О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 21 декабря 2023 года № 102/12 "Об Экибастузском городском бюджете на 2024 - 2026 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 21 августа 2024 года № 174/21
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата "Об Экибастузском городском бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 102/12 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190442) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 57 085 729 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 35 492 752 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 196 137 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 483 314 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 19 913 526 тысяч тенге;
2) затраты - 60 487 228 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 459 392 тысячи тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 835 809 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 376 417 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 87 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 87 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых
активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -3 948 391 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 948 391 тысяча тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Учесть на 2024 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 10 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 46,5 процентов;
3) по социальному налогу – 46,5 процентов.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть на 2024 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 90 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 53,5 процентов;
3) по социальному налогу – 53,5 процентов.";
4) пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
712 325 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог поселка Солнечный, поселка Шидерты, села Зеленая роща Аккольского сельского округа, села Атыгай Байетского сельского округа, сел Кулаколь и Кудайколь Железнодорожного сельского округа, села Куандык Сарыкамысского сельского округа, села Бозщаколь Торт-Кудукского сельского округа, сел Тортуй и Тай Экибастузского сельского округа;

Екібастұз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 102/12 "2024 - 2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 21 тамыздағы № 174/21 шешімі
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 102/12 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190442 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 57 085 729 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 35 492 752 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 196 137 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 483 314 мың теңге;
трансферттер түсімі - 19 913 526 мың теңге;
2) шығындар - 60 487 228 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 459 392 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 835 809 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 376 417 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 87 500 мың теңге,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 87 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -3 948 391 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 948 391 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 10,0 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 46,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша - 46,5 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 90,0 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 53,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша - 53,5 пайыз.";
4) көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі өлшемдерде қарастырылды:
712 325 мың теңге – Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне, Зеленая роща ауылы Ақкөл ауылдық округінде, Атығай ауылы Бәйет ауылдық округінде, Құлакөл және Құдайкөл ауылдары Теміржол ауылдық округінде, Қуандық ауылы Сарықамыс ауылдық округінде, Бозшакөл ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде, Төртүй және Тай ауылдары Екібастұз ауылдық округінде автомобил жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;

64 347 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов Аккольского сельского округа, Байетского сельского округа, Железнодорожного сельского округа, Қояндинского сельского округа, Экибастузского сельского округа, села имени академика Алькея Маргулана, Сарыкамысского сельского округа, поселка Солнечный, поселка Шидерты;
21 590 тысяч тенге – на установку детской игровой площадки в селе Акколь Аккольского сельского округа и селе Тортуй Экибастузского сельского округа;
9 865 тысяч тенге – на установку мини футбольного поля и детской игровой площадки в поселке Шидерты;
13 630 тысяч тенге – на текущий ремонт мини футбольного поля в селе Кулаколь и селе Кудайколь Железнодорожного сельского округа и селе Шиқылдақ;
49 619 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов поселка Солнечный, поселка Шидерты, села Байет Байетского сельского округа и села Бозщаколь Торт-Кудукского сельского округа;
11 708 тысяч тенге – на обеспечение адаптации маломобильных групп населения зданий культуры, здания аппарата акима поселка Солнечный;
5 000 тысяч тенге – на установку баскетбольной площадки с искусственным покрытием и ограждением в селе Сарыкамыс Сарыкамысского сельского округа;
7 401 тысяча тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда в селе Торт-Кудук Торт-Кудукского сельского округа;
1 260 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
83 523 тысячи тенге – на благоустройство населенных пунктов;
2 468 тысяч тенге – на оплату труда внештатных работников;
41 667 тысяч тенге – на ремонт здания аппарата акима поселка Шидерты;
2 041 тысяча тенге – дополнительно на оплату коммунальных услуг;

64 347 мың теңге – Ақкөл ауылдық округінде, Бәйет ауылдық округінде, Теміржол ауылдық округінде, Қоянды ауылдық округінде, Екібастұз ауылдық округінде, Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылық, Сарықамыс ауылдық округінде, Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
21 590 мың теңге – Ақкөл ауылы Ақкөл ауылдық округінде және Төртүй ауылы Екібастұз ауылдық округінде балалар ойын алаңын орналастыруға;
9 865 мың теңге – Шідерті поселкесінде шағын футбол алаңын және балалар ойын алаңын орналастыруға;
13 630 мың теңге – Құлакөл және Құдайкөл ауылдары Теміржол ауылдық округінде және Шиқылдақ ауылында шағын футбол алаңын ағымдағы жөндеуге;
49 619 мың теңге – Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне, Бәйет ауылы Бәйет ауылдық округінде және Бозшакөл ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
11 708 мың теңге – Солнечный поселкесі әкімі аппаратының ғимаратына, мәдени ғимараттарға тұрғындардың аз қозғалатын топтарының бейімделуін қамтамасыз етуге;
5 000 мың теңге – Сарықамыс ауылы Сарықамыс ауылдық округінде жасанды жабынды және қоршаулары бар баскетбол алаңын орналастыруға;
7 401 мың теңге – Төрт-Құдық ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға;
1 260 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
83 523 мың теңге – елдi мекендердi абаттандыруға;
2 468 мың теңге – штаттан тыс қызметкерлерге еңбекақы төлеуге;
41 667 мың теңге – Шідерті поселкесі әкімі аппаратының ғимаратын жөндеуге;
2 041 мың теңге – коммуналдық қызметтері үшін қосымша төлем;

9 346 тысяч тенге – на обеспечение деятельности акима поселка Шидерты и Қояндинского сельского округа;
1 000 тысяч тенге – на обеспечение водоснабжением населенных пунктов;
1 174 тысячи тенге – на оплату труда государственных служащих.";
5) приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Экибастузского городского маслихата Н. Макраев
Приложение 1 к решению
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 21 декабря 2023 года

9 346 мың теңге – Шідерті поселкесі және Қоянды ауылдық округі әкiмiнiң қызметiн қамтамасыз етуге;
1 000 мың теңге – елді мекендерді сумен жабдықтауды қамтамасыз етуге;
1 174 мың теңге – мемлекеттік қызметкерлердің еңбек ақысына.";
5) көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қалалық мәслихатының төрағасы Н. Макраев
шешіміне 1-қосымша
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2023 жылғы
21 желтоқсандағы

122
Аппарат акима района (города областного значения)
133 250
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
133 250
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
149 280
122
Аппарат акима района (города областного значения)
149 280
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9 218
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
140 062
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
105 129
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
105 129
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
94 272
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
94 272
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
10 857
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
10 857
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 448 602
1
Социальное обеспечение
578 419
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
578 419
005
Государственная адресная социальная помощь
578 419
2
Социальная помощь
1 814 867
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 435 632
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 461
1
2
3
4
5
6
006
Оказание жилищной помощи
17 712
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
523 057
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 861
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
132 373
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
274 097
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
455 476
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
133 250
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
133 250
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
149 280
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
149 280
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9 218
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
140 062
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметi
105 129
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
105 129
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
94 272
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
94 272
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
10 857
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 857
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 448 602
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
578 419
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
578 419
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
578 419
2
Әлеуметтiк көмек
1 814 867
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 435 632
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 461
1
2
3
4
5
6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
523 057
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 861
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
132 373
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
274 097
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
455 476
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

45 000
выплата государственной адресной социальной помощи
355 955
гарантированный социальный пакет детям
53 976
возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста в городском общественном транспорте
165 515
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов
1 120 276
ремонт тепловых сетей и котельного оборудования
796 444
организация и функционирование системы освещения
500 000
благоустройство территорий
539 656
благоустройство детских площадок
915 000
1
2
3
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
8 688 273
развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 531 469
развитие электроснабжения и освещения
345 483
развитие благоустройства городов и населенных пунктов
2 300 000
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
296 226
развитие теплоэнергетической системы
2 965 095
развитие транспортной инфраструктуры
250 000
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
657 690
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
657 690
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
144 969
- обеспечение санаторно-курортным лечением
8 075
- обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования для детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida
2 744
- обеспечение лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
134 150
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
507 903
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
4 818
- культура
2 731
- социальная защита
98
- государственные органы
1 989
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
5 559 834
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
5 559 834
развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 698 155
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
179 000
развитие транспортной инфраструктуры
2 003 186
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
679 493

45 000
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу
355 955
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет
53 976
мектеп жасындағы балалардың тегін қалалық қоғамдық көлікте жол жүруін өтеу
165 515
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 120 276
жылу желілерін және қазандық жабдықтарын жөндеу
796 444
жарықтандыру жүйелерін ұйымдастыру және жұмыс істеуі
500 000
аумақтарды абаттандыру
539 656
балалар алаңын абаттандыру
915 000
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
8 688 273
1
2
3
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2 531 469
электрмен жабдықтауды және жарықтандыру дамыту
345 483
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
2 300 000
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
296 226
жылу энергетикалық жүйені дамыту
2 965 095
көлік инфрақұрылымын дамыту
250 000
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
657 690
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
657 690
мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту, соның ішінде:
144 969
- санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
8 075
- мүгедектігі бар тұлғаларды Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды лубрицирдық бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
2 744
- мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
134 150
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу
507 903
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеру, соның ішінде:
4 818
- мәдениет
2 731
- әлеуметтік қорғау
98
- мемлекеттік органдар
1 989
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
5 559 834
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы даму трансферттер:
5 559 834
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2 698 155
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
179 000
көлік инфрақұрылымын дамыту
2 003 186
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
679 493