О внесении изменений в решениеАксуского городского маслихата от 28 декабря 2023 года № 98/14 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2024-2026 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 23 февраля 2024 года № 110/16
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 28 декабря 2023 года № 98/14 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2024-2026 годы", следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –498181 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10174 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 487371 тысяч тенге;
2) затраты – 500215тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2034 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2034 тысяч тенге".
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 171841 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6750 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 164991 тысяч тенге;
2) затраты – 173276тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1435тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1435тысяч тенге".
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округаҚанаш Қамзин на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 446485 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10317 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 208 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 435460 тысяч тенге;
2) затраты – 451676 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5191 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5191 тысяч тенге".

Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 98/14 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 ақпандағы № 110/16 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 98/14 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 498181 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10174 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –600 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 487371 мың теңге;
2) шығындар – 500215 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2034 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2034 мың теңге".
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 171841 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 164991 мың теңге;
2) шығындар – 173276 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1435 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1435 мың теңге".
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Қанаш Қамзин атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 446485 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10317 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 208 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 435460 мың теңге;
2) шығындар – 451676 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5191 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5191 мың теңге".

4) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет Евгеньевского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 10,11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 195636 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14468 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 180568 тысяч тенге;
2) затраты – 216216 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20580 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20580 тысяч тенге".
5) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет Достыкского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 184021 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11926 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 212 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 800 тысяч тенге;
поступления трансфертов– 171083 тысяч тенге;
2) затраты – 186174 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2153 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2153 тысяч тенге".
6) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить бюджет Калкаманского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 196841 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15065 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 181076 тысяч тенге;
2) затраты – 200652 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3811 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –3811 тысяч тенге".
7) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в бюджете города Аксу на 2024 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме1125447 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 5474 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 474 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 12 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 96 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 197 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 66 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 28 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ –75 тысяч тенге.

4) көрсетілген шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2024-2026 жылдарға арналған Евгеньевка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 195636 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14468 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 600 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 180568 мың теңге;
2) шығындар – 216216 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20580 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20580 мың теңге".
5) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2024-2026 жылдарға арналған Достық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 184021 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11926 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 212 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 800 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 171083 мың теңге;
2) шығындар –186174 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2153 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2153 мың теңге".
6) көрсетілген шешімнің 6-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"6. 2024-2026 жылдарға арналған Қалқаман ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 196841 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15065 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 181076 мың теңге;
2) шығындар – 200652 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3811 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3811 мың теңге".
7) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджетіне 1125447 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 5474 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 474 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 12 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 96 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 197 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 66 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 28 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 75 мың теңге;

029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 5000 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 5000 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне" - 180 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 180 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 80 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 100 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 34689 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 34689 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 16000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 8500 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 189 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 71966 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 71966 тысяч тенге:
Достыкский сельский округ – 10000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 6000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 30000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 10966 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 15000 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 116092 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 116092 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 47000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 39000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 10092 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ –6000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 8000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6000 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 55400 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 55400 тысяч тенге:
сельский округ Қанаш Қамзин – 11200 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ –11000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 11200 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 22000 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 192847 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 192847 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 35000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 37847 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 35000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 30000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 25000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 30000 тысяч тенге;

029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 5000 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 5000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 180 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 180 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі – 80 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 100 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 34689 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 34689 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 16000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 10000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 8500 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 189 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 71966 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 71966 мың теңге:
Достық ауылдық округі – 10000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 6000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 30000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 10966 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 15000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 116092 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 116092 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 47000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 39000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 10092 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 6000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі –8000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 6000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 55400 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 55400 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 11200 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 11000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 11200 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 22000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 192847 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 192847 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 35000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 37847 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 35000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 30000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 25000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 30000 мың теңге;

По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 648799 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 648799 тысяч тенге:
сельский округ ҚанашҚамзин – 286115 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 362684 тысяч тенге";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.

Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 648799 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 648799 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 286115 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 362684 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.