9 цифр
12
Байланыс деректері
Сандық
0,..,9 цифр
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін);
БСК – бюджеттік сыныптама коды – бюджетке ақша аудару үшін қажетті, жиырма саннан тұратын арнайы деректеме;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
МКБ – Мемлекеттік кірістер басқармасы;
СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 86 және
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
міндетін атқарушының
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 361 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
6-қосымша
Заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтарының кірістер жөніндегі мәліметтер
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
р/с №
1
СТН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
1
2
БСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
2
3
МКД коды
Мәтіндік (2)
Цифрлар 0,,9
3
4
МКБ коды
Мәтіндік (4)
Цифрлар 0,,9
4
5
Қолданылатын режим түрі
Мәтіндік (40)
Цифрлар 0,,9
5
6
Кірістер
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
6
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
МКД – мемлекеттік кірістер департаменті;
МКБ – мемлекеттік кірістер басқармасы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 86 және
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
міндетін атқарушының
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 361 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
13-қосымша
Бақылау-касса машиналарының чектерінен мәліметтер
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Форматы
Ескертпе
1
ЖСН/БСН
Мәтіндік (шектеусіз)
0,,12 цифр
2
Салық төлеушінің атауы
Мәтіндік (шектеусіз)
3
БКМ пайдалану орнының мекенжайы
Мәтіндік (шектеусіз)
4
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы
Мәтіндік (шектеусіз)
5
Сатып алынатын тауардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің саны, олардың өлшем бірлігі
Сандық (шектеусіз) (float)
6
Тауар, жұмыс, қызмет бірлігінің бағасы
Сандық (шектеусіз) (float)
7
Тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету күні мен уақыты
Мәтіндік (шектеусіз)
DD.MM.YYYYНН.ММ
8
Тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті сатудың жалпы сомасы
Сандық (шектеусіз) (float)
9
Штрих-код
String (без ограничений) (float)
10
Чектің ішкі сәйкестендіргіші
Мәтіндік (шектеусіз)
check_id
11
ФДО-ға аудару күні мен уақыты
Мәтіндік(шектеусіз)
DD.MM.YYYYНН.ММ
12
Сатылған тауарға, жұмысқа, қызметке жеңілдікті қолдану шарттары
Булеан
True/False
13
Салық органында БКМ тіркелген нөмірі
Мәтіндік (шектеусіз)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін);
БКМ – бақылау-касса машинасы;
ФДО – Фискалдық деректер операторы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 86 және
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
міндетін атқарушының
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 361 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросына
салық төлеушінің (салық
агентінің) жазбаша рұқсатын
алмастан салықтық құпияны
құрайтын мәліметтерді және
құпия ақпаратты ұсыну
қағидаларына
15-қосымша
"Электрондық шот-фактуралар" ақпараттық жүйесінен мәліметтер
р/с №
Атрибут
Типі (өлшемі)
Форматы
Ескертпе
1
Өнім берушінің БСН-і
Мәтіндік (12)
0,,12 цифр
2
Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің БСН-і
Мәтіндік (12)
0,,12 цифр
3
Өнім берушінің атауы
Мәтіндік (n)
4
Өнім берушінің орналасқан жерінің мекенжайы
Мәтіндік
5
Тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті алушының БСН-і
Мәтіндік (12)
0,,12 цифр
6
Тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті алушының атауы
Мәтіндік (n)
7
Тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті алушы елдің коды
Мәтіндік (2)
8
Тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жерінің мекенжайы
Мәтіндік
9
Межелі пункт
Мәтіндік
10
Валюта коды
Мәтіндік (3)
11
Валюта бағамы

Другие доходы не указанные в п. 2 статьи 289 налогового кодекса
Числовой
0,,9
57.
Итого доходов
Числовой
0,,9
58.
Содержание некоммерческой организации
Числовой
0,,9
59.
Расходы на электрическую и тепловую энергию
Числовой
0,,9
60.
Расходы на финансовые услуги
Числовой
0,,9
61.
Расходы на арендную плату
Числовой
0,,9
62.
Транспортные расходы
Числовой
0,,9
63.
Расходы на услуги связи
Числовой
0,,9
64.
Расходы на аудиторские (консультационные) услуги
Числовой
0,,9
65.
Расходы на охранные услуги
Числовой
0,,9
66.
Расходы на адвокатские услуги
Числовой
0,,9
67.
Расходы на нотариальные услуги
Числовой
0,,9
68.
Расходы на ремонт основных средств
Числовой
0,,9
69.
Налоги и другие обязательные платежи в бюджет, штрафы и пени
Числовой
0,,9
70.
Отчисления в ГФСС, ФСМС
Числовой
0,,9
71.
Штрафы, пени, неустойки
Числовой
0,,9
72.
Расходы на страхование
Числовой
0,,9
73.
Расходы на рекламу
Числовой
0,,9
74.
Прочие расходы
Числовой
0,,9
75.
Расходы на оплату труда
Числовой
0,,9
76.
Расходы на социальные выплаты
Числовой
0,,9
77.
Командировочные расходы
Числовой
0,,9
78.
Представительские расходы
Числовой
0,,9
79.
Организация и проведение мероприятий
Числовой
0,,9
80.
Подготовка и размещение информационных материалов
Числовой
0,,9
81.
Вознаграждения
Числовой
0,,9
82.
Благотворительная помощь
Числовой
0,,9
83.
Спонсорская помощь
Числовой
0,,9
84.
Вступительные взносы
Числовой
0,,9
85.
Членские взносы
Числовой
0,,9
86.
Деньги и другое имущество, переданное на безвозмездной основе
Числовой
0,,9
87.
Всего расходов
Числовой
0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
УГД – Управление государственных доходов;
ДГД – Департамент государственных доходов;
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования.
Приложение 7
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 86
исполняющий обязанности
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 14 июня 2024 года № 361
Приложение 19
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения об экспорте товаров на территорию государств-членов ЕАЭС
(из сведений информационной системы "Электронные счета-фактуры")
п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1.
Регистрационный номер ЭСФ
Текстовой
2.
IIN_SELLER_ROOT/БИН продавца
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3.
БИН/ИИН продавца
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
4.
Наименование продавца
Текстовой (40)
5.
Адрес продавца
Текстовой
6.
Статус продавца
Текстовой
7.
ИИН покупателя
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
8.
Имя покупателя
Текстовой (40)
9.
Код страны
Текстовой (2)
10.
Адрес покупателя
Текстовой (40)
11.
Конечный пункт доставки
Текстовой (40)
12.
Код валюты
Текстовой (3)
13.
Курс валюты
Текстовой (5)
Цифры 0,,9
14.
Истинный исходный код
Текстовой (1)
Цифры 0,,9
15.
Описание
Текстовой (40)
16.
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Текстовой (10)
Цифры 0,,9
17.
Код единицы измерения
Текстовой (4)
Цифры 0,,9
18.
Количество
Текстовой (10)
Цифры 0,,9
19.
Цена за единицу
Текстовой (10)
Цифры 0,,9
20.
Дата оборота
Текстовой (40)
21.
Цена без учета налога
Текстовой (10)
Цифры 0,,9
22.
Цена с налогом
Текстовой (10)
Цифры 0,,9
23.
Код УГД
Текстовой (10)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ЭСФ – электронная счет-фактура;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ТН ВЭД ЕАЭС – товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
УГД - Управление государственных доходов.
Приложение 8
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 86
исполняющий обязанности
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 14 июня 2024 года № 361
Приложение 20
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения из справочника контрольно-кассовых машин
п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1.
РНН
String (без ограничений)
2.
ИИН/БИН
String (без ограничений)
3.
Наименование на русском языке
String (без ограничений)
4.
Код УГД
String (без ограничений)
5.
Адрес местонахождения ККМ с ФП на русском языке
String (без ограничений)
6.
Регистрационный номер ККМ с ФП (БКС)
String (без ограничений)
7.
Дата регистрации
String (без ограничений)
8.
Тип ККМ
String(без ограничений)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РНН – регистрационный номер налогоплательщика;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
УГД – Управление государственных доходов;
ККМ – контрольно-кассовая машина;
ФП – фискальный признак.
Приложение 9
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 86
исполняющий обязанности
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 14 июня 2024 года № 361
Приложение 21
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения по расходам индивидуальных предпринимателей
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
1.
РНН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2.
ИИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3.
КБК
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
4.
Наименование НП
Текстовой (40)
5.
Код ДГД
Текстовой (2)
Цифры 0,,9
6.
Код УГД
Текстовой (4)
Цифры 0,,9
7.
Расход от реализации
Числовой (12)
Цифры 0,,9
8.
Совокупный годовой расход
Числовой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РНН – регистрационный номер налогоплательщика;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
КБК – код бюджетной классификации – специальный реквизит из двадцати чисел, необходимый для перечисления денег в бюджет;
НП – налогоплательщик;
ДГД – Департамент государственных доходов;
УГД – Управление государственных доходов.
Приложение 10
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 86
исполняющий обязанности
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 14 июня 2024 года № 361
Приложение 22
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения по расходам юридических лиц
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
1.
РНН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2.
БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3.
КБК
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
4.
Наименование НП
Текстовой (40)
5.
Код ДГД
Текстовой (2)
Цифры 0,,9
6.
Код УГД
Текстовой (4)
Цифры 0,,9
7.
Расход от реализации
Числовой (12)
Цифры 0,,9
8.
Совокупный годовой расход
Числовой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РНН – регистрационный номер налогоплательщика;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
КБК – код бюджетной классификации – специальный реквизит из двадцати чисел, необходимый для перечисления денег в бюджет;
НП – налогоплательщик;
ДГД – Департамент государственных доходов;
УГД – Управление государственных доходов.
Приложение 11
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 86
исполняющий обязанности
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 14 июня 2024 года № 361
Приложение 23
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Платежи за пользование природными ресурсами в отчетном году (включая суммы поступлений в Национальный фонд)
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Код КАТО
1.
Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
2.
Плата за лесные пользования
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
3.
Плата за пользование животным миром
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
4.
Плата за использование особо охраняемых природных территорий республиканского значения
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
5.
Плата за пользование земельными участками
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
6.
Средства, полученные от природопользователей по искам о возмещении вреда
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
7.
Плата за негативное воздействие в окружающую среду
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
КАТО – классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 12
к совместному приказу
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 86
исполняющий обязанности
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 14 июня 2024 года № 361
Приложение 24
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Справочник по источникам ОФД
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
1.
ИИН/БИН
Текстовой (без ограничений)
2.
Регистрационный номер ККМ в налоговом органе
Текстовой (без ограничений)
3.
Регистрационный номер машины
Текстовой (без ограничений)
4.
Код ОФД
Текстовой (без ограничений)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
ККМ – контрольно-кассовая машина;
ОФД – оператор фискальных данных.
Приложение 13
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 86
исполняющий обязанности
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 14 июня 2024 года № 361
Приложение 2
к совместному приказу
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от "7" октября 2022 года№ 129
и исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от "7" октября 2022 года № 1045
Перечень представляемых сведений, составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации
№ п/п
Наименование сведений,
составляющих налоговую тайну
1.
Сведения о численности наемных работников по юридическим лицам, индивидуальным предпринимателям, крестьянским или фермерским хозяйствам
2.
Сведения об уплаченных суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет в разрезе индивидуальных предпринимателей и юридических лиц
3.
Сведения об уплаченных суммах социальных отчислений и отчислений в пенсионный фонд в разрезе индивидуальных предпринимателей и юридических лиц
4.

Салық кодексінің 289-бабының 2-тармағында көрсетілмеген басқа да кірістер
Сандық
0,,9
57
Кірістердің жиыны
Сандық
0,,9
58
Коммерциялық емес ұйымдарды ұстау
Сандық
0,,9
59
Электр және жылу энериясына арналған шығыстар
Сандық
0,,9
60
Қаржылық қызметтерге арналған шығыстар
Сандық
0,,9
61
Жалға алу төлеміне арналған шығыстар
Сандық
0,,9
62
Көлікке арналған шығыстар
Сандық
0,,9
63
Байланыс қызметтеріне арналған шығыстар
Сандық
0,,9
64
Аудиторлық (консультациялық) қызметке арналған шығыстар
Сандық
0,,9
65
Күзет қызметіне арналған шығыстар
Сандық
0,,9
66
Адвокат қызметіне арналған шығыстар
Сандық
0,,9
67
Нотариат қызметіне арналған шығыстар
Сандық
0,,9
68
Негізгі қорларды жөндеу жұмыстарына арналған шығыстар
Сандық
0,,9
69
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, айыппұлдар мен өсімпұлдар
Сандық
0,,9
70
МӘСҚ, ӘМСҚ аударымдар
Сандық
0,,9
71
Айыппұлдар, өсімпұлдар, тұрақсыздық айыбы
Сандық
0,,9
72
Сақтандыруға арналған шығыстары
Сандық
0,,9
73
Жарнамаға арналған шығыстары
Сандық
0,,9
74
Басқа да шығыстар
Сандық
0,,9
75
Еңбек ақы төлеуге арналған шығыстары
Сандық
0,,9
76
Әлеуметтік төлемдерге арналған шығыстар
Сандық
0,,9
77
Іссапар шығыстары
Сандық
0,,9
78
Өкілдік шығыстар
Сандық
0,,9
79
Іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
Сандық
0,,9
80
Ақпараттық материалдар дайындау және орналастыру
Сандық
0,,9
81
Сыйақы
Сандық
0,,9
82
Қайырымдылық көмек
Сандық
0,,9
83
Демеушілік көмек
Сандық
0,,9
84
Кіру жарнасы
Сандық
0,,9
85
Мүшелік жарнасы
Сандық
0,,9
86
Өтеусіз негізде берілген ақша және басқа да мүлік
Сандық
0,,9
87
Шығыстардың барлығы
Сандық
0,,9
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін);
МКБ – Мемлекеттік кірістер басқармасы;
МКД – Мемлекеттік кірістер департаменті;
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры;
ӘМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 86 және
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
міндетін атқарушының
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 361 бірлескен бұйрығына
7-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросына
салық төлеушінің (салық
агентінің) жазбаша рұқсатын
алмастан салықтық құпияны
құрайтын мәліметтерді және
құпия ақпаратты ұсыну
қағидаларына
19-қосымша
ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына тауарлар экспорты туралы мәлімет ("Электрондық шот-фактуралар" ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтерден)
р/с
Атрибут
Түрі (өлшемі)
Форматы
Ескертпе
1
ЭШФ тіркеу нөмірі
Мәтіндік
2
IIN_SELLER_ROOT/ сатушының БСН-і
Мәтіндік (12)
0,,9 цифр
3
Сатушының БСН/ЖСН-і
Мәтіндік (12)
0,,9 цифр
4
Сатушының атауы
Мәтіндік (40)
5
Сатушының мекенжайы
Мәтіндік
6
Сатушының мәртебесі
Мәтіндік
7
Сатып алушының ЖСН-і
Мәтіндік (12)
0,,9 цифр
8
Сатып алушының аты
Мәтіндік (40)
9
Ел коды
Мәтіндік (2)
10
Сатып алушының мекенжайы
Мәтіндік (40)
11
Соңғы жеткізу пункті
Мәтіндік (40)
12
Валюта коды
Мәтіндік (3)
13
Валюта бағамы
Мәтіндік (5)
0,,9 цифр
14
Шынайы бастапқы код
Мәтіндік (1)
0,,9 цифр
15
Сипаттама
Мәтіндік (40)
16
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Мәтіндік (10)
0,,9 цифр
17
Өлшем бірлігінің коды
Мәтіндік (4)
0,,9 цифр
18
Саны
Мәтіндік (10)
0,,9 цифр
19
Бірлігі үшін бағасы
Мәтіндік (10)
0,,9 цифр
20
Айналым күні
Мәтіндік (40)
21
Салықты есепке алмағанда бағасы
Мәтіндік (10)
0,,9 цифр
22
Салық қоса алғанда бағасы
Мәтіндік (10)
0,,9 цифр
23
МКБ коды
Мәтіндік (10)
0,,9 цифр
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭШФ – электрондық шот-фактура;
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін);
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы.
МКБ – Мемлекеттік кірістер басқармасы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 86 және
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
міндетін атқарушының
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 361 бірлескен бұйрығына
8-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросына
салық төлеушінің (салық
агентінің) жазбаша рұқсатын
алмастан салықтық құпияны
құрайтын мәліметтерді және
құпия ақпаратты ұсыну
қағидаларына
20-қосымша
Бақылау-касса машиналарының анықтамалығынан мәліметтер
р/с №
Атрибут
Түрі (өлшемі)
Форматы
Ескертпе
1
СТН
String (шектеусіз)
2
ЖСН/БСН
String (шектеусіз)
3
Орыс тіліндегі атауы
String (шектеусіз)
4
МКБ коды
String (шектеусіз)
5
Орыс тілінде ФБ бар БКМ орналасқан мекенжайы
String (шектеусіз)
6
ФБ бар БКМ тіркеу нөмірі (БКС)
String (шектеусіз)
7
Тіркеу күні
String (шектеусіз)
8
БКМ типі
String (шектеусіз)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін);
МКБ – Мемлекеттік кірістер басқармасы;
БКМ – бақылау-касса машинасы;
ФБ – фискалдық белгі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 86 және
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
міндетін атқарушының
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 361 бірлескен бұйрығына
9-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросына
салық төлеушінің (салық
агентінің) жазбаша рұқсатын
алмастан салықтық құпияны
құрайтын мәліметтерді және
құпия ақпаратты ұсыну
қағидаларына
21-қосымша
Дара кәсіпкерлердің шығыстары бойынша мәліметтер
р/с
Атрибут
Типі (өлшемі)
Формат
1
СТН
Мәтіндік (12)
0,,9 цифр
2
ЖСН
Мәтіндік (12)
0,,9 цифр
3
БСК
Мәтіндік (12)
0,,9 цифр
4
СТ атауы
Мәтіндік (40)
5
МКД коды
Мәтіндік (2)
0,,9 цифр
6
МКБ коды
Мәтіндік (4)
0,,9 цифр
7
Өткізу шығыстары
Сандық (12)
0,,9 цифр
8
Жылдық жиынтық шығыс
Сандық (12)
0,,9 цифр
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСК – бюджеттік сыныптама коды – бюджетке ақша аудару үшін қажетті жиырма саннан тұратын арнайы реквизит;
СТ – салық төлеуші;
МКД – Мемлекеттік кірістер департаменті;
МКБ – Мемлекеттік кірістер басқармасы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 86 және
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
міндетін атқарушының
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 361 бірлескен бұйрығына
10-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросына
салық төлеушінің (салық
агентінің) жазбаша рұқсатын
алмастан салықтық құпияны
құрайтын мәліметтерді және
құпия ақпаратты ұсыну
қағидаларына
22-қосымша
Заңды тұлғалардың шығыстары бойынша мәліметтер
р/с №
Атрибут
Түрі (өлшемі)
Формат
1
СТН
Мәтіндік (12)
0,,9 цифр
2
БСН
Мәтіндік (12)
0,,9 цифр
3
БСК
Мәтіндік (12)
0,,9 цифр
4
СТ атауы
Мәтіндік (40)
5
МКД коды
Мәтіндік (2)
0,,9 цифр
6
МКБ коды
Мәтіндік (4)
0,,9 цифр
7
Өткізу шығыстары
Сандық (12)
0,,9 цифр
8
Жылдық жиынтық шығыс
Сандық (12)
0,,9 цифр
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін);
БСК – бюджеттік сыныптама коды – бюджетке ақша аудару үшін қажетті жиырма саннан тұратын арнайы реквизит;
СТ – салық төлеуші;
МКД – Мемлекеттік кірістер департаменті;
МКБ – Мемлекеттік кірістер басқармасы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 86 және
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
міндетін атқарушының
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 361 бірлескен бұйрығына
11-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросына
салық төлеушінің (салық
агентінің) жазбаша рұқсатын
алмастан салықтық құпияны
құрайтын мәліметтерді және
құпия ақпаратты ұсыну
қағидаларына
23-қосымша
Есепті жылы табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшін төлемдер (Ұлттық қорға түсім сомасын қоса алғанда)
р/с №
Атрибут
Типі (өлшемі)
Форматы
ӘАОЖ коды
1
Жер үсті су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы
Сандық (9)
0,...,9 цифр
2
Орманды пайдаланғаны үшін төлемақы
Сандық (9)
0,...,9 цифр
3
Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы
Сандық (9)
0,...,9 цифр
4
Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы
Сандық (9)
0,...,9 цифр
5
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы
Сандық (9)
0,...,9 цифр
6
Залалды өтеу туралы талап қою бойынша табиғи ресурстарды пайдаланушылардан алынған қаражаттар
Сандық (9)
0,...,9 сандары
7
Қоршаған ортаға теріс әсер еткені үшін төлемақы
Сандық (9)
0,...,9 цифр
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ӘАОЖ – әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 86 және
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
міндетін атқарушының
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 361 бірлескен бұйрығына
12-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросына
салық төлеушінің (салық
агентінің) жазбаша рұқсатын
алмастан салықтық құпияны
құрайтын мәліметтерді және
құпия ақпаратты ұсыну
қағидаларына
24-қосымша
ФДО көздері бойынша анықтамалық
р/с
Атрибут
Түрі (өлшемі)
Форматы
1
ЖСН/БСН
Мәтіндік (шектеусіз)
2
Салық органындағы БКМ тіркеу нөмірі
Мәтіндік (шектеусіз)
3
Машинаның тіркеу нөмірі
Мәтіндік (шектеусіз)
4
ФДО коды
Мәтіндік (шектеусіз)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін);
БКМ – бақылау-касса машинасы;
ФДО – фискалдық деректер операторы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 86
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
міндетін атқарушы
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 361
бірлескен бұйрығына
13-қосымша
Ұлттық бюроның басшысы
бойынша статистика агенттігі
стратегиялық жоспарлау және
Қазақстан Республикасының
реформалары
2022 жылғы 7 қазандағы
№ 129 және
Қаржы министрінің м.а
Қазақстан Республикасы
2022 жылдың 7 қазанынан
бастап № 1045
Бірлескен бұйрыққа
2-қосымша
Салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатынсыз салықтық құпияны құрайтын мәліметтердің және құпия ақпараттың тізбесі
р/с №.
Салықтық құпияны құрайтын мәліметтердің атауы
1
Заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтары бойынша жалдамалы жұмыскерлер саны туралы мәліметтер
2
Дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар бөлінісінде төленген салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің сомасы туралы мәліметтер
3
Дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар бөлінісінде төленген әлеуметтік аударымдар және зейнетақы қорына аударымдар сомасы туралы мәліметтер
4

Сведения об экспорте товаров на территорию государств-членов ЕАЭС (из сведений по заявлениям о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступающих от налоговых органов государств-членов ЕАЭС) и импорте товаров с территории государств-членов ЕАЭС из формы заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (форма 328.00)
5.
Сведения по доходу индивидуальных предпринимателей
6.
Сведения по доходам юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, крестьянских или фермерских хозяйств
7.
Сведения о негативном воздействии на окружающую среду в разрезе видов выбросов, всего, в том числе в пределах установленного норматива, сверх установленного норматива
8.
Сведения об объемах водопользования, фактических платах за пользование водными ресурсами, всего, в том числе в пределах установленного норматива, сверх установленного норматива
9.
Сведения о фактических платах за пользование земельными участками
10.
Сведения о фактических платах за лесные пользования
11.
Сведения о фактических платах за пользование животным миром
12.
Сведения о фактических платах за использование особо охраняемых природных территорий республиканского значения
13.
Сведения с чеков контрольно-кассовых машин
14.
Сведения по сопроводительным накладным на товары (СНТ)
15.
Сведения из информационной системы "Электронные счета-фактуры"
16.
Сведения о сумме индивидуального подоходного налога работников и обязательных пенсионных взносов физических лиц по юридическим лицам, филиалам и представительствам, индивидуальным предпринимателям, крестьянским или фермерским хозяйствам
17.
Сведения из базы данных внешней торговли
18.
Сведения по балансу предприятий, расходам и доходам
19.
Сведения об экспорте товаров на территорию государств-членов ЕАЭС (из сведений информационной системы "Электронные счета-фактуры")
20.
Сведения из справочника контрольно-кассовых машин
21.
Сведения по расходам индивидуальных предпринимателей
22.
Сведения по расходам юридических лиц
23.
Платежи за пользование природными ресурсами в отчетном году (включая суммы поступлений в Национальный фонд)
24.
Справочник по источникам ОФД
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ЕАЭС – Евразийский экономический союз;
ОФД – оператор фискальных данных.

ЕЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына тауарлардың экспорты (ЕАЭО мүше мемлекеттердің салық органдарынан алынған тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштер бойынша мәліметтерден) және тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш нысанынан (328.00 нысаны) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарлардың импорты туралы мәліметтер
5
Дара кәсіпкерлердің кірістері туралы мәліметтер
6
Заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтарының кірістер жөніндегі мәліметтер
7
Шығарындылар түрлері бөлінісінде, қоршаған ортаға теріс әсер еткені, оның ішінде белгіленген норматив шегінде, белгіленген нормативтен асып кеткені туралы мәліметтер, барлығы
8
Суды пайдалану көлемі, су ресурстарын пайдаланғаны үшін нақты төлемақылар, оның ішінде белгіленген норматив шегінде, белгіленген нормативтен асып кеткені туралы мәліметтер, барлығы
9
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін нақты төлемақылар туралы мәліметтер
10
Орманды пайдаланғаны үшін нақты төлемақылар туралы мәліметтер
11
Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін нақты төлемақылар туралы ақпарат
12
Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін нақты төлемақылар туралы мәліметтер
13
Бақылау-касса машиналарының чектерінен мәліметтер
14
Тауарларға ілеспе жүкқұжаттар (ТІЖ) туралы мәліметтер
15
"Электрондық шот-фактуралар" ақпараттық жүйесінен ақпарат
16
Заңды тұлғалар, филиалдар мен өкілдіктер, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтары бойынша қызметкерлердің жеке табыс салығының және жеке тұлғалардың міндетті зейнетақы жарналарының сомасы туралы мәліметтер
17
Сыртқы сауданың деректер базасынан мәліметтер
18
Кәсіпорындардың балансы, шығыстар мен кірістер туралы мәліметтер
19
ЕАЭО мүше мемлекеттерінің аумағына тауарлардың экспорты туралы мәліметтер ("Электрондық шот-фактуралар" ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтен)
20
Бақылау-касса машиналарының анықтамалығынан мәліметтер
21
Дара кәсіпкерлердің шығыстары бойынша мәліметтер
22
Заңды тұлғалардың шығыстары бойынша мәліметтер
23
Есепті жылы табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшін төлемдер (Ұлттық қорға түсім сомасын қоса алғанда)
24
ФДО көздері бойынша анықтамалық
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕАЭО – Еуразиялық экономикалық одақ;
ФДО – фискалдық деректер операторы.