Тереңкөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы "2024 -2026 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 1/13 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 14 қарашадағы № 1/23 шешімі
Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 1/13 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190980 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Байқоныс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 754 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 183 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 83 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 53 481 мың теңге;
2) шығындар – 64 470 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 716 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 716 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Береговое ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 157 184 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 787 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 76 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 208 мың теңге;
трансферттер түсімі – 146 113 мың теңге;
2) шығындар – 163 217 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 033 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 033 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Жаңабет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 90 072 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 488 мың теңге;
трансферттер түсімі – 83 584 мың теңге;
2) шығындар – 104 154 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 082 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Тереңкөл от 28 декабря 2023 года № 1/13 "О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 14 ноября 2024 года № 1/23
Маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 1/13 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190980), следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Байконысского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 754 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 183 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 83 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 481 тысяча тенге;
2) затраты – 64 470 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 716 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 716 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Берегового сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 157 184 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 787 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 76 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 208 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 146 113 тысяч тенге;
2) затраты – 163 217 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 033 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 033 тысячи тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа Жаңабет на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 90 072 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 488 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 83 584 тысячи тенге;
2) затраты – 104 154 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 082 тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 082 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024-2026 жылдарға арналған Алтай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 66 166 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 273 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 74 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 893 мың теңге;
трансферттер түсімі – 58 926 мың теңге;
2) шығындар – 68 675 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 509 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 509 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024-2026 жылдарға арналған Әулиеағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 485 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 956 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 114 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 810 мың теңге;
трансферттер түсімі – 79 605 мың теңге;
2) шығындар – 90 619 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 134 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 134 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024-2026 жылдарға арналған Жаңақұрылыс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 108 353 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 958 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 114 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 мың теңге;
трансферттер түсімі – 105 268 мың теңге;
2) шығындар – 108 546 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 193 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 193 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024-2026 жылдарға арналған Ивановка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 897 мың теңге, соның ішінде:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 082 тысячи тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет сельского округа Алтай на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 166 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 273 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 74 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 893 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 58 926 тысяч тенге;
2) затраты – 68 675 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 509 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 509 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет сельского округа Әулиеағаш на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 485 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 956 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 114 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 810 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 79 605 тысяч тенге;
2) затраты – 90 619 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 134 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 134 тысячи тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Жанакурлысского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 353 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 958 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 114 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 105 268 тысяч тенге;
2) затраты – 108 546 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 193 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 193 тысячи тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Ивановского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 897 тысяч тенге, в том числе:

"11. 2024-2026 жылдарға арналған Тереңкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 374 050 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 86 620 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 481 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 462 мың теңге;
трансферттер түсімі – 279 487 мың теңге;
2) шығындар – 386 012 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 962 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 962 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 12-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2024-2026 жылдарға арналған Томарлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 872 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 815 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 85 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 369 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46 603 мың теңге;
2) шығындар – 54 487 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 615 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 615 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 14-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
224 282 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
483 000 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
14 444 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
13 780 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
1 215 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
2 675 мың теңге- қазыналық кәсіпорындардың ағымдағы шығыстарына;
199 мың тенге - қазыналық кәсіпорындарының күрделі шығыстарына;
22 мың теңге - мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына;
1 431 мың теңге - ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету үшін;
31 650 мың теңге- ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстарды жүргізуге;

"11. Утвердить бюджет Теренкольского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 374 050 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 86 620 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 481 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 462 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 279 487 тысяч тенге;
2) затраты – 386 012 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 962 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 962 тысячи тенге.";
пункт 12 указанного решения изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет сельского округа Томарлы на 2024-2026 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 872 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 815 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 85 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 369 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46 603 тысячи тенге;
2) затраты – 54 487 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 615 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 615 тысяч тенге.";
пункт 14 указанного решения изложить в новой редакции:
"14. Учесть целевые текущие трансферты на 2024 год в бюджете сельских округов в следующих размерах:
224 282 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
483 000 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
14 444 тысяч тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
13 780 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
1 215 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
2 675 тысяч тенге – на текущие расходы казенных предприятий;
199 тысяч тенге – на капитальные расходы казенных предприятий;
22 тысячи тенге – на капитальные расходы государственных органов;
1 431 тысяча тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;
31 650 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;

1 519 мың теңге- ауылдық елді мекендердің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 -қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 -қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тереңкөл аудандық мәслихатының төрағасы Р. Габидулин
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
14 қарашадағы

1 519 тысяч тенге – на обеспечения функционирования автомобильных дорог сельских населенных пунктов.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Тереңкөл Р. Габидулин
Приложение 1
к решению маслихата
района Тереңкөл от
14 ноября 2024 года