Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Павлодарского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 175/18.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 18 настоящего решения.
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 462818098 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 91823365 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4755790 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 366238943 тысячи тенге;
2) затраты – 464178264 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5522572 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14071470 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8548898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1282157 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1282157 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8164895 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8164895 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского областного маслихата от 19.03.2025 № 188/20 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городу Аксу – 90 процентов, городу Павлодару – 62,5 процента, городу Экибастузу – 68 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городу Аксу – 60 процентов, городу Павлодару – 54 процента, городу Экибастузу – 49,5 процента;
3) по социальному налогу:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городу Аксу – 60 процентов, городу Павлодару – 54 процента, городу Экибастузу – 49,5 процента.

2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 175/18 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 18-тармағымен.
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 462818098 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 91823365 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4755790 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 366238943 мың теңге;
2) шығындар – 464178264 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5522572 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 14071470 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8548898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1282157 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1282157 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8164895 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8164895 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 19.03.2025 № 188/20 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2025 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 90 пайыз, Павлодар қаласына – 62,5 пайыз, Екібастұз қаласына – 68 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 60 пайыз, Павлодар қаласына – 54 пайыз, Екібастұз қаласына – 49,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 60 пайыз, Павлодар қаласына – 54 пайыз, Екібастұз қаласына – 49,5 пайыз.

3. Установить на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из бюджетов городов областного значения в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора: из города Аксу - 10 процентов, города Павлодара – 37,5 процента, города Экибастуза – 32 процента;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
из городов Аксу – 40 процентов, Павлодара – 46 процентов, Экибастуза – 50,5 процента;
3) по социальному налогу:
из городов Аксу – 40 процентов, Павлодара – 46 процентов, Экибастуза – 50,5 процента.
4. Установить на 2025 год распределение общей суммы поступлений отчислений недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год бюджетные изъятия в областной бюджет из городских бюджетов в общей сумме 182537891 тысяча тенге, в том числе:
Аксу 4304255 тысяч тенге;
Павлодара 156804287 тысяч тенге;
Экибастуза 21429349 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные (города областного значения) бюджеты, в общей сумме 9154324 тысячи тенге, в том числе:
Аққулы - 1315413 тысяч тенге;
Актогайский - 1246279 тысяч тенге;
Железинский - 609347 тысяч тенге;
Иртышский - 1054502 тысячи тенге;
Майский - 894234 тысячи тенге;
Павлодарский - 1089037 тысяч тенге;
Тереңкөл - 862826 тысяч тенге;
Успенский - 1181561 тысяча тенге;
Щербактинский - 901125 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
370933 тысячи тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
2920561 тысяча тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
1493775 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
550925 тысяч тенге – на ремонт и оснащение объектов культуры;
146542 тысячи тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений;
3242484 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
9148578 тысяч тенге – на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов;
825609 тысяч тенге – на возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста в городском общественном транспорте;
12329416 тысяч тенге – на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским, пригородным сообщениям;
170987 тысяч тенге – на приобретение специализированной техники и оборудования в коммунальную собственность;
456522 тысячи тенге – на ремонт тепловых сетей, котельного оборудования, приобретение отопительных котлов и оборудования;
89455 тысяч тенге – на организацию и функционирование систем водоснабжения;
76523 тысячи тенге – на организацию и функционирование систем освещения;
868436 тысяч тенге – на благоустройство детских площадок;
1843899 тысяч тенге - на благоустройство территорий.

3. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке салықтардан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2025 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы: Ақсу қаласынан - 10 пайыз, Павлодар қаласынан – 37,5 пайыз, Екібастұз қаласынан – 32 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Ақсу – 40 пайыз, Павлодар – 46 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 50,5 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша:
Ақсу – 40 пайыз, Павлодар – 46 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 50,5 пайыз.
4. 2025 жылға өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылар аударымдары түсімдерінің жалпы сомасын облыстық бюджетке бөлу 100 пайыз белгіленсін.
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте қалалық бюджеттерден облыстық бюджетке жалпы 182537891 мың теңге сомада бюджеттік алымдар ескерілсін, соның ішінде:
Ақсу 4304255 мың теңге;
Павлодар 156804287 мың теңге;
Екібастұз 21429349 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 9154324 мың теңге сомада ескерілсін, соның ішінде:
Аққулы - 1315413 мың теңге;
Ақтоғай - 1246279 мың теңге;
Железин - 609347 мың теңге;
Ертіс - 1054502 мың теңге;
Май - 894234 мың теңге;
Павлодар - 1089037 мың теңге;
Тереңкөл - 862826 мың теңге;
Успен - 1181561 мың теңге;
Шарбақты - 901125 мың теңге.
7. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
370933 мың теңге – үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
2920561 мың теңге – мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
1493775 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
550925 мың теңге – мәдениет объектілерін жөндеуге және жарақтауға;
146542 мың теңге – спорт ғимараттарын жөндеуге және орнатуға;
3242484 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
9148578 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;
825609 мың теңге – мектеп жасындағы балалардың қалалық қоғамдық көлікте тегін жол жүруін өтеуге;
12329416 мың теңге – әлеуметтік маңызы бар қалалық, қала маңындағы қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялауға;
170987 мың теңге – коммуналдық меншікке мамандандырылған техника және жабдық сатып алуға;
456522 мың теңге – жылу желілерін, қазандық жабдығын жөндеуге, жылыту қазандықтарын және жабдығын сатып алуға;
89455 мың теңге – сумен жабдықтау жүйелерін ұйымдастыруға және жұмыс істеуіне;
76523 мың теңге – жарықтандыру жүйелерін ұйымдастыруға және жұмыс істеуіне;
868436 мың теңге – балалар алаңын абаттандыруға;
1843899 мың теңге - аумақтарды абаттандыруға.

Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Павлодарского областного маслихата от 19.03.2025 № 188/20 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
1345517 тысяч тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
242603 тысячи тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1458583 тысячи тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
1541823 тысячи тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
1352660 тысяч тенге – на развитие объектов культуры;
1343913 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
354838 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
2268665 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
886361 тысяча тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
7312545 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
432776 тысяч тенге – на развитие электроснабжения и освещения;
3099764 тысячи тенге – на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
325722 тысячи тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Павлодарского областного маслихата от 19.03.2025 № 188/20 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Установить на 2025 год объемы целевых текущих трансфертов из вышестоящего бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
60829 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4901 тысяча тенге - на повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
748340 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
2533491 тысяча тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3009188 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
11. Установить на 2025 год объемы целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
2324976 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
4494689 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
1000000 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
1382500 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
1651692 тысячи тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
915060 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 19.03.2025 № 188/20 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
1345517 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және қайта жаңартуға;
242603 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
1458583 мың теңге – кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
1541823 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
1352660 мың теңге – мәдениет объектілерін дамытуға;
1343913 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға;
354838 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
2268665 мың теңге – қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
886361 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
7312545 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
432776 мың теңге – электрмен жабдықтауды дамытуға және жарықтандыруға;
3099764 мың теңге – қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
325722 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 19.03.2025 № 188/20 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерінің көлемі 2025 жылға келесі мөлшерлерде белгіленсін:
60829 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
4901 мың теңге – арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
748340 мың теңге – мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2533491 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
3009188 мың теңге – халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға.
11. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 2025 жылға келесі мөлшерлерде белгіленсін:
2324976 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
4494689 мың теңге – қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
1000000 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
1382500 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
1651692 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға;
915060 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.

12. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год кредитование районным (городов областного значения) бюджетам в следующем размере:
1071470 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов.
13. Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов районным (городов областного значения) бюджетам определяется на основании постановления акимата области.
14. Предусмотреть поступления трансфертов на 2025 год из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет в связи:
с централизацией расходов по услугам связи – 437849 тысяч тенге;
с передачей функций:
в сфере занятости – 1052880 тысяч тенге;
регистрации актов гражданского состояния на республиканский уровень – 131902 тысячи тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов определяются на основании постановления акимата области.

12. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредит беру келесі мөлшерде ескерілсін:
1071470 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін.
13. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттердің және бюджеттік кредиттердің көрсетілген сомасын үлестіру облыс әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
14. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке 2025 жылға трансферттер түсімін қайта қарау:
шығыстарды оңтайландыруға байланысты:
байланыс қызметтері бойынша – 437849 мың теңге;
функцияны беруге байланысты:
жұмыспен қамту саласында – 1052880 мың теңге;
республикалық деңгейге азаматтық хал актілерді тіркеу – 131902 мың теңге.
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден берілетін трансферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

15. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 1881583 тысяч тенге.
16. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из областного бюджета, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

15. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 1881583 мың теңге сомасында бекітілсін.
16. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

445 633
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 381 127
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
686 171
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
568 906
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 099 024
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
15 335
261
Управление образования области
2 330 519
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 158 972
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
171 547
271
Управление строительства области
7 425
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
7 425
2
Социальная помощь
12 765 909
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 765 909
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
135 857
068
Программа занятости
12 630 052
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
9 409 806
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 409 806
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
212 087
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
358 440
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
49 367
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
78 763
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
20 466
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
617 745
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 072 938
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
30 196 499
1
Жилищное хозяйство

445 633
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 381 127
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
686 171
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
568 906
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 099 024
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
15 335
261
Облыстың білім басқармасы
2 330 519
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 158 972
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
171 547
271
Облыстың құрылыс басқармасы
7 425
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
7 425
2
Әлеуметтiк көмек
12 765 909
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 765 909
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
135 857
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
12 630 052
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
9 409 806
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 409 806
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
212 087
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
358 440
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
49 367
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
78 763
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
20 466
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
617 745
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 072 938
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
30 196 499
1
Тұрғын үй шаруашылығы

4 518
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 027 345
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 148 171
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
23 136
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции
7 711 426
животноводства
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 359 879
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 540 855
719
Управление ветеринарии области
3 085 644
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
185 356
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
22 066
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 669
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
6 832
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
65 024
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
31 864
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
27 994
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 613 458
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 776
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным
исполнительным органам районов
46 937
(городов областного значения)
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
79 668
2
Водное хозяйство
28 078
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
28 078
006
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности

4 518
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 027 345
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 148 171
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
23 136
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 711 426
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 359 879
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 540 855
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 085 644
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
185 356
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
22 066
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 669
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
6 832
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
65 024
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
31 864
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
27 994
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 613 458
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 776
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
46 937
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
79 668
2
Су шаруашылығы
28 078
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
28 078
006
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

1 100 670
253
Управление здравоохранения области
1 100 670
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
266 009
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
282 217
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
10 439
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
44 005
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
498 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
28 284 872
1
Социальное обеспечение
9 701 545
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 435 925
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 535 321
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
472 158
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 299 483
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
680 052
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
443 930
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
988 878
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
16 103
261
Управление образования области
2 265 620
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 085 496
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
180 124
2
Социальная помощь
13 567 234
256
Управление координации занятости и социальных программ области

1 100 670
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 100 670
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
266 009
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
282 217
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
10 439
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
44 005
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
498 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
28 284 872
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
9 701 545
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 435 925
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 535 321
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
472 158
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 299 483
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
680 052
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
443 930
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
988 878
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
16 103
261
Облыстың білім басқармасы
2 265 620
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 085 496
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
180 124
2
Әлеуметтiк көмек
13 567 234
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

685 001
4
Туризм
62 930
285
Управление физической культуры и спорта области
62 930
011
Регулирование туристской деятельности
52 934
044
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
9 996
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
814 715
747
Управление информации и общественного развития области
624 207
001
Услуги по реализации государственной внутренней, молодежной политики на местном уровне
222 299
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
401 908
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
190 508
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
185 158
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 350
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
35 164 420
1
Сельское хозяйство
33 543 421
255
Управление сельского хозяйства области
31 191 045
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
208 019
002
Субсидирование развития семеноводства
1 098 110
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 937 928
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
373 661
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
163 866
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
55 539
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 132 648
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 983 359
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
25 508
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 501 847
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
7 011 767
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

685 001
4
Туризм
62 930
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
62 930
011
Туристік қызметті реттеу
52 934
044
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
9 996
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
814 715
747
Облыстың ақпарат және қоғамдық даму басқармасы
624 207
001
Жергілікті деңгейде ішкі, жастар саясаты мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
222 299
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
401 908
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
190 508
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
185 158
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 350
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
35 164 420
1
Ауыл шаруашылығы
33 543 421
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
31 191 045
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
208 019
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 098 110
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 937 928
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
373 661
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
163 866
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
55 539
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 132 648
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 983 359
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
25 508
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 501 847
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
7 011 767
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

253
Управление здравоохранения области
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4
Поликлиники
253
Управление здравоохранения области
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
9
Прочие услуги в области здравоохранения
253
Управление здравоохранения области
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Программы бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4
Емханалар
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінің бағдарламалары
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру